Montaż chlapaczy przeciwbłotnych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Montaż chlapaczy przeciwbłotnych

Post autor: fotograf »

Pewnie wiele osób zastanawiało się nad założeniem chlapaczy w swoich corsach – ja się ostatecznie zdecydowałem po malowaniu samochodu bo zwyczajnie szkoda mi było progów i drzwi w które tak skutecznie wbijała się smoła i kamienie.
Chciałem kupić oryginalne oplowskie ale ich cena 90zł mnie odstraszyła i nabyłem w Polmozbycie chlapacze za 20zł dedykowane dla Corsy …. i jeszcze 40 innych samochodów :lol:
Takie same można kupić na allegro :

Obrazek

Ponieważ są to chlapacze uniwersalne trzeba je dopasować do Corsy – nacinamy w odpowiednim miejscu :

Obrazek

Potem wycinamy przeszkadzającą część :

Obrazek

Następnie przykładamy do „sierpa” i wiercimy cieniutkim wiertłem (ok. fi 1,5 – 2mm w zależności jakie grube mamy wkręty) miejsca pod wkręty:

Obrazek

Trzeba maksymalnie przycisnąć do sierpa żeby to zagięcie na chlapaczu ładnie go objęło i nic nie odstawało.

Przykręcamy wkrętami w miejscach w których widać oraz w miejscu zaznaczonym strzałką (wkręt ma być prostopadle do tej powierzchni bocznej) :

Obrazek

A tak to mniej więcej wygląda po montażu :

Obrazek

Obrazek

Wg mnie wygląda dobrze a lakier na drzwiach jest duuużo szczęśliwszy :-D
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
Awatar użytkownika
Mazur
Nowy
Posty: 194
Rejestracja: 9 maja 2006, o 18:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Montaż chlapaczy przeciwbłotnych

Post autor: Mazur »

Ja od siebie mogę jedynie dodać, że podany opis zgadza się w 99% :-D Mam dokładnie te same chlapacze założone u siebie. Jedyna róznica to fakt, że ja nie odcinałem tej niepotrzenej części. Poprostu naciołem chlapacz w odpowiednim miejscu i przypasowałem.

Jest jeszcze jeden fakt o którym warto wspomnieć. Przy feldze z ET35 koła są znacznie odsadzone na zewnątrz. Aby chlapacz to objął musi być mocno wygięty przez co niestety jego dolna krawędź nie jest równoległa do podłoża. Poniżej fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Te chlapacze pasują również do CC na tył i przód, wiem bo je u teścia w jego CC montowałem.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2008, o 12:52 przez Mazur, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
RotkiV
Swój
Posty: 522
Rejestracja: 27 lut 2008, o 13:38
Imię: Wiktor
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Montaż chlapaczy przeciwbłotnych

Post autor: RotkiV »

dodajcie panowie fotki jak sie calosciowo autko prezentuje bo tez sie zastanawiam.
robertnet
Nowy
Posty: 102
Rejestracja: 8 lis 2007, o 09:33
Imię: Robert
Lokalizacja: ostrołęka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Montaż chlapaczy przeciwbłotnych

Post autor: robertnet »

Mazur pisze: Jedyna róznica to fakt, że ja nie odcinałem tej niepotrzenej części. Poprostu naciołem chlapacz w odpowiednim miejscu i przypasowałem.
ja dokładnie tak samo zrobiłem, choc troche inne chlapacze kupiłem bo przy moim et49 i oponie 195/50 chlapie na drzwi dalej, oczywiscie mniej ale chlapie.
Fotograf- good job :)
opel astra coupe bertone 2.0 Turbo - Full
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”