Prostowanie / spawanie alufelgi w Warszawie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Prostowanie / spawanie alufelgi w Warszawie

Post autor: YAQB »

Witam!

Nie jestem pewien czy to podchodzi pod "techniczny", ale ten dzial najbardziej mi pasuje ...

Dzisiaj urffa jego mac nastapilo skasowanie mojej jednej alufelgi ... tak naprawde to nie wiem jak to sie stalo ... jechalem i nagle JEBUDU, uslyszalem tylko PSSST i w lewym lusterku zauwazylem rozlatujace sie po asfalcie rozlupane czesci kamienia / cegly / czegos ...

Od razu sie zatrzymalem i wysiadlem z samochodu i obawialem sie jakiejs masakry bo huk byl niemilosierny ... patrze tylko kapec ... z tylu! ... bo wrazenie mialem takie ze skasowalem conamniej pol przedniego zawieszenia ....

Zmienilem kolko i podjechalem pod kompresor na stacji i myslalem, ze z racji przejechania przez to cos powietrze uszlo gdzies bokiem / rantem czy jakos inaczej, bo zrobilem ogledziny opony i wygladala na cala, wiec pompuje ... ale efektu nie widac. Robie ogledziny felgi .. i ZONK .. od wewnetrznej strony na samym srodku (liczac "po szerokosci") gula taka, ze ho ho, "peknieta" na srodku" ...

Przepraszam, ze sie tak rozpisalem (nie wiem czy bardziej jestem zly na polskie drogi czy to ze przeoczylem cos lezacego na nawierzchni ...)

Do rzeczy - gdzie w 100licy znajde jakis sensowny warsztat, zeby to sklepac i ew. zespawac jesli powietrze bedzie uchodzic? Chce najpierw pojechac do warsztatu i jesli tam zaspiewaja mi za drogo lub zniszczenie grozi niebezpieczenstwem to bede szukal calej felgi ...

Fotki jutro jesli ktos nie zrozumial opis ... bleeee
Ostatnio zmieniony 16 paź 2005, o 21:52 przez YAQB, łącznie zmieniany 1 raz.
CTM #204
big_joe
Świeżak
Posty: 63
Rejestracja: 8 mar 2005, o 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: big_joe »

Niewiem gdzie w stolicy ale robiłem taka operację u znajmoego w warsztacie i mowił mi ze koszt takiej operacji to max 100 zeta :)
Opel Corsa 1.2 OHC 92r. [moze kiedys wstawie silnik 2.0 od calibry i wydusze 300 KM]
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

W Katowicach prostowanie felgi 16'' : prostowanie+nadlanie+spawanie+lakierowanie to koszt ok. 150 zeta, ale cholernie trudno ja potem wyważyc było, wieć z mego doświadczenia polecam kupno nowej (nie regenorowanej felgi).
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Kurbat pisze:W Katowicach prostowanie felgi 16'' : prostowanie+nadlanie+spawanie+lakierowanie to koszt ok. 150 zeta, ale cholernie trudno ja potem wyważyc było, wieć z mego doświadczenia polecam kupno nowej (nie regenorowanej felgi).
Malowanie u mnie odpada, bo uszkodzenie jest w miejscu zupelnie nie widocznym. Nie wiem jak by to bylo z tym nadlewaniem i spawaniem. Wrzuce dzisiaj fotki to moze ktos cos podpowie.
CTM #204
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

warszawa ulica łódzka - poszukaj info w internecie - robia z felgami cuda...
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
sierak
Weteran
Posty: 1551
Rejestracja: 8 lut 2001, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sierak »

Sorry ze tu to pisze ale juz rece mi opadaja.

Qomo - odezwiesz sie do mnie laskawie, bo juz mnie to wkur#$ zaczyna. Telefonu zadnego nie odbierasz, na maile nie odpisujesz na privy tez nie. Chyba to troche nie teges, jak pisze cos to ciebie to wypadaloby odpisac laskawie, po 1, 5, 10 dniach ale odpisac.

Zdarzylem juz samochod sprzedac a swojej rozporki jak nie mialem tak nie mam.
była Corsa A GSI E16SE | jest Rodzinne Kombi
webActive :: profesjonalnie i z pasją
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

No to czas na troche obrazkow ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
CTM #204
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

O kuva!! Czegoś takiego nie widziałem :0

Jeszcze dziwniejsze jest to że opona jest cała!! ZONK
Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

No ja tez nie ...
Czy jest cala to wyjdzie jak ja napompuje, bo moze sie okazac, ze np rozpierdzielili kord albo cos ... W sumie szczerze powiedziawszy to jesli bede musial cos kupic to bardziej bym sie cieszyl na zakup 1 felgi niz 1 opony, bo taka felge bedzie latwo kupic (jest tego b. duzo, bo to dosc typowa felga BBS-a), a opony raczej napewno nie znajde (mowie o 1 szt, bo kupic pare 194/45 to nie bylby problem).
CTM #204
gregorix
Nowy
Posty: 231
Rejestracja: 4 lis 2003, o 16:15
Lokalizacja: Radzymin koło Wa-wy
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: gregorix »

Podjedź do Centrspawu po prawej stronie za stacją Shella naprzeciw centrum handlowego M1 w markach. Spawają tam różne metale więc może to pospawają.
@@@CTM#288@@@
Corsa B C14SE
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Chyba najbardziej znane punkty (z moich informacji wynika) to punkty na ulicy Łuckiej i Znanej. Z tego co sie dowiedzialem to taka naprawa to (na Znanej) koszt 110,-. Nie mniej bede sie staral dokupic taka 1 szt, bo jak panowie w warsztacie zakrecili ta felga to poza widoczym uszkodzeniem jest ona poprostu ... jajkiem. Co prawda najprawdopodobniej da sie ja "wyciagnac" do prostego, ale za niewiele wiecej (taka mam nadzieje) dokupie 1 szt, bo mam duzy obawy czy sie ja naprawi, tak aby nie bila.

Tak wiec jak ktos mi gdzies znajdzie taka w dobrym stanie, prosta do 150 zeta stawiam duuuze piwo :D

A tak w zwiazku z watkiem, to oponki o profilu 45 sa fajne, ale nie do konca dla felg, bo poza tym, ze mi 1 pekla to jeszcze 2 mam lekko zagiete na rantach ... bleee. Powoli zaczynam sie uczyc na swoich bledach, ze jednak przy takich kolkach to czujnosc na dziury i inne przeszkody na drodze musi byc tak przynajmniej 3 razy wieksza ... Mam nadzieje, ze to koniec przygod z cyklu "powiedz mi jakiej dziury nie zauwazyles, a powiem Ci jak drogo to bedzie kosztowalo" :-D
CTM #204
Awatar użytkownika
Kotlin
Swój
Posty: 936
Rejestracja: 25 lis 2004, o 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Post autor: Kotlin »

ulZnanej nie polecam prostowalem u nich swoja stalowke i mimo zapewnien ze bedzie cacy itp. na feldze sie jezdzic nie da wiecej niz 80km/h.
Słomczyn polecam teraz bylem w weekend i widzialem takie fele ale nie wiem po ile ogolnie teraz felgi alu sa bardzo tanie.
Pozdro.
Awatar użytkownika
sopel358
Nowy
Posty: 380
Rejestracja: 30 mar 2005, o 20:49
Lokalizacja: Żnin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sopel358 »

co do felgi to widzialem taka u siebie gdzies tylko sie dowiem co i jak z nia 15" na bank tylko nie wiem jakie ET maj by co dam ci znac :oko:
Corsa A 14nv 91 rok/Corsa A TR 13s 82rok
Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Kotlin pisze:ulZnanej nie polecam prostowalem u nich swoja stalowke i mimo zapewnien ze bedzie cacy itp. na feldze sie jezdzic nie da wiecej niz 80km/h.
Dzieki za info. Tak czy siak chyba kupie cala felge, bo jak pisalem moja nie dosc, ze z guzem i peknieta to jeszcze zdeformowana
Kotlin pisze:Słomczyn polecam teraz bylem w weekend i widzialem takie fele ale nie wiem po ile ogolnie teraz felgi alu sa bardzo tanie.
Pozdro.
Jak nic nie znajde to tam podjade. W tej chwili zbliza sie zima, wiec jakiegos ogromnego cisnienia nie mam, ale poszukuje nie mniej bo moze ktos gdzies cos przypadkiem ma, albo widzial.
sopel358 pisze:co do felgi to widzialem taka u siebie gdzies tylko sie dowiem co i jak z nia 15" na bank tylko nie wiem jakie ET maj by co dam ci znac.
Bede bardzo wdzieczny i czekam na informacje !!

Pozdro
CTM #204
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”