Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Tutaj umieszczamy opisy aut nie spełniających założeń forum Nasze Projekty
ODPOWIEDZ
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Witam, jako że w sobotę stałem się właścicielem Corsy B Gsi z c16xe pod maską postanowiłem ją tutaj przedstawić, auto kupiłem od znajomego który zaczął budować ją na tor, wykonał remont blacharski, wyciągnął wnętrze, kupił kubełkowy fotel i po przez sytuację życiową musiał zrezygnować z projektu, auto stało koło dwóch lat w garażu i czekało na lepsze czasy. Akurat trafiło się że szukałem małego i szybkiego auta na projekt do nocnych ćwiarek i pałowania na torze :) akurat nie jestem fanem niemieckich aut ale z miłą chęcią przygarnąłem corse :) na ten moment pozostawię kilka zdj a resztę opiszę na dniach.

SILNIK: C16XE - Plany: Kompletny remont silnika(wykonany).

UKLAD DOLOTOWY: powerbox Plany: zabudowa stożka, doprowadzenie zimnego powietrza ze zderzaka.

UKLAD WYDECHOWY: brak Plany: Kolektor c20xe, przelot 2' na dwóch przelotowych tłumikach.

ELEKTRONIKA: seria

UKLAD NAPEDOWY: skrzynia f15 Plany: odelżone koło zamachowe

ZAWIESZENIE: seria Plany :[/color] gwint

HAMULCE: seria

BODY: Seria GSI

WNETRZE: Wydmuszka, Kubeł Mirco, pasażer seria GSI

AUDIO: brak

MOC: Seria

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 gru 2017, o 21:20 przez Kaspar, łącznie zmieniany 3 razy.
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Auto mam od soboty a już zbieram części :) na ten moment do remontu zakupione pierścienie, uszczelniacze oraz uszczelka pod głowice, oraz udało mi się dostać już gotowego powerboxa więc nie będę musiał już budować sam. Powoli zbieram części żeby w przyszłym miesiącu zrobić remont. Na dniach maluję ranty pod listwami podkładem epoksydowym żeby nie rdzewiało i montuję listwy, środek wyciągam do końca i muszę zamocować fotel kierowcy. Myślę jaki kolektor wydechowy wsadzić i na jakich rurach i tłumikach zbudować resztę wydechu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: ja37 »

No i gitara, fajnie się pobawisz ;)

Mam uwagi co do dolotu.

U mojego kumpla w c20xe dolot zimnego ze zderzaka nie sprawdził się.
Silnik miał kłopoty z wolnymi obrotami np zaraz po dohamowaniu.
Podejrzewam, że jakby dało się stożek obrócić do tyłu i wtedy dać mu zimne, to by było ok.
U mnie jest do tyłu, ale to chyba nie ma znaczenia przy doładowaniu.
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

W takim razie z dolotem będę eksperymentował i zobaczę jak auto będzie się zachowywać, na ten moment ruszyłem blacharkę tzn zabezpieczenie rantów pod listwami podkładem epoksydowym, jutro montuję zderzak przód i listwy oraz jak się uda podszybie bo było rozebrane do spawania. Zdjęcia z prac wrzucę jutro bo dziś nie bardzo mam czas :)
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Porszak »

na cwiartke z 130KM? Fajnie, że się bawisz corsa.
ten dolot mogłby byc lepszy, któs poszedł mocno na łatwizne, zeby mu sie mantzel zmieścił na luzie, ale napełnianie 1 cyl bedzie słabe bardzo. Mantzel jest po prostu za krótki. zobacz u mnie, ja nie skracałem na siłe, a chciałem zrobic jak najdluzszy i zmiesciłem seryjna puszke filtra z przepływka.

a skrzynie to masz raczej f15

powodzenia w modach. na latanie po torze, guma i zawias, potem moc.

czasem nie wkladaj tego mantzla z wtryskami ktore tam sa, chyba ze sa z gsi. generalnie wrzuć swoje jesli sprawne. seria z c16xe starcza na prawie 180KM
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Nie takie auta ganiają się na nocnych, kilka cors gsi widziałem ale nie były za zdrowe, dwa czy trzy lata wstecz jak jeździłem doprężonym civiciem to się z takimi ganiałem, także jakiś przeciwnik na podobnym poziomie się znajdzie tutaj głównie chodzi o zabawę i spotkanie ze znajomymi, główny cel to tor w miedzianej górze, Co do kolektora ssącego kupiłem go bo się akurat trafil gotowy, auto i tak pod koniec miesiąca będzie wstawione na remont silnika wiec do tego czasu mogę zbudować nowa puszkę, pracuje w zakładzie który zajmuje się obróbka metali wiec to nie problem, pierwotny plan był na to żeby samemu budować boxa. Przy aucie prace idą powoli do przodu na ten moment kończę auto z zewnątrz zostało mi założenie listew i biorę się za wyciąganie wnętrza do końca.
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Prace z zewnątrz chwilowo stanęły, jedna listwa złamana wiec będę ja dawał do „spawania” i dopiero złoże całość,na ten moment szukam kilku potrzebnych czesci, np górna cześć filtra kabinowego bo brakuje i nie mam jak złożyć podszybia, muszę wrzucić wiązkę w peszel bo leży luzem w aucie, montuje fotele i zastanawiam się nad mocowaniem pasów. Szukam informacji gdzie mogę wystroić komputer żeby zwiększyć dawkę paliwa i podnieść odcinke choć na razie nie będzie to potrzebne bo wpada sam powerbox a wydech na ten moment zostaje seria, interesuje się też tematem skrzyni żeby skrócić ją jak najbardziej bo na miedzianej górze długie przełożenia się nie spiszą.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Porszak »

co do skrzyni-kop na forum, było pisane o tym. jesli pamietam to głowne z jakiejs f10 4,18, ale tez krótsze poszczegolne przełożenia maja skrzynie WR.

sterownik c16 ogarnie nawet wałki bez strojenia wiec dolot takze, jak silnik zdrowy to okolice 130KM powinienes mieć. ZTR z lodzi pewnie by sie podjął, gadałem z nimi, ale ciagle nie moge skończyć dolotu tak jak chce.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Ok trochę pogrzebałem skrzynia na ten moment schodzi na boczny tor, auto stoi na sprzedaż co nie zmienia faktu że w przyszłym tygodniu zabieram się za remont, będę robił w pracy porting głowicy ktoś podpowie za co się zabrać ?
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Porszak »

to zalezy co rozumiesz przez porting?
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Przy potringu chodzi mi o zaokrąglenie ostrych krawędzi w kanałach ssących i wypolerowanie wydechowych, dziś auto odstawiam do mechanika będziemy rozbierać silnik bo potencjalny klient na auto się rozmyślił, zastanawiam się nad budowa dolotu i gdzie umieścić przepływkę, chcę to rozegrać tak żeby wszystko miało ręce i nogi, na co zwrócić przy montażu power boxa i jaka uszczelkę dać pod niego, dół chyba z x16xe, druga rzecz planować maksymalnie głowice? Do to coś? Są jakieś cienkie uszczelki jak w hondzie które dodatkowo dopreżą auto?
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Porszak »

porting akurat nie polega na zaokrąglaniu. jak chcesz super zrobic to trzeba sie pozbyć uskoków i na tym polega porting, ale sobie to odpusc bo musiałbyś cału dolny kolektor rowno powiekszyć bo kanały w głowicy są wieksze niż kanały kolektora. uskok "z prądem" jest wskazany tak na wlocie jak i na wylocie, ale nie na podłodze kanału jesli chodzi o wylot (chyba.... już kurde nie pamiętam)
wygładz kanały w głowicy i w kolektorze ile Ci siegniesz, ale nie zmieniaj im kształtu, C16 ma niezłą głowicę-szybciej zepsujesz niz polepszysz.
Wydechowe spoko, wypoleruj, wywal kanały od pompy powietrza jesli głowice sciagasz i tyle.W moim watku jest sporo fotek z roboty głowicy tez.
masz kase to oddaj głowice do obróbki, zawory, gniazda, pomiar na flow benchu przed i po. jak nie to zrob co pisze i nie szalej z planowaniem bo i tak rakiety nie zrobisz, szkoda ciąć głowice, jelsi silnik nie był otwierany to pewnie nawet nie ma 10,5:1 tylko mniej.
nie ma niższych uszczelek, nie było kiedy ja robiłem, ale mozesz sprawdzić jeszcze lub dorobić. uszczelka ma chyba 1.4-1.5mm luzem, ściśnieta powinna miec ok 1.2, metalowa może miec ok 0,4-0,6 więc masz szanse zrobić ponad 11:1 przy takich wymiarach. jednak bez wałków, które poprawią napełnianie nie ma co doprężać.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Dzięki za odpowiedź, głowica zdjęta próbowałem wypolerować kanały wydechowe trochę mi się udało wyczyścić je z nagaru i odpuściłem temat, głowica w średnim stanie ktoś jeździł na najtańszym oleju widać że silnik brał go dużo, dziś ja odbieram sprawdzona na szczelność, wymienione wszystkie zawory wydechowe i splanowana, do tego dziś przychodzi mi reszta części rozrząd, cewka, świece wszystkie uszczelki itp także zawożę to do mojego mechanika i zaczynamy składać, po przeliczeniu kosztów trochę żałuję że nie wsadzałem od razu c20xe ale teraz jak już to ruszyłem to skończę, mam też pytanie czy ktoś robił w tym silniki turbo, jakiś soft np, mam turbo k24 z ic i zastanawiam się nad złożeniem jakiegoś zestawu do corsy zanim wezmę się za wydech.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Porszak »

u nas na forum nikt nie turbił c16xe, mooooze jakieś x14/16xe, ogromna większość tych silników była modzona n/a.
Ci którzy mieli porównanie corsy z małym blokiem i duzym blokiem, twierdzą, że jednak te kilogramy na przodzie czuc kiedy masz 20xe pod maską
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Poczytam trochę na angielskim forum może będzie temat o jakimś soft turbo żeby złożyć to na seryjnym silniku i nie zrobić mu krzywdy choć w sumie na miedzianej górze gdzie głównie autem mam zamiar jeździć nie ma to jakiego kolwiek sensu tak jak ten swap na c20xe bo jednak zależy mi na jak najlepszej zwrotności i prowadzeniu. Wczoraj zawiozłem części i głowice do mechanika, pierścienie już zmienione, w tym tygodniu jest plan to odpalić. Na ten moment koniec prac nad autem musi poczekać do przyszłego miesiąca wtedy biorę się za wydech i hamulce, fotki wrzucę wieczorem.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Porszak »

jakiekolwiek turbo na kielce w lekkim fwd to chyba bedzie się ciezko jezdzilo. mocne n/a chyba lepsze.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Nareszcie silnik złożony, odpaliła po 3 letnim przestoju, wymieniłem jakieś 2 przewody bo się paliwo lało, załatwiłem dziś nowy akumulator i się udało, auto chodzi równo gdzie mechanik był nawet zdziwiony, wróciłem nim na kołach do domu, zdziwiłem się bo auto jest narowiste i brakuje mu trakcji na starej twardej zimówce choć starałem się jechać delikatnie. Na ten moment jeszcze do wymiany termostat i części eksploatacyjne przy silniku mam ogarnięte, elektryka działa także w tym temacie nie mam walki z autem. W przyszłym miesiącu wpada wydech, na razie seria żeby mieć wzór do budowy i regeneracja hamulców przód i tył, nowe klocki, tarcze, szczęki itp Zdjęcia uzupełnię później, jak o czymś zapomniałem to napiszę wieczorem ;)
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Nie napisałem nic o głowicy, spolerowałem kanały wydechowe i nic poza tym, głowica sprawdzona na szczelność, wymienione wszystkie zawory wydechowe, głowica oczywiście splanowana, z rzeczy wymienionych w silniku to wszystko oprócz panewek, pierścienie, uszczelniacze, wszystkie simeringi, cały układ zapłonowy, paski, kompletny rozrząd z pompą wody itp, do tego dołożony powerbox, na ten moment został mi do zrobienia termostat bo o nim zapomniałem i ogarniecie dolotu, zastanawiam się czy nie przerobić trochę obecnego i nie wrzucić wkładki pipercros czy znowu budować dolot ze stożkiem, odgrodzeniem od komory i doprowadzeniem zimnego ze zderzaka. Czekam na pasy szelkowe, repliki takata. Zawieszenie było rozkręcone przez poprzedniego właściciela jak robił blacharkę to też ogarnięte jak poskładam wydech żeby dało się wyjechać na miasto to pojadę na trzepak je przejrzeć. Na ten moment tyle wrzucam kilka fotek z prac :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Porszak »

Daj sobie spokój ze stozkami itp. Wrzuc seryjna rurke odpowietrza i dodatkowo zrob sobie otwór w puszcze od strony błotnika albo lepiej dodatkowy otwór obok istniejacego i rurka gdzies do przodu za atrape chlodnicy. Filtr nie jest przeszkodą dla przepływu nawet przy mojej mocy. Puszka jest z jej małym wlocikiem (była u mnie), ale nie wiem czy dla serii z mantzlem tez. jak sobie zmierzysz podciśnienie na WOT to sie dowiesz.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Zabieram się za wydech, poszukuje kolektora 4-2-1 lub z c20xe i tu pytanie, gdzie dostać flansze żeby założyć do C16xe, następny temat na jakich rurach i jakie tłumiki przelotowe założyć na resztę wydechu?
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Porszak »

allegro itp. albo gotowce, albo zdjąć kolektor i zwymiarowac z glowicy. tu masz tak dokladnie jak dokladnie zrobisz :smile: . chcetnie bym pomogl bo mam czapke z c16, ale totalny brak czasu mam. jak bedziesz dumał to daj znac, mozliwe ze bede ściagał bandaż z mojego supersprinta. mogłbym Ci go zwymiarować, to duzo lepsza opcja niz przeróbka c20xe.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Korzystając z pogody w sobotę trochę porobiłem przy aucie, wywaliłem resztę części które mi zostały z remontu, wyleciały boczki z tylu, zostały słupki i podsufitka, założyłem nadkola i zderzak, powalczyłem z dolotem niestety trochę blisko jest przepływka z przepustnica mam nadzieje ze podczas jazdy nie będą uderzać o siebie, kupiłem także wydech niestety tymczasowo seria i licznik bo mój nie działa. Mam problem z odkręcaniem śruby mocowania pasów tył niestety mocowanie najwidoczniej jest pordzewiałe, śruba się nie przekręca tylko rusza razem z mocowaniem także jak tego nie ogarnę będę miał problem z mocowaniem pasów szelkowych.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Porszak »

jesli to sruba z tych pod siedzeniem tylnim to jest do nich jakis tam dostep od dołu. może masz opcje. nie bardzo tylko rozumiem o co chodzi. tam pod podłoga jest chyba nakretka przyspawana. jak Ci sie ona obraca to opcja jest tylko czyścić i pospawać(akurat troche sie zagrzeje to moze gwint pusci) lub złpac innym kluczem jak sie da - wczesniej czyms dobrym psikajac przez kilka dni.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Na ten moment przez pogodę (brak wjazdu do garażu) i brak mojego czasu chwilowo prace nad corsa stanęły, zająłem się kompletowaniem części, mam do kupna w dobrej cenie felgi Fondmental o parametrach 15" X 7J 4X100 ET 38 i tu pytanie czy będą pasować do corsy? I jaka szerokość i profil opony założyć żeby to wszystko ładnie podeszło?
Nikooo
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2016, o 17:10
Lokalizacja: KWA
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Nikooo »

Proszę bardzo, temat w którym jest plik do cada z flanszą pod x16xe, chyba do c16xe też spasuje viewtopic.php?f=43&t=42749. Blacha powinna być grubości 10-11mm. Ja mam wyciętą dokładnie z tego pliku, już jest przyspawana do kolektora z c20xe, tylko czeka na dopasowanie i montaż :grin:
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Dzięki wielki przyda się! Dam kumplowi w pracy i mi wytnie 😉 na ten moment żeby auto uruchomić założyłem serie od kolektora do końca, kupiłem za 50 zł z czego kawałek od kolektora do środkowego jest stary a reszta prawie nowa, zabieram się za hamulce wpadną nowe tarcze, klocki i zestaw naprawczy zacisków, no i na tył pewnie tez wszystko nowe, wracałem od mechanika i przy hamowaniu coś łupało z tylu i zblokowało mi koło także dobrze że mamy zimę i bez problemu dociągnąłem auto do domu 😂 Aa i w końcu udało mi się przymocować fotele bo miałem dostęp do podnośnika teraz będę myślał nad montażem pasów szelkowych, plan jest żeby w marcu wystartować w superoesie na miedzianej górze i powalczyć do końca sezonu 😉
Kaspar
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:31
Imię: Kacper
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Streetowo/Torowa Corsa B GSI

Post autor: Kaspar »

Trochę mnie nie było, przez kontuzję kolana (5tygodni l4) nie miałem jak pracować nad autem a i pogoda nie pozwalała na to jedynie zajrzałem do bębnów tył, przyczyna blokady prawego koła było zerwanie się okładziny ze szczęki i zblokowanie pomiędzy druga szczeka a bębnem, przy okazji rozwaliło cylinderek którędy wywaliło cały płyn hamulcowy, części do złożenia mam teraz trzeba znaleźć czas, jak złoże ten tył to zobaczę jak auto jeździ bo podobno hamulce przód nie są jeszcze takie tragiczne, wiec się okaże czy wpadnie od razu komplet ate czy trochę poczeka a zainwestuje w coś innego, w miarę możliwości wrzucę pare fotek, a i pytanie mam uszkodzony korektor siły hamowania, wyrzucić go i założyć trójnik czy kupić nowy, jak się będzie miało hamowanie jak auto wydmuszka ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Auta”