[CB] Corsa by Marcin

Tuning Corsy - To forum ma na celu prezentację Waszych projektów, modyfikacji i tego wszystkiego co zrobiliście przy swoich Corsach aby poprawić fabrykę.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

[CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

MODEL: 97" corsa B

SILNIK: SWAP na c20xe

UKLAD DOLOTOWY: dolot jakis tam jest ze stozkiem

UKLAD WYDECHOWY: kolektor 4-2-1 reszta seria

ELEKTRONIKA: komputer mototronic 2.8 reszta seria

UKLAD NAPEDOWY: skrzynia F20 silnik c20xe (kolejne nudne c20xe :) dajace mnostwo frajdy z jazdy)

ZAWIESZENIE: amory KYB przod i tył, z przodu springi irmshera -25mm, tyl springi eibach -30mm

HAMULCE: 256/24 z cali + wszystkie nowe bebechy z tylu (bebny)

BODY: felgi 15" Thomanson lampy przod ABM

WNETRZE: seria

AUDIO: jednostka alpine cde-9880R + osdeparowany przod hertz dsk + skrzynia JBL ze wzmacniaczem


MOC: seria <45KM i po swapie ~150KM








moja przygoda z corsa zaczełą sie w 2008r. W czerwcu gdy zdałem prawko, zaczeło sie szukanie samochodu, a jako młody i nie wierzacy :P rozgladałęm sie za HC 5gen. Po paru wycieczkach do komisow w warszawie, i nieznalezieniu niczego w pewnym momencie przyplatało sie takie oto cos do mnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

białe gołe i wesołe :)
wersja city 1.2 3D i poza alarmem z centralnym, i regulacji wysokosci fotele kierowcy nie miała nic ;) nawet radia.
i jakos tak zostało juz ze mna. (taraz tego nie zaluje ze to nie HC :) )
po miesiacu - i odkuciu sie finansowym- przyszedł czas na mały remont silnika uszczelka pod glowica
+ planowanie, nowe kable WN, swiece, rozrzad, czyszczenie i sporo uszczelek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

po pewnym czasie, paru przejechanych kilometrach i kilku polskich dziurach poddawac zaczeło sie przednie zawieszenie, a ze zawsze to co sie zepsuje mozna zamienic na cos bardziej sporotwego od serii, wybor padł na amortyzatory kayaby gazowe + springi irmshera (od kolegi z forum :OCFC:

- dzieki :) )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pewnego dnia pojawiła sie taka niespodzianka na corsie :(

Obrazek
Obrazek
dumny zaparkowałem corsinke na parkingu przed praca, a po wyjsciu z pracy zastałem wlasnie to.

to był dopiero poczatek złych przygod. w weekend podczas wycieczki z rodzinka na wies, corsa straciłą moc a po 10 sekundach wyłaczyła, i to juz na amen. pierwsza diagnoza po otwarciu maski: przeskoczył rozrzad. diagnoza okazała sie niestety trafna

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
przyczyna przeskoczenia rozrzadu był trefny napinacz a dokladniej sprezyna w nim, szkoda tez ze 8 zaworowka w moim przypadku musiala sie okazac kolizyjna :( silnik poszedl na zyletki a na szrocie udało sie trafic za nieduze pieniadze kolejne 1.2.
pozniej juz bylo tylko lepiej :)
corsa przemierzyła dzielnie poł polski na wakacjach i nie zawiodła ani razu
Obrazek
Obrazek
wpadł nowy zawias na tył : amory kayaby gaz + springi eibachy ( tez od :OCFC: - dzieki )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na zdjeciu doktor Duzy - ktory niezłomnie pomaga mi przy corsie - wielkie dzieki ;)
pozniej dotarły kolejne prezenty: hamulce przod 256x24 oraz nowe bebny, zaciski, linki i sprezynki na tył
Obrazek

trzeba było tez zadbac o wyglad zewnetrzny i dzieki kruszynowi zawitały felgi Thomasony wraz z oponami toyo t1r 195/50 15" (jako ze corsa nie ma wspomagania, jaki to był szok przy pierwszym skrecaniu :P ) - dzieki ;)

Obrazek


umyta corsa ;)

Obrazek

a niedawno takze nowe lampy od Bert'a - dzieki :)
Obrazek
Obrazek
dodam ze xenona juz nie ma, same zarowki :)

w srodku corsy, o nagłosnienie dba radio alpine cde 9880, glosniki przod z gwizdkami - hertz dsk 165
w bagazniku zas skrzynia z subem JBL wraz z wzmaczniaczem blaupunkta.

plany na przyszłosc:
kolejne nudne c20xe - dajace mnostwo frajdy z jazdy ;)) wszystko pod SWAPA praktycznie juz jest.
lakiernik (nowe drzwi juz czekaja w piwnicy ) - chciałbym doprowadzic corse do takiego wyglady jak była CB Staneq :)
wygłuszyc drzwi pod glosniki + lepszy wzmaczniac z subuferem

pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, o 18:24 przez Marcin '2F', łącznie zmieniany 1 raz.
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
kruszyn1
Swój
Posty: 992
Rejestracja: 22 sie 2006, o 19:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: kruszyn1 »

łee kolejne nudne 2.0 ;)
Kadett 2.0 8v aktualna zbawka
Opel Corsa B GSi++... c20xe on board... była...
nie polecam usług tuningowych z "NowyDwórMazowiecki/Jabłonna"...
Awatar użytkownika
Cougar
Nowy
Posty: 303
Rejestracja: 15 lut 2008, o 15:03
Imię: Krzychu
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Cougar »

2.0 ....NUDAAAAAA ;) to w sniegu nie jedzi....dzis musialem z 2 ruszac bo mi kola w miejscu mielily :lol:
felgi od kruszyna mega ciezkie widzie jakies gejlooki....jest git...cala ja na bialo do tego jakas ładna felga i mozna sie lanoswac :)


PS z duzym juz wiecej nie pracuj bo po zdjeciach widac ze to zawodowy alkoholik :D puki nie ma bomby to sie do roboty nie zabierze :) patrz jakiego grymasa strzelil :D
c16xe was BIG BUMed...
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

felgi jak felgi, od kruszyna :P
z drugiej strony Duzego zawsze mozna upic i zagonic do pracy :P :) :)
a przez Ciebie Cougar to ja choruje na earthquake dbx 12 do bagaznika :) pomysl podrzuciłes przedni ;)
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
nolack
Nowy
Posty: 272
Rejestracja: 15 lut 2007, o 12:50
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: NowyDwórMazowiecki/Jabłonna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: nolack »

nudą wieje Panie nuda , nuda , nuda
jak juz mówiemj 2,5->3.0 v6 i Kruszyn na starcie zostanie :)
www.corsaclub.pl/sklep NOWE I UŻYWANE CZĘŚCI DO OPLA
kruszyn1
Swój
Posty: 992
Rejestracja: 22 sie 2006, o 19:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: kruszyn1 »

tak, bo Marcin bedzie robil corse tylko po to zeby ze mna wygrac na kresce...
zanim u niego bedzie nowe, wieksze serce zdaze zmienic auto :twisted:
Kadett 2.0 8v aktualna zbawka
Opel Corsa B GSi++... c20xe on board... była...
nie polecam usług tuningowych z "NowyDwórMazowiecki/Jabłonna"...
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

kruszyna juz sie nie unos, to tylko zarty :)) :)
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
nolack
Nowy
Posty: 272
Rejestracja: 15 lut 2007, o 12:50
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: NowyDwórMazowiecki/Jabłonna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: nolack »

kruszyn1 pisze:tak,zanim u niego bedzie nowe, wieksze serce zdaze zmienic auto :twisted:
No Macin spinaj sie i na gwiazdke masz auto do odbioru :)
www.corsaclub.pl/sklep NOWE I UŻYWANE CZĘŚCI DO OPLA
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

w dziale projekty obowiazuje szablon przedstawiania auta
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

sporo sie pozmienialo pod maska ;) siedzi juz i bryka sobie kolejne nudne c20xe (dajace mnostwoooooo frajdy z jazdy ;) ) CIEKAWOSTA : jest na szerokim pasku od alternatora a NIC nie bylo ciete ;)

Obrazek


jest problem z elektryka gdyz komputer (MT 2.8 ) pobiera 0,7 A i rozladowywuje aku :<
ma ktos z wawy ew. okolic sprawnego MOTOTRONICA 2.8 użyczyć na chwile??
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
Bear_
Weteran
Posty: 1807
Rejestracja: 29 mar 2007, o 21:53
Imię: Arek
Lokalizacja: .:ZzA Winkla:.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Bear_ »

O ile mnie wzrok nie myli.... "OCFC PERFORMANCE" :grin:

sorry za off :P
Obrazek
- Była CB C16XE -> C18XE Smallblock 2 - 140 PS, 183 Nm
- Jest Astra H Caravan Z19DTH OPC Line - 205 PS, 411 Nm

PAMIĘTAJ, wymieniaj świece!
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

tak, zgadza sie :D Duzy i Krzychu musieli sie podpisac ze to ich dzielo :P
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
Gesio_CB
Nowy
Posty: 331
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 14:53
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: SWD
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Gesio_CB »

Jak idzie z kruszynem? równo? czy ktoś lepiej ogarnia fure?
Fajny taki sleeper :oko:
Obrazek
kruszyn1
Swój
Posty: 992
Rejestracja: 22 sie 2006, o 19:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: kruszyn1 »

ja mam krótsza skrzynia, Marcin lepsze opony, czekamy na wiosne i moje nowe tajle do corsy i się sprawdzimy ;)
Kadett 2.0 8v aktualna zbawka
Opel Corsa B GSi++... c20xe on board... była...
nie polecam usług tuningowych z "NowyDwórMazowiecki/Jabłonna"...
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

corsa jako tako jezdzi, niestety wciaz cos trzeba poprawiac po "swapie" i "mechanikach" gdyz wychadza ciagle nowe kwiatki: a to popękana magistrala wodna, która przeciez mozna naprawic duża iloscia izolacji, totalna choinka pod maska :bardzozly: , lutowane kable bez zadnego zabezpieczenia/peszela, przez co corsa przez pol roku wiecej wciagałą pradu niz paliwa :bardzozly: ( łądowany w nocy aku w domu starczal na dojazd do pracy - 8km- i w pracy kolejne ladowanie akumulatora na dojazd do domu ) :bardzozly: , silnik teoretycznie sprawdzony, a przepustnice wraz z potencjometrem mial od motronika 2.5 - ja mam 2.8 przez co tez byly problemy, wybierak tak ustawiony/skrecony ze co 2 dni sie rozsypywał, układ chłodzenia tak złozony ze przez cala zime od stycznia nie bylo ogrzewania w samochodzie, przez popekana magistrale woda kapala na skrzynie biegow i czujnik predkosciomierza przez co owy predkosciomierz sie zepsuł ( pordzewiały piny, ktore sie rozsypały). Jest jeszcze wiele innych problemow i kwiatkow o ktorych nie chce mi sie pisac. Nolack, Duzy - nie bierzcie sie za cos o czym niestety ale nie macie pojęcia, Dla forumowiczow - nie polecam zostawiac u nich auta.
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
Gesio_CB
Nowy
Posty: 331
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 14:53
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: SWD
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Gesio_CB »

Czyzby to juz drugie auto które jest 'zrobione' źle u nich ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

tak, zgadza sie,
mam nadzieje ze bedzie przestroga i nikt wiecej sie nie oszuka
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
nolack
Nowy
Posty: 272
Rejestracja: 15 lut 2007, o 12:50
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: NowyDwórMazowiecki/Jabłonna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: nolack »

corsa jako tako jezdzi, niestety wciaz cos trzeba poprawiac po "swapie" i "mechanikach" gdyz wychadza ciagle nowe kwiatki: a to popękana magistrala wodna, która przeciez mozna naprawic duża iloscia izolacji,
Magistrala była tak jak była wzieta z dawcy

totalna choinka pod maska , lutowane kable bez zadnego zabezpieczenia/peszela, przez co corsa przez pol roku wiecej wciagałą pradu niz paliwa ( łądowany w nocy aku w domu starczal na dojazd do pracy - 8km- i w pracy kolejne ladowanie akumulatora na dojazd do domu ) ,
pobór pradu był i byliśmy swiadomi prad był pobierany przez kompa gdyż było zwarcie na wiazce kabinowej a nie silnikowej

silnik teoretycznie sprawdzony, a przepustnice wraz z potencjometrem mial od motronika 2.5 - ja mam 2.8 przez co tez byly problemy,
był wziety w całosci razem z dawcy

wybierak tak ustawiony/skrecony ze co 2 dni sie rozsypywał,
to nie nasza wina ze corsa jest rozjechana między kielichami 2cm

układ chłodzenia tak złozony ze przez cala zime od stycznia nie bylo ogrzewania w samochodzie,
sprawa została naprawiona wciagu 2 tygodni po odbiorze

przez popekana magistrale woda kapala na skrzynie biegow i czujnik predkosciomierza przez co owy predkosciomierz sie zepsuł ( pordzewiały piny, ktore sie rozsypały).
Z popekanej magistrali woda kapała na obudowe rozrusznika i ciekła po bloku

Gesio_CB pisze:Czyzby to juz drugie auto które jest 'zrobione' źle u nich ?
to jest efekt niskego budżetu i checi posiadania super czesci i zajebistych osiagów za jak nizsze pienidze
Marcin '2F' pisze:mam nadzieje ze bedzie przestroga i nikt wiecej sie nie oszuka
Drogi kolego jesli uwazasz ze Cie oszukałem to daj mi konkretny przykład podkreslam konkretny
bo jak narazie to sie mijasz z prawda
A skoro nie masz odwagi zadzwonic i powiedziec o co chodzi to nie wypisuj głupot na forum publicznym
www.corsaclub.pl/sklep NOWE I UŻYWANE CZĘŚCI DO OPLA
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

Kod: Zaznacz cały

Magistrala była tak jak była wzieta z dawcy 
i przy przekładce sie tego nie zauwazyło ze jest peknieta, ciekawe ze dopiero po 6miesiacach ( styczen, luty, marzec, kwiecien, maj, czerwiec) naprawil to dopiero ktos inny.

Kod: Zaznacz cały

pobór pradu był i byliśmy swiadomi prad był pobierany przez kompa gdyż było zwarcie na wiazce kabinowej a nie silnikowej
kolejne ciekawostka, w takim razie cos zepsuliscie przy swapie w ww. wiazce kabinowej, bo przed samym swapem takich problemow nie mialem i corsa odpalala z 1.2 nawet przy -30st. C

Kod: Zaznacz cały

to nie nasza wina ze corsa jest rozjechana między kielichami 2cm 
3 tyg. temu został kupiony nowy wybierak od corsy B i normalnie załozyny/wystrojony i takich problemow nie ma, nawet trytek nie trzeba bylo zakladac na kazde łączenie wybieraka jak to bylo w starym.

Kod: Zaznacz cały

sprawa została naprawiona wciagu 2 tygodni po odbiorze 
szkoda ze dopiero w kwietniu czy maju kiedy to juz bylo cieplo i grzanie w samochodzie nie bylo juz mi potrzebne :pig: i udalo mi sie wstawic corse na "naprawe" a raczej poprawki. po 4 m-c od swapa ...

Kod: Zaznacz cały

Z popekanej magistrali woda kapała na obudowe rozrusznika i ciekła po bloku 
woda ciekla wszedzie, ciekawe czy zaraz nie wysypie sie rozrusznik jak na niego ciekla woda, narazie wysypal sie zardzewialy czujnik predkosciomierza. magistrali sie tez przez 6 m-cy nie udalo naprawic ...


Kod: Zaznacz cały

to jest efekt niskego budżetu i checi posiadania super czesci i zajebistych osiagów za jak nizsze pienidze 
faktycznie strasznie niski budzet, poza uzywanym silnikiem wszystkie czesci jakie byly potrzebne do jego przelozenia byly kupione nowe... a czego czesc nie zostala nawet zamontowana :)9


Kod: Zaznacz cały

Drogi kolego jesli uwazasz ze Cie oszukałem to daj mi konkretny przykład podkreslam konkretny 
bo jak narazie to sie mijasz z prawda 
A skoro nie masz odwagi zadzwonic i powiedziec o co chodzi to nie wypisuj głupot na forum publicznym
- sprawa pradu rostrzygnieta po 6m-c
- popekana magistrala -naprawiona po 6m-c
-cała wiazka w rozsypce, rozbebłana pod maska, pociete kable lutowane w polowie, bez zadnej izolacji stykajace sie ze soba
-silnik teoretycznie sprawdzony, ktory dymi na niebiesko (juz w czasie zimy kiedy odbieralem auto, zwracałem na to uwage)
-mnostwo niedociagniec
- auto najpierw mialo byc gotowe na ferie zimowe, potem na majowke - zostalem bez samochodu
- i nawazniejsze, nie mam odwagi zadzwonic
dzwonione bylo tydzien w tydzien, dzien w dzien, i ciagle te same wymowki: dziecko chore, musze jechac z towarem do XXX, jestem na urlopie, musze robic towar bo w piatek musze jechac do XXX , jestem w trasie bede w domu w XXX, mowione bylo o choince pod maska, o tym ze niektore kable nie byly wgl zabezpieczone i dotykały kolektora wydechowego przez co sie potopiły, o tym ze w corsie akumulator starcza na przejechanie 5km bo pozniej jest rozladowany, o tym ze przez cala zime jezdzilem bez ogrzewania, o wszystkim bylo dzwonione i pytane kiedy to naprawicie w odpowiedzi bylo tylko to co wyzej napisalem
- wasze odwodzenie problemow, Krzysiek zadzwon do duzego zeby to zrobic, Duzy: zadzwon do Krzyska bo ma moja skrzynke, Krzysiek: Duzy mial po to przyjechac i tak w koło Macieju

Nie masz odwagi przyznac Krzysiek ze nie wyszly Ci te swapy i ze zwalilscie sprawe, nie tylko w moim przypadku ale takze kruszyna, 2 takie same auta, 2 takie same swapy i oba ukonczone dopiero przez kogos innego po okresie okolo pol roku, oba auta meczyło multum problemów i niedociagniec. A pisze na forum publicznym po to, aby nikt inny poprostu sie nie oszukał.
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
nolack
Nowy
Posty: 272
Rejestracja: 15 lut 2007, o 12:50
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: NowyDwórMazowiecki/Jabłonna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: nolack »

Dodaj do tej listy win jecze to ze to tez moja wina ze w 15 minut po odbiorze auta zajebałes w tira :)
www.corsaclub.pl/sklep NOWE I UŻYWANE CZĘŚCI DO OPLA
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

faktycznie za*ebalem w tira, bo madrzy mechanicy nie potrafili odpowietrzyc hamulcy po zrobieniu swapa.
Gratulacje, mnie byscie zabili, oraz kruszyna, gdzie nie dokrecone byly jakies sruby i prawie odpadło koło, ale to moze lepiej sie wypowie Kruszyn.

Czy mam rozumiec ze jest to Twoja cała linia obrony? tylko tyle masz do dodania?
nic tylko pogratulowac i prosic zebyś jednak wiecej sie nie wypowiadał i nie robił offtopa w moim temacie z nieudolnym swapem.
Jesli masz cos do dodania jest PW, albo wspomniany wczesniej telefon, Dobranoc!
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
Fifo
Swój
Posty: 811
Rejestracja: 14 lut 2002, o 00:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krakooff
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Fifo »

Uhuhu ale się porobiło...a tak jeszcze z czystej ciekawości, pomijając koszt zakupu kompletu na swapa (silnika etc) oraz wspomnianych nowych części to jaki jest koszt robocizny i co dokładnie w niego jest wliczone?
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs 292PS 404Nm 1,05bar --> corsa-fifo-2-0-turbo-1-05-bar-292km-404nm-t66331.html
www.ProjectXs.pl
www.EcuMaster.com

Meet Us on Facebook: http://www.facebook.com/ProjectXs
Awatar użytkownika
nolack
Nowy
Posty: 272
Rejestracja: 15 lut 2007, o 12:50
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: NowyDwórMazowiecki/Jabłonna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: nolack »

Marcin '2F' pisze:faktycznie za*ebalem w tira, bo madrzy mechanicy nie potrafili odpowietrzyc hamulcy po zrobieniu swapa.
Hamulce na 256 były załozone nie przezemnie tylko gdzies indziej . Przy swapie hamulce nie były otwierane :)
Marcin '2F' pisze: Czy mam rozumiec ze jest to Twoja cała linia obrony? tylko tyle masz do dodania?
nic tylko pogratulowac i prosic zebyś jednak wiecej sie nie wypowiadał i nie robił offtopa w moim temacie z nieudolnym swapem.jest PW,
Skoro zostałem wywołany do tablicy to odpowiadam ale widze ze moje odpowiedzi przeszkadzaja w twojej teorii oszukania ciebie przez nas

Aha tak jescze wyjasnij mi jedną rzecz
Dlaczego skoro przez 6 miesiecy miałes z nami takie problemy piszesz dopiero teraz i to 2 miesace po odebraniu auta .
Dlaczego dopiero po 6 misiacach zdecydowałes sie na wymiane wsazystkich czesci na wybieraku na nowe a nie tak jak do tej pory łatanina na uzywkach
Dlaczego po 6 miesiacach zdecydowałes sie dopiero teraz wymienic przepustnice jak odrazu wiedziałes ze wywala bład przepustnicy
oszczednosci oszczednosci !!!!!
Uwazam temat za zakończony
www.corsaclub.pl/sklep NOWE I UŻYWANE CZĘŚCI DO OPLA
kruszyn1
Swój
Posty: 992
Rejestracja: 22 sie 2006, o 19:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: kruszyn1 »

w temacie offtopa dodam jeszcze ze "mechanik" Duzy nie wiedzial jak sie przykreca piasty i kolo trzymalo sie na jednej srubie, dobrze ze sie nie ukrecila... ale to nie w corsie wiec offtopic
Kadett 2.0 8v aktualna zbawka
Opel Corsa B GSi++... c20xe on board... była...
nie polecam usług tuningowych z "NowyDwórMazowiecki/Jabłonna"...
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

nolack pisze: Hamulce na 256 były załozone nie przezemnie tylko gdzies indziej . Przy swapie hamulce nie były otwierane :)
taa, nie przez Ciebie tylko Duzego, pozatym przy demontazu piast ktore trzeba bylo przetoczyc, dotykaliscie hamulcow, dla samego tego faktu moze trzeba bylo by je odpowietrzyc? a po 3 prosilem was o odpowietrzenie hamulcow oraz wyregulowanie tylnych hamulców w bebnach, co zrobione zostalo dopiero po 1,5-2 m-c ?!
nolack pisze: Dlaczego dopiero po 6 misiacach zdecydowałes sie na wymiane wsazystkich czesci na wybieraku na nowe a nie tak jak do tej pory łatanina na uzywkach
wybierak wy mi 2 razy naprawialiscie :)9 "i tak musi byc, ze sie rozwala bo sie buda rozjezdza" :)11 po 6m-c zajał sie nim noramalny mechanik, ktory kupil nowy i poprostu poprawnie go wyregulował, problem zniknął - nie martw sie zebym wczesniej poszedł po rozum do głowy i oddał corse w inne rece wybierak byłoby zrobiony odrazu a nie po 6 miesiacach.
nolack pisze: Aha tak jescze wyjasnij mi jedną rzecz
Dlaczego skoro przez 6 miesiecy miałes z nami takie problemy piszesz dopiero teraz i to 2 miesace po odebraniu auta
(...)
Dlaczego po 6 miesiacach zdecydowałes sie dopiero teraz wymienic przepustnice jak odrazu wiedziałes ze wywala bład przepustnicy
oszczednosci oszczednosci !!!!!
sprawa jest prosta, miałem nadzieje na polubowne załatwienie sprawy bez echa i dodatkowej publicznosci, mialem nadzieje ze wkoncu wezmiecie sie za samochod i dokonczycie nieudolnego SWAPa i corsa bedzie jezdzila, niestety sie pomylilem, a pisze dlatego bo juz za przeproszeniem c**j mnie strzela gdy jest potrzebny samochod i chce gdzies jechac, a nie mozna na niego liczyc bo jak sie otworzy maske to wychodza kwiatki, i samochod sie wysra po przejechaniu 10km, dosyc tego, licze na to ze nikt inny sie nie nadzieje na "mechanikow".


- nowy wybierak - 50zl
- przepustnica z potencjometrem od M2.8 - 100zl
gdzie tu k***a oszczednosci?! wiecej wydalem na paliwo do jablonny i z powrotem niz te Twoje "oszczednosci" i bujanie sie ciagle z kazdym problemem bo nie dajecie sobie rady albo nie macie czasu!
zaoszczedzilbym wicej gdybym nie podejmował sie oddawania wam auta.
Fifo pisze:Uhuhu ale się porobiło...a tak jeszcze z czystej ciekawości, pomijając koszt zakupu kompletu na swapa (silnika etc) oraz wspomnianych nowych części to jaki jest koszt robocizny i co dokładnie w niego jest wliczone?
do raczek dostali 1k zl + 50zl na pizze kazdego dnia pracy (ok 2 tygodni SWAP) ... "po znajomosci"
a co jest wliczone w cene? nie wiem, chyba przelozenie silnika i z reszta bujaj sie sam... :)11
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
Fifo
Swój
Posty: 811
Rejestracja: 14 lut 2002, o 00:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krakooff
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Fifo »

Odchodząc trochę od głównego wątku to:
1. po znajomości to h*j nie robota
2. tani swap jest finalnie zawsze drogim swapem
3. lepiej oddać auto do firmy i zainwestować większą kasę jednorazowo niż ta samą kasę w dłuższym okresie i nie mieć auta.
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs 292PS 404Nm 1,05bar --> corsa-fifo-2-0-turbo-1-05-bar-292km-404nm-t66331.html
www.ProjectXs.pl
www.EcuMaster.com

Meet Us on Facebook: http://www.facebook.com/ProjectXs
Awatar użytkownika
Davidss
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 15 gru 2011, o 16:26
Imię: David
Lokalizacja: Pomorskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Davidss »

Fifo pisze:Odchodząc trochę od głównego wątku to:
3. lepiej oddać auto do firmy i zainwestować większą kasę jednorazowo niż ta samą kasę w dłuższym okresie i nie mieć auta.

Zgadzam sie z Fifo :oko:
Awatar użytkownika
G4lu5
Nowy
Posty: 293
Rejestracja: 17 gru 2008, o 23:04
Lokalizacja: Szczerców/Bełchatów
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: G4lu5 »

Davidss pisze:
Fifo pisze:Odchodząc trochę od głównego wątku to:
3. lepiej oddać auto do firmy i zainwestować większą kasę jednorazowo niż ta samą kasę w dłuższym okresie i nie mieć auta.

Zgadzam sie z Fifo :oko:
Odgrzany kotlecik :grin:
kruszyn1
Swój
Posty: 992
Rejestracja: 22 sie 2006, o 19:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: kruszyn1 »

Jeśli właściciel się wypowie to nie będzie taki kotlecik, bo relatywnie dużo się działo "ostatnio" :grin: :twisted:
Kadett 2.0 8v aktualna zbawka
Opel Corsa B GSi++... c20xe on board... była...
nie polecam usług tuningowych z "NowyDwórMazowiecki/Jabłonna"...
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] Corsa by Marcin

Post autor: Marcin '2F' »

nie ma to jak grzany kotlecik schabowy ;D

a z corsa dzialo sie duzo, zmienila kolor na srebny, doszedl front gsi, elektryczne szyby i lusterka, zawias na gwincie itd ;)
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Projekty”