Morete Tempo 6

ODPOWIEDZ
Celsjusz1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Morete Tempo 6

Post autor: Celsjusz1 »

Witam szanownych forumowiczów ... czy ktoś ma zainstalowane tytułowe głośniki w swojej corsie. Coś gdzieś pisało że szyby mogą się nie do końca otwierać (z uwagi na "za głęboki magnes") oraz że membrana ma 1mm miejsca na pracę, gdy umieścić głośnik w stosownym dystansie...
Awatar użytkownika
Elegancko
Świeżak
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2011, o 19:53
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Morete Tempo 6

Post autor: Elegancko »

Dobrze słyszałeś.. Ja mam DLS R6A na dystansach i tak samo Morele jak i DLS mają bardzo głębokie magnezy. Szyba się otwiera do końca, ale ociera o magnez i może w każdej chwili pęknąć. Dosłownie 3cm brakuje do końca, mi to akurat nie przeszkadza bo opuszczam szybe tak na 2/3 max nigdy do końca. A i pamiętaj że do Moreli obowiązkowo wzmacniacz minimum 100RMS na kanał:)

Co do membrany to nie jest prawdą, ja mam podpięte pod wzmacniacz μ-Dimension Jr 4-300 150RMS na kanał, głośniki szaleją jak wściekłe, między membraną a osłoną masz ze 2cm conajmniej przestrzeni, tak więc luz. I zwrotnice spokojnie się zmieszczą pod tapicerką drzwi:)

Oczywiście głośnik umieść w dystansie dedykowanym do corsy z MDF, jeśli dasz jakiś uniwersalny gruby to może zabraknąć miejsca na membranę.

Tak wygląda u mnie DLS, Morel jest podobny ta sama klasa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Celsjusz1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Morete Tempo 6

Post autor: Celsjusz1 »

Myślałem ewentualnie o Hertz'ach HSK 165... Czy temat z "szyby otwieraniem" również w tym przypadku wystepuje? O wzmacniaczu również czytałem... to znaczy, że do tej klasy głośników dobrze go mieć ( by wykorzystać potencjał przetworników) - u mnie to JBL GTO 4060 w parze z Pionner P6800MP (chyba nie najgorzej).
Moja corsa ma obecnie stock'owe car audio :D... chciałbym się zabrać do tego we wlaściwy sposób... co oznacza - wygłuszania drzwi + nowa instalacja kablowa (audio + zasilanie wzmacniacza). Macie może jakieś propozycje... to znaczy jak za rozsądne pieniądze to wykonać, co kupić (jakie kable, jakie maty wygłuszające) - proszę o podpowiedź
Awatar użytkownika
Elegancko
Świeżak
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2011, o 19:53
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Morete Tempo 6

Post autor: Elegancko »

Hertze są płytsze, miałem dość wysoką serię Hertzów już nie pamiętam modelu, ale warte były ok 800zł, spokojnie na dystansie się szyba cała opuszczała. A z jakiego miasta kolego jesteś?
Celsjusz1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Morel Tempo 6

Post autor: Celsjusz1 »

Obecnie raczej Świebodzin... Wracając do tematu... zakup samych głośników to będzie raczej na deser. Przygotowanie głównie drzwi stanowi wyzwanie... Te maty na tych zdjeciach ( wygladają zacnie) co to za firma. Czy wnętrze samych drzwi zostało wyłożne czym innym (kolor czarny przez wneke na głośnik) Jakich kabli urzyłeś ?
Awatar użytkownika
Elegancko
Świeżak
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2011, o 19:53
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Morete Tempo 6

Post autor: Elegancko »

Drzwi wewnątrz jak i zewnątrz wygłuszyłem matami STP Silver, jeśli chodzi o kable głośnikowe to mam Macroma 2 x 2,5mm2 oraz MRS 2 x 1,5mm2.
Celsjusz1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Morete Tempo 6

Post autor: Celsjusz1 »

A ile poszło tego kabla:
- 5,5 m z akumulatora do wzmacniacza (zakładam ze jest w bagarzniku)
- 2 x 5,5 (2x2,5mm2) ze wzmacniacza do zwrotnic w drzwiach
- 2 x 1,5 ze zwrotnic do głośników
Na dwoje drzwi ile mat trzeba było kupić?
Awatar użytkownika
Elegancko
Świeżak
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2011, o 19:53
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Morete Tempo 6

Post autor: Elegancko »

Zasilającego mam 6 metrów, ale spokojnie metr leży zwinięty pod fotelem i odpowiednio zabezpieczony. Ze zwrotnicy do wzmacniacza przez kostke w drzwiach i progi też 5 metrów trzeba z zapasem, ze zwrotnicy do głośnika wychodzi niecały metr, ale na zapas już metr trzeba i zwrotnica gwizdki też metr spokojnie. Co do mat to nawet nieliczyłem ile, ale zeszło około 6-8 mat, wygłuszyłem jeszcze cały bagażnik z tylną klapą tam mi zeszło 6 mat.
Celsjusz1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Morete Tempo 6

Post autor: Celsjusz1 »

Które to były maty 375x265 (12zl na allegro) czy 530x750 (54zl na allegro). A kabelek RCA radio wzmacniacz...
Awatar użytkownika
Elegancko
Świeżak
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2011, o 19:53
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Morete Tempo 6

Post autor: Elegancko »

Maty STP Silver 53x75 cm

http://moto.allegro.pl/stp-silver-53x75 ... 70247.html

RCA mam Hifonics HFP5RCA, wzmacniacz μ-Dimension Jr 4-300 zwycięzca testów w swojej klasie, a radio jeden w wyższych modeli Alpine;) ogólnie jak chcesz radio to albo Alpine albo Pioneer. Jeśli niestać na nowe proponuje używane, za 400zł można trafić dosyć wysoki model, a nowe kupisz praktycznie golasa:) DLSy które ja mam są słabsze od Moreli Tempo, pod takim wzmakiem 150RMS na kanał i głośniku 120RMS Morel zastąpi mały subwoofer:)

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”