Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Tematy nie związane bezpośrednio z Corsa. Zastosuj się do regulaminu działu.
Regulamin forum
Luźne rozmowy są "bonusowym" działem przeznaczonym dla uzytkowników CorsaSport.pl do dyskusji na tematy nie związane bezpośrednio z Corsą. Jakkolwiek zachęcamy do rozmów na każdy temat to forum to nie służy do pisania "o wszystkim i o niczym".Reguły forum obowiązują.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dayer41
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2014, o 00:09
Imię: Dominik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: dayer41 »

Hej, pytanie może trochę głupie, ale trochę zasadne :grin:
Rozumiem, że 10 lat temu była jeszcze w miarę możliwość wyrwania jakiejś Astry/Calibry 16V w celu swapa do Corsy, ale mamy teraz rok 2015 i znalezienie już nie mówię całego auta ale nawet samego słupka z osprzętem graniczy z cudem :/ Jak myślicie, gdzie oprócz olx/allegro można szukać takiego tematu w miarę rozsądnych piniendzach?
Awatar użytkownika
raf02
Nowy
Posty: 249
Rejestracja: 1 sty 2014, o 00:00
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: Saab B204 Turbo
Lokalizacja: Radzyń Podl.
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: raf02 »

Jest jeszcze inna opcja, montaż bliźniaczej jednostki z Saaba o oznaczeniu B204 B204L itp. ponoć bardzo dobre silniki i oczywiście nie tak zużyte jak c20 opla.
Ludzie pozytywnie o tym piszą, powstało już trochę takich projektów opla które pod maską mają własnie silnik saaba.
Corsa B & Saab | 2.0 Turbo projekt
225HP / 347Nm
Awatar użytkownika
dayer41
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2014, o 00:09
Imię: Dominik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: dayer41 »

No ciekawa alternatywa, tylko ciekawe jak z kabelkologią i w ogóle z dostępnością części, jakby nie patrzeć to chyba rozwiązanie nieco egzotyczne :cool:
czerwo
Swój
Posty: 566
Rejestracja: 5 lis 2011, o 22:39
Imię: Robert
Lokalizacja: Kielce
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: czerwo »

Witam, jeśli szukasz C20XE w dobrym stanie, za małe pieniądze to niestety zderzysz się z niemiłą rzeczywistością... jeśli ktoś ma taki silnik w dobrej kondycji (i jest kumaty w temacie) to trzyma go zakonserwowanego w szopie albo sam dłubie jakiś projekt. Jeśli nie masz pewnego źródła to najlepiej kupić motor i na wejściu zrobić mu generalkę, kupno na popularnych portalach aukcyjnych to loteria, jeśli już to polecam szukać ofert na forach internetowych (większa szansa znalezienia czegoś wartego uwagi) lub szrotach (czasem trafiają się niezłe okazje i dostajesz kilka dni gwarancji rozruchowej na ewentualne testy, ale to również loteria). Można by też szukać tego za granicą, ale koszta... Najlepiej byłoby gdyby silnik dało się uruchomić, posłuchać i zbadać kompresję. Tak czy inaczej musisz przygotować sobie trochę gotówki, nikt nie odda Ci dobrego silnika za bezcen, ani tym bardziej remontu nie zrobisz za grosze.

Odnośnie motoru z Saab'a, konieczne będzie rzeźbienie podłużnicy, od strony rozrządu (silnik jest dłuższy niż jednostki oplowskie). Kabelkologia nie jest mega zaawansowana, jeśli dorwiesz schematy wszystko jest do ogarnięcia, najgorsza mi się wydaje ta rzeźba z podłużnicą. W Corsie B nie ma wózka, nie jest to konstrukcja specjalnie wytrzymała, dodatkowo osłabia się element nośny, który musi pewne obciążenia przenosić, jeśli będzie to zrobione z głową to okej (przebudowa podłużnicy, a nie zwykłe wycięcie jej fragmentu), ale nie wyobrażam sobie odwalić w tej kwestii jakiegoś druciarstwa i stwarzania zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu.

Pozdrawiam, Robert

P.S. Przede wszystkim musisz się uzbroić w cierpliwość ;)
Awatar użytkownika
dayer41
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2014, o 00:09
Imię: Dominik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: dayer41 »

czerwo, dzięki za tak obszerny post :smile: Wiem, że podstawą jest cierpliwość i tego nie przeskoczysz.. zresztą Corsą jeżdżę już trzy lata ponad, to moje pierwsze auto i z założenia miała jeździć właśnie te trzy lata, do dojazdów do szkoły :smile: A szkoła się właśnie skończyła i żal mi się z nią rozstawać, zresztą o swapie myślę już od trzech lat :grin: pożyjemy zobaczymy, nie ma pośpiechu :wink:
czerwo
Swój
Posty: 566
Rejestracja: 5 lis 2011, o 22:39
Imię: Robert
Lokalizacja: Kielce
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: czerwo »

Spoko, nie ma za co, sam przez to przechodziłem i to nie 1 raz (3 swap'y w 2 Corsach) ;) przede wszystkim sprawdź, czy buda jest zdrowa, żebyś się niemiło nie rozczarował jak to było w moim przypadku ;)
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: ja37 »

Może z20let? :smile:
Nie mój oczywiście ;)
Awatar użytkownika
dayer41
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2014, o 00:09
Imię: Dominik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: dayer41 »

Właśnie buda zdrowa jak dzwon, ostatnio wchodziłem pod spód i sam się zdziwilem :smile:
ja37, let czemu nie, ale śledzę Twój wątek i nie wiem, czy byłbym w stanie podołać temu zadaniu, ogólnie od razu mówię, że boje się, czy dam radę z XE, mam jakąś tam wiedzę praktyczną i w zasadzie przy Corsie sam wszystko dłubię. Jak to było u Was, doświadczenie w kwestii swapów mieliście ze szkół (np samochodówki itp.), czy tak jak ja samouki? :smile:
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: ja37 »

Jak nie czujesz się na siłach z elektryką, to lepiej nie.
Mi za pierwszym razem pomagał kumpel, później już sam kombinowałem.
Awatar użytkownika
dayer41
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2014, o 00:09
Imię: Dominik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: dayer41 »

Oj powiem szczerze, że pewniej czuję sie w elektryce niż w kwestii mechanicznej :smile: i z tego co widzę to duzo osób jest z okolic Łodzi, w razie czego mam gdzie szukać pomocy :smile:
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: ja37 »

To mogę ci dać kontakt, jakoś niedawno przyjechał z wysp z20let w zafirze, Tuszyn też masz blisko, żeby sobie pojechać i odpalić, posprawdzać, co tam chcesz.
Awatar użytkownika
dayer41
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2014, o 00:09
Imię: Dominik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: dayer41 »

ja37, dzięki za fatygę, ale chyba wolałbym na chwilę obecną nie pchać się w turbo tylko zaczać od czegoś bardziej lajtowego, w sumie zaczynam zabawę w tym temacie i dlatego rozglądam się za jakimś XE :smile:
Awatar użytkownika
krzysztof1985
Świeżak
Posty: 30
Rejestracja: 4 lis 2012, o 15:01
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: krzysztof1985 »

Może x25xe z vectry b?, można tanio wyhaczyć w niezłym stanie. Na wejściu masz 170km i dźwięk v6, minusy to większe spalanie i droższa eksploatacja :)
Awatar użytkownika
CorsaCG
Nowy
Posty: 225
Rejestracja: 11 cze 2013, o 22:50
Imię: Michał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: CorsaCG »

Dźwięk mv6 rekompensuje wszystkie podane przez Ciebie minusy :P
:crazy: nawet przekręcające się panewki :)
Awatar użytkownika
krzysztof1985
Świeżak
Posty: 30
Rejestracja: 4 lis 2012, o 15:01
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skąd wziąć rozsądne C20XE w 2015r.?

Post autor: krzysztof1985 »

Panewki to raczej problem v6 umieszczonych wzdłużnie tak jak w omedze :) W razie czego zawsze można włożyć młody słupek z vectry c 3.2 który znosi naprawdę sporo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne rozmowy”