Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Tematy nie związane bezpośrednio z Corsa. Zastosuj się do regulaminu działu.
Regulamin forum
Luźne rozmowy są "bonusowym" działem przeznaczonym dla uzytkowników CorsaSport.pl do dyskusji na tematy nie związane bezpośrednio z Corsą. Jakkolwiek zachęcamy do rozmów na każdy temat to forum to nie służy do pisania "o wszystkim i o niczym".Reguły forum obowiązują.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

jak to napisali ostatnio na zawodach u Malysza

"King is back!" No i nareszcie cos od Kubelta :oko:

super fotki... Makro swietne, ale ksiezyc mnie zmiazdzyl... ze tak mozna lol :oko:
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

Jakość tego księżyca pozostawia trochę do życzenia ale popracuję nad tym. To moje pierwsze próby z konwerterem, dziś mi wpadł w łapki, teraz mam ogniskową 600 :)
A makra będzie więcej bo ostatnio na to zachorowałem, niech się jeszcze trochę ociepli.
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: -=m&m=- »

kubelt pisze:Gratuluje :) Nie wiem jak to rozpoznales, ale to sa wodospady Krka. Choc z drugiej strony na Chorwacji nie ma zbyt wiele wodospadow :)
Podziwiałem tych skaczących kolesi :oko: tam trzeba skoczyć konkretnie w jedno miejsce bo dookoła sa skały i jak sie nie trafi to zonk :lol:

Ps. foty bardzo mi sie podobaja :)
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
Hiv
Weteran
Posty: 1447
Rejestracja: 17 mar 2004, o 12:51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hiv »

@kubelt

Mógłbyś exify w swoich fotkach zostawiać? ;)
Może znów corsa...
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

Z tymi exifami to niezbyt bo PS mi to przy opcji save for web samoczynnie wycina.
Z racji, że pogoda ładna, natura w pełni, zwierzaczki się cieszą to parę zdjęć tego, co nam żyje w lasach, polach i trawnikach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hiv
Weteran
Posty: 1447
Rejestracja: 17 mar 2004, o 12:51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hiv »

To napisz tylko jakim szkiełkiem focisz z D70tka ;)
Może znów corsa...
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

Różnie, zależy co robię i co mam założone.
Nikkor 80-200 f 2.8 D ED, Nikkor 50 f 1.8 D, Nikkor 105 micro f 2.8 D, Tokina 28-70 f 2.8.
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

Takie coś mnie odwiedziło
Obrazek
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: kubelt »

Zmiany widzę, forum przenieśliście, ale rok czasu nikt w tym wątku nic nie zamieszczał...
Fotki z dzisiejszej rundy mistrzostw Polski w Poznaniu. Pojedyńcze wybrane, nie obrobione (tylko zmiejszone), prosto z aparatu. Sam wróciłem godzinę temu do domu i padam trochę na nos. Nie wiem kiedy obrobię się ze wszystkimi zdjęciami dletgo kilka ot tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mazur
Nowy
Posty: 194
Rejestracja: 9 maja 2006, o 18:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Mazur »

fotki ogólnie fajne, ale prawie wszystkie na jedno kopyto :( Podoba mi się 1,2 i ostatnie. Słońce za chmurami na pewno i widać to po fotkach, nic na to się nie poradzi :-? Pierwsze fajnie było by jak by koła się kręciły a nie takie "zamrożone" drugie i ostatnie fajne bo złapałeś moment jak na ciebie spoglądają :D
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: kubelt »

Gdy wyścig się zacznie nie wolno przekraczać toru (mogą zabrać kamizelkę) tak więc na początku decydujesz, czy jesteś po wewnętrznej czy zewnętrznej stronie. Konsekwencją tego są wewnętrzne lub zewnętrzne zakręty. Ja lubię wewnętrzne :) Zdjęć mam około 600 tak więc znajdą się tam również i inne pozy - te fotki, jak wspomniałem, wybrałem losowo. Odsiew będzie później.
Poza tym postanowiłem, że tematem dnia będą zdjęcia pełnokadrowe, tak więc starałem się podchodzić blisko. Jedyna możliwość jest na zakrętach.
Zamrożenie ruchu również było zamierzone - zdjęcia robiłem z priorytetem czasu - najczęściej 1/1250 bądź 1/1000.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2008, o 10:37 przez kubelt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: -=m&m=- »

kubelt pisze:Zmiany widzę, forum przenieśliście, ale rok czasu nikt w tym wątku nic nie zamieszczał...
Brakowało Ciebie kubelt :D mnie jako laikowi zawsze twoje foty sie podobały nawet przez moment zaczałem pogłebiac swoja wiedze związaną z fotografowaniem ale tak samo jak wena szybko przyszła tak i odeszła :grin:
Mnie osobiście podoba sie pierwsza fota i ta w której razem wchodzą w zakręt, szkoda tylko że obcieło opone :oko:
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: kubelt »

Dzięki :)
GSXR 1000 i Yamahy R1 to szybkie maszyny, czasem naprawdę trudno w ułamku sekundy wykadrować tak, żeby było idealnie. Poza tym jeszcze dbanie, by tło było prawidłowe, by nie złapać jakiegoś samochodu obsługi, wirażowych, karetek itd. Po wstępnym przejrzeniu fotek ponad 100 jest od razu do wyrzucenia ze względu na brak ostrości. AF mam szybki, ale nie aż tak szybki :) Mam jeszcze fotki z jednego wypadku, parę z palenia gum, ale to później. Safety car to były honda S2000 i focus RS, ale i tak gubiły się na torze już po pierwszym zakręcie.
Awatar użytkownika
Hiv
Weteran
Posty: 1447
Rejestracja: 17 mar 2004, o 12:51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Hiv »

Wszystkie poprawne technicznie. Ja jestem na tak ;)

Aż sam muszę coś tu dorzucić bo faktycznie wątek umarł troszkę ostatnio...
Może znów corsa...
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: -=m&m=- »

fajna stronka ze zdjęciami, które zmieniły świat :

http://photosthatchangedtheworld.com/
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Kuba.EBE
Nowy
Posty: 240
Rejestracja: 5 sty 2009, o 19:00
Lokalizacja: Bełchatów (EBE)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Kuba.EBE »

Oglądając zdjęcia znalazłem tylko kilka ciekawych, przeważnie to były zdjęcia Kubelta, D12 to zdjęcie podczas jazdy na stojaku, Michaska z Corsa ponieważ ciekawe kolorki i miał pomysł na zdjęcie. Kubelt, jakiego sprzętu używasz? Tak ogólnie to zdjęcia niektóre zdjęcia nie podobały mi się przez kard, ostrość, pomysł, itd. Wiele niedociągnięć było ale ja to rozumiem jak ktoś sam dla siebie zrobi zdjęcie, a jak na jakąś wystawę czy konkurs, jak ktoś się interesuje fotografia dłuższy czas i ma czym i wie co i jak :) Ja może zapodam coś od siebie bo się tylko wymądrzam... Używam SONY Alpha 300 (nie ma szału) ale w niedługim czasie planuje zakupić Nikona D300.

Zdjęcie było robione na konkurs o tematyce "Strach"
Obrazek

To też było na konkurs ale do tematu "Życie"
Obrazek

Tutaj już zdjęcia robione dla siebie.

"Dworek Olszewskich w Bełchatówie"
Obrazek

"Piotrków Tryb."
Obrazek

"Stara Cegielnia w Bełchatowie"
Obrazek

"Jesienna mgła na drodze"
Obrazek

"Ciężki sprzęt, koparka"
Obrazek

"Czerwony koń"
Obrazek

"Jeździec"
Obrazek

"Starość"
Obrazek

"Przekładnia"
Obrazek
Obrazek
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: kubelt »

Kuba.EBE pisze:Oglądając zdjęcia znalazłem tylko kilka ciekawych, przeważnie to były zdjęcia Kubelta, (...) Kubelt, jakiego sprzętu używasz?
Dzięki, ja już dawno tu nic nie publikowałem. Używam D70S głównie z 80-200/f 2,8 D ED, 50/f 1,8, 28-75/f 2,8, 105/f 2,8 micro oraz lampą SB-800. Reszta szklarni nieistotna.
Kuba.EBE
Nowy
Posty: 240
Rejestracja: 5 sty 2009, o 19:00
Lokalizacja: Bełchatów (EBE)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Kuba.EBE »

No to powiem Ci ze ciekawy sprzęcik masz :) lusterka też są ciekawe, ja tam mam swoje seryjne :/ 18-70mm/f 3,5 i 55-200mm/f 4,5.

Zdjęcia jak Ci się podobają?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mazur
Nowy
Posty: 194
Rejestracja: 9 maja 2006, o 18:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Mazur »

Kuba.EBE fotki masz fajne ale one takie z puszki nie wyszły. Oglądając Twoje zdjęcia widać obróbkę PS-em. Materiał wyściowy to oczywiście fotka ale takich efektów nie uzyska się samą puszką i nie wiem jakim jeszcze szkłem. Uzyskanie zamierzonego efektu to lata ćwiczeń a nie obróbka PS-em. PS ma pomóc uwydatnić efekt jaki miał w zamysle fotograf a nie go tworzyć :-D
Sprzęt jest ważny, a raczej szkła jakie masz w swoim plecaku oraz masa inny czynników, nie tylko sprzętowych :D
Kuba.EBE
Nowy
Posty: 240
Rejestracja: 5 sty 2009, o 19:00
Lokalizacja: Bełchatów (EBE)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Kuba.EBE »

Kilka zdjęć było lekko obrabianych, poza dworkiem i koparka bo to HDR'y są. Ta w szpitalu to wyszło samo, tylko za dziewczyną miałem małą białą plamkę to ją zretuszowałem. Mgła też nie była obrabiana, tak samo motor i mustang. W przekładni kolor zmieniłem tylko. To jest niemożliwe by zrobić zdjęcie i wogóle go nie obrobić chociaż lekko. Niektóre efekty można uzyskać przez filtry ale one też maja swoją cene. U mnie prawie każde zdjęcie muszę np. odszumiać czy lekko kolor poprawić bo A300 to aparat amatorski.. Znajomy ma D300 to gdy porównuję swoje zdjęcia, a jego to jest różnica... Nigdy nie uzyskam takiego efektu jak on robi swoim sprzętem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mazur
Nowy
Posty: 194
Rejestracja: 9 maja 2006, o 18:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Mazur »

Ja kiedyś używałem a obecnie od wielkiego dzwonu moja żona SONY DSC-93. Jak do nauki i na tamte czasy jak go kupowałem (czyli 2004 roku) to był fajny, ale przez około rok. W tym czasie wyszły wszystkie jego słabości które no niestety nie były do przeskoczenia. Od 1,5 roku mam D80 + wymieniłem już kilka szkiełek i szukam idealnego zestawu. Jedno już mam :-D 70-200 f2.8 VR + SB800 reszty pisać nie będę bo to długa lista. A spostrzerzenie jest jedno, SONY to nie sprzęt do fotografii :)3 raczej dla amatorskiej zabawy. Kolory to jakaś porażka, bynajmniej w tym moim małym starym SONY, w nowszych nie wiem jak jest ale w starszych modelach to na pewno nie jest ciekawie. Tak więc odkładaj kasiorkę na D300, będziesz mega zadowolony z puszki, potem będziesz szukać szkieł i reszty sprzętu, czyli kompletowanie wszystkiego zajmie co najmniej 2 lata :-D bo zabawki tanie nie są.

Dodam coś od siebie :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kuba.EBE
Nowy
Posty: 240
Rejestracja: 5 sty 2009, o 19:00
Lokalizacja: Bełchatów (EBE)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Kuba.EBE »

No jest i to wielka różnica miedzy Sony a np Nikonem :/ mama kupowała ten aparat bo pracuje w sklepie fotograficznym. No mówiłem jej to nawet ostatnio żeby sprzedać tego A300 i kupić D300... I jednak jest przekonana ale teraz muszę znaleźć kupca na A300 z zestawem całym... Ja swoim nie zrobiłbym takich zdjęć bez obróbki. To racja ze nie ma kolorów, a szumy ma cholerne :/
Obrazek
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: endo »

halo, bez przesady, sprzet ulatwia zadanie, ale nie demonizujmy, widzialem pare przykladow bardzo dobrych prac np. z 350d + kit. zeby dobrze mnie zrozumiano - majac np. ciemny obiektyw w pewnych warunkach sobie nie poradzimy, ale to nie jest tak, ze kupujemy d300 i zdjecia robia sie same ;)
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Kuba.EBE
Nowy
Posty: 240
Rejestracja: 5 sty 2009, o 19:00
Lokalizacja: Bełchatów (EBE)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Kuba.EBE »

Endo, no to jest wiadome ze nie od samej puszki to zalezy, ale w wiekszosci od szkła.. Znajomy ma D300 i robilismy na tych samych parametrach i szklach z tym samym swiatlem i z czasem... Ja swoim A300 a on D300. Robilismy zdjecia na cegielni w tym samym miejscu no i jest tak. Moje wyszlo bardzo ciemne, ziarno i nie bylo prawie wogole nic widac, a u niego wyszlo tak jak bylo widac normalnie, golym okiem, do tego nie bylo szumow i bylo ostre... Bylo robione w troche ciemnym miejscu to zdjecie. Szkoda ze nie moge pokazac jak to wyszlo z 2 aparatow o tych samym ustawieniach... Ja przyznaje ze A300 to amatorski aparat w porownaniu z D300 czy np 40d
Obrazek
Awatar użytkownika
Szwejku
Świeżak
Posty: 38
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Szwejku »

Fajne te fotki z toru , sam kiedyś robiłem na wyścigach górskich, czasem trzeba było się napocić żeby jakąś dobrą fotę zrobić .
Przyroda też ładnie wyszła i warto pochwalić :D
Kuba.EBE
Nowy
Posty: 240
Rejestracja: 5 sty 2009, o 19:00
Lokalizacja: Bełchatów (EBE)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Kuba.EBE »

http://gs113.photobucket.com/groups/n230/DWBDM7EKY7/

Sesja z kolega Michalem i jego polonezem w stylu Cult, lecz bez dodatkow na culta bo nie chcialo mu sie zakladac :)
___________________________________________________________________________
Cos nowego
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciasty
Świeżak
Posty: 60
Rejestracja: 9 sie 2009, o 20:50
Lokalizacja: Marklowice/Wodzisław/Rybnik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Maciasty »

Widzę, że jest wiele osób, które interesują się fotografią;]...
http://www.photoblog.pl/maciusss89/
O to mój link do moich fotek, jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość.I jakieś rady proszę małą instrukcje obsługi itd...bo nie zawsze można się wszystkiego dowiedzieć z instrukcji obsługi;].
Śmigam na sony alpha 200.
Pierwsza fota pochodzi z jakiejś cyfrówki więc jakość nie jest fajna...ale fota mi się podoba i dodałem;]
No i pytanie jeszcze jedno kto się bawi techniką hdr.
Tak poza tym to widzę, że mam do czynienia z profesjonalistami...
Maciasty nie nabija postów, on ma wiele do powiedzenia.
alex_l
Świeżak
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2009, o 11:58
Lokalizacja: WJ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: alex_l »

.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2010, o 10:44 przez alex_l, łącznie zmieniany 1 raz.
dyplomata, człowiek który powie Ci spier*** tak, że poczujesz ekscytacje na myśl o czekającej Cię podróży.
___________________________________________________________________________________
liż mi... kołpaki
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: Porszak »

ladna zima i kozka :)
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Zdjęcia, fotki, produkcja własna...

Post autor: -=m&m=- »

zima mi się podoba natomiast ta laska z westami, tabletami i winem jakaś taka banalna jest
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne rozmowy”