sportowy tłumik końcowy

Wszystkie informacje o elementach układu wydechowego Corsy A.
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

sportowy tłumik końcowy

Post autor: YAQB »

Witam!

Szukajac informacji na temat mozliwosci montazu tlumika koncowego do Corsy trafilem tutaj wiec wypada sie przywitac, jako ze to moj dziewiczy post ;-) A teraz do rzeczy.

Z koncem zywota obecnego tlumika zaplanowalem wymienic go na "sportowy". Przegladalem troche Wasze archiwum, ale odpowiedzi nie znalazlem. Chcialbym prosic o rade / opinie na temat dostepnych na rynku tlumikow. Jak dla lajkonika (hehe) jest tego dosc sporo. Wyszukalem sobie firma ULTER (oferuja dedykowane), widzialem tez cos takiego jak VEGA (montazowe). Te pierwsze zaczynaja sie od 340, te 2-gie w Slomczynie byly od 170,-. Kwota ktora mnie interesuje to do tych ~350,- (no chyba, ze warto _troche_ doplacic do czegos tam) z montazem (jesli tlumik montazowy). Da rade???

Interesuje mnie zeby to ladnie brzmialo (nie koniecznie zeby mnie cala ulica slyszala!!). Wdzieczny bede za wszelkie odpowiedzi.

P.S. Jestem z Warszawy, wiec moze poradzicie jakies miejsca, gdzie tanio i dobrze zamonotowaliby mi tlumik montazowy. Samochod ma silnik 1.2 16V '99.

Dziekuje i czekam z niecierpliwoscia na odzew.
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

Cześć !!!!!!

Jeśli chodzi o końcowy tłumik, to zapewne każdy będzie zachwalał swój.
Ja też nie będę się wyłamywał :)
Ja nie kupowałem całego tłumika, bo końcówkę, która mi się podobała produkuje Sebring i Remus, a tyle kasy w tłumik wsadzić, to trochę przesada. No więc, ja mam puszkę El-Teca i do tego końcówkę z siatką w kształcie łezki. Za wszystko zapłaciłem 450 zł z montażem. Robiłem w Jabłonnie.
Brzmi bardzo fajnie, szybko się rozgrzewa i czasem lubi sobie strzelic. Mi się podoba. Jak chcę, to można pohałasować, albo jechać cicho.

Jeśli chodzi o inne tłumiki, to przedstawiciel Ultera jest w Zielonce i ceny mają takie, jak na stronie internetowej.
A w Warszawie podobno zagłębie tuningowe jest na ulicy Szarych Szeregów (to jest w okolicy ul. Bema)

Pozdrawiam
Lukiso
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 15 gru 2002, o 18:56
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Lukiso »

pirat pisze: Jeśli chodzi o inne tłumiki, to przedstawiciel Ultera jest w Zielonce i ceny mają takie, jak na stronie internetowej.
Pozdrawiam
w zielonce?? moja babcia tam mieszka :D a mozesz powiedziec gdzie dokladniej :D i jaki jest adres strony ?? :)
CTM -->187<--
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Na ich stronie widzialem adres:

http://www.ulter.com.pl

Pozdrawiam
WoDzU
Nowy
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2002, o 11:49
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: WoDzU »

No coz, moj remus ma delikatne brzmienie i jest w sam raz :-D Jezeli chcesz dobry tlumik to uzpewnij sie, ze jest z nierdzewki bo najczesciej sama koncowka jest z nierdzewki a reszta sie delikatnie zaczyna sypac po czasie :zakrecony:

Malo znane ale bardzo dobre (reczna robota) sa MG Motorsport ale tu ceny zaczynaj sie od 600 zl :zakrecony: Moj brat ma w Exorcie i pieknie gada.

No w sumie to proponuje gdzies posluchac jak gadaja i potem sie zdecydowac :-D
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Czyli tak sobie kalkulujac to zostaja na placu "boju" Ulter, El-tec, VEGA (z tych ktore mieszcza sie w tych granicach cenowych). Czytalem na innym forum, ze KM i jeszcze jakis tam to gra absolutnie nie warta swieczki ...

A sluchac to slucham.... BARDZO UWAZNIE SLUCHAM ;> nie pytal bym inaczej nie prawdaz ? ;-)
WoDzU
Nowy
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2002, o 11:49
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: WoDzU »

Kolega ma Ultera w Corsie B 1,2 i hmm gada calkiem calkiem, ale jak to mowia:

"Trust no1"

The choise is yours :zakrecony: :oko:
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

WoDzU pisze:
Malo znane ale bardzo dobre (reczna robota) sa MG Motorsport ale tu ceny zaczynaj sie od 600 zl :zakrecony: Moj brat ma w Exorcie i pieknie gada.
:-D
Ja za swojego MG dedykowany do corsy A dałem 300 zł. a te droższe to są tłumiki nitowane bez spawów :oko:
Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

No to dobry dla mnie prognostyk jesli dobrze "to to" chodzi w Corsie B 1.2 ;-) Plakac nei ma co ;) Mam jeszcze pytanie do Kristo - o jakis adres lub namiary gdzie moznaby sie chociaz dowiedziec co i ile by kosztowalo (najlepiej internet, a jesli "real" hue to Wawa).

Pozdrawiam
szczypas
Świeżak
Posty: 96
Rejestracja: 3 kwie 2003, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: szczypas »

ja mam KM czyli Krzysztof Malon dałem za niego 180zł! a na allegro sa jeszcze tańsze!
Moje zdanie jest takie!
ja na swoim przejechałem już około 15m-cy (około 40 000km) i co puszka sie sypie!

Ale dzwięk jest b ładny
mi si epodoba!
popatrz na sprawe z tej strony!
co bedzie jak kupisz tłumik za 300 czy 400zł a za rok czy dwa zmieni ci sie zaptarywani i powiesz :
kurde zamaist jednej rury z tyłu chciał bym dwie!
i co??
moim zdaniem lepiej kupic gorszy tłumik i po półtora roku do dwóch wymienić na inny jaki nam bedzie sie wtedy podobał!

pozdrawiam

ja montowałem swój na Ostroroga u takiego dziadka warsztat koło szkoły

jak mi zaczepił tłumik i powiedział no odpalaj!
jak ja to usłyszałem//////////// ŁZY MI SIE POJAWIŁY W OCZACH :placz:
POWAGA!
nei załuje ze kupiłem najtańszy z możliwych tłumików
FAKT że inne są zacniejsze ale ja jak ten sie przelapi kupie sobie inny z jakąs inna końcówką
corsa B 1,4 16V wer. fab. SPORT
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

szczypas pisze:ja mam KM czyli Krzysztof Malon dałem za niego 180zł!
Ale dzwięk jest b ładny
mi si epodoba!
popatrz na sprawe z tej strony!
co bedzie jak kupisz tłumik za 300 czy 400zł a za rok czy dwa zmieni ci sie zaptarywani i powiesz :
kurde zamaist jednej rury z tyłu chciał bym dwie!
i co??
moim zdaniem lepiej kupic gorszy tłumik i po półtora roku do dwóch wymienić na inny jaki nam bedzie sie wtedy podobał!
Znam samochody w którychych KM sypał się po 4 miechach. jak masz ochotę co roku kupować nowy KM to Twój wybój.
Ja wole zaiwestować w coś co nie obniży mocy a wręcz przeciwnie. a taki tłumik za 600 czy więcej jak się znudzi to zawsze można sprzedać. takie jest moje zdanie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

No dobrze .... to moze teraz tak ...
Jak czytam wszelkie fora to KM to shit (nie moja opinia), a zadowolonych jest maly % ... Nawiazujac do wypowiedzi szczypasa tlumik kosztuje 180 zeta. Ja w Slomczynie (sprzedaja tez w Wawie, ale wtedy drozej) widzialem tlumiki firmy VEGA juz od 170 a za niewiele wiecej byly takie rynny, ze ho ho. Tylko teraz pytanie ... o KM sie mowi calkiem sporo ... natomiasto o VEGA nikt nic nie mowi (ani tu ani na tuning.pl - przynajmniej nie doczytalem sie) ... skoro przyjac argument najtanszego tlumika to moze z tych 2-ch lepsza jest VEGA ?

Prosilbym uprzejmie kogos o wypowiedz na temat tych tlumikow (VEGA).

Acha ... jeszcze jedno ... dzis zadzwonilem do firmy sprzedajacej ULTER-y w Wawie z zapytaniem czy to ze w ofercie do Corsy B maja tylko tlumiki do silnikow 1.4 i wiekszych uzyskalem odpowiedz, ze to sie zgadza, bo 1.2 ma inny nieco wydech (chodzi o dedykowane) no i tu pojawia sie maly problem, bo juz mialem brac ULTER-a ;/ (a przerabiac nic nie chce - po to wlasnie chcialem dedykowany!) Napisalem do ULTER-a - czekam na odpowiedz od producenta.

No i tak na koniec - jeszcze ktos cos wspominal o MG i to za ~300 tylko na stronie na ktorej bylem nie ma wogole cen ... gdzie moge zasieglac jezyka co do cen i mozliwosci montrazowych tlumikow tej firmy ?!?!?

Pozdrawiam
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

http://www.tuningbaja.pl

Co do ultera to czytałem że to są uniwerki które są troche przerabiane że niby dedykowane- ale ile w tym prawdy tego nie wiem (może napisał to jakiś niezadowolony klient :oko: )

Ja uważam że ulter to tez dobry wybórl. :grin:
jeżeli jesteś z WAWY to jest taka firma Tomaracing- szłyszałem same pozytywne opinie- robią tłumiki na zamówienie i podobno niedrogo.
Obrazek
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

Siemka!

Ultery dedykowane są podobno cichsze od uniwersalnych i rzeczywiście u mojego kumpla w Lanosie jest taki cichutki pomruk. Mój brat ma w Astrze 1.6 16V uniwersalny tłumik ultera i nie narzeka. Chodzi bardzo ładnie, a jak się przepalił w środku, to nawet dostał taki metaliczny pomruk. Całkiem sympatycznie.

Moim zdaniem, to najlepiej jakbyś posłuchał u kogoś tłumika, i dopiero się zdecydował. Chociaż każdy ma swoje zdanie ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cyberpooh
Weteran
Posty: 1186
Rejestracja: 15 lut 2002, o 00:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: cyberpooh »

z mojego doswiadczenia: KM mam i glosny ale nie narzekam na jakosc(narazie ;) ) ogolnie zadowolony jestem. czy obniza moc? a skad to mozna wiedziec? byl ktos z nim na hamowni? :P

z zaslyszanego: p.Chojnacki poleca czlowieka pod waw ktory robi na zamowienie, dzwiek masz jaki chcesz. namiary do niego znajdziesz na stronce jednego z uzytkownikow forum o nicku maciekgt , rozmawialem z nim, jest zadowolony, ja tez w przyszlosci tam pewnie zrobie.
pozdr
Post powered by E46 150KM 330Nm :D Before:CB 1.4 16V 90KM
Bazy danych ... Ekstranet, Intranet, Aplikacje bazodanowe

STOP Ciotom Drogowym
REN
Weteran
Posty: 1597
Rejestracja: 6 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: REN »

KM zdecydowanie nie! moj ulegl biodegradacji :(
c20mboT
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

REN pisze:KM zdecydowanie nie! moj ulegl biodegradacji :(
e tam trzeba popierać domowe wyroby, a jeszcze jak naturze to nie szkodzi :oko: :-P :oko: :-D
szczypas
Świeżak
Posty: 96
Rejestracja: 3 kwie 2003, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: szczypas »

jak chcesz posłuchac jak mój chodzi to prosze bardzo!
j amam silnik 1,4 16v
maila masz przegladam codziennie pare razy urzeduje grochów i stara miłosna!
zapraszam
szczypas@o2.pl
corsa B 1,4 16V wer. fab. SPORT
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

MAM !!!! ye ye ye !!!! Nie wiem czy ta euforia to dlatego, ze sam sobie go zalozylem (znaczy dedykowany, ale roboty troche bylo, zeby zdjac stary heheh) czy dlatego ze w koncu jest i robi buuuuuuuuuuu ;-)))))). W kazdym badz razie Ulter zawital do mojej Corsiawki - coz za podniecenie heheheh ;-))))

Dzieki za wszekie porady !!!

Pozdrawiam
arts
Forum Master
Posty: 4329
Rejestracja: 9 cze 2001, o 02:00
Lokalizacja: WPR ............
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: arts »

a umnie dla odmiany dzisiaj przestal istniec KM .... to co po roku z niego zostalo to jakas zalosc ... gdzie niedotkne srubokretem moge go przebic na wylot, rura odpadla, zostal pobieznie przyspawany, fura mi sie dusi i jest kilkanascie wystrzalow a potem zaczyna dopiero jechac, jednym slowem trageia, chyba teraz zdecyduje sie na calosc z nierdzewki w MG
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

O tym co bedzie za rok mozemy pogadac za ... rok ;-)))) Ale poki co jest milo i wogole ;-)))) Mam nadizeje, ze bede mogl podzielic ogolne opinie o tym, ze ULTER jest dobra firma ;-))))
Pozdrawiam!!!
Zaibel
Nowy
Posty: 109
Rejestracja: 21 maja 2003, o 13:52
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Zaibel »

.. .no dobra- to teraz ja :grin:

moja corsina zaczyna juz wygladac jak korsina.. od poniedziałku zaczynam składanie ;D

i... tak dzisiaj sprawdzałem, czy napewno mam juz wszystko...

i spojrzałem sie na tłumik... hmmyyy ... GM.. przepalony tak, ze jakbym sie nie bał ubrudzić mógł bym go uzywac jako słomki do napojow... :zakrecony:

i wpadłem na genialny pomysł, zeby moze te okolo 300 ktore mi jeszcze zostały wsadzic w jakis nowy tłumok...
Zaibel
Nowy
Posty: 109
Rejestracja: 21 maja 2003, o 13:52
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Zaibel »

.. i tak sobie dalej mysle... ze moze bym wlasnie cos na giełdzie w niedziele sobie zakupił.... jakies propozycje - posiadam corse a 1.6 GSi....

<chodzi mi mniej wiecej o to co koledze wyzej - nie lubie jak rodzice wiedzą, że wracam do domu, kiedy jestem od niego jeszcze 3 km.... :grin: .... nom. .a odgłosu seryjnych tłumokow nielubie... tyle, ze jak widze chłopakow odemnie z dziury z cieniasami czy maluchami z tłumikami od traktorow to mnie krew zalewa.. - lepszy efekt to miałem jak zdjąłem całkowicie koncowy - tylko troszke głośniej :grin: >

... wiec moje pytanie brzmi tak - czego szukac - jako, ze nigdy tłumika jeszcze nie wymieniałem.. a wszyscy sprzedawcy mowia ze tłumiki maja ładny basowy głosik <sprawdzałem :grin: >
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

(pisze troche po pijaku wiec prosze wybaczyc bledy wszelakie heheh) - z ta slomka mi sie podobalo myhyhyhhy. No dobra a teraz na serio.

Z tego co widzialem na gieldize w Slomczynie to tam sa generalnie jedynie tlumiki KM oraz VEGA. Te 1-sze wszedzie (prawie) i wszyscy (prawie) odradzaja, bo rdzewieja na potege i sa dosc glosne (duuuuzo postow na tuning.pl - zeby nie byc goloslownym). Co do VEGI to nie wiem, ale ktos mi odpisal (przerabialem ostatnio ten temat), ze to klasa +/- ta sama co KM, chociaz mysle, ze z tych 2-ch to ZDECYDOIWANIE lepiej wypada VEGA (w razie co mam adres, w okolicach W-wa Bemowo gdzi to sprzedaja, chociaz na samej gieldzie te same tlumiki kupuje sie ~50 zeta taniej). Te 2 firmy napewno <300,-.

Natomiast ja zainwestowalem (czytajac m.in to forum, jak tez wspomnaine na tuning.pl, ze tlumiki firmy ULTER sa bardzo OK ! - chyba widzialem tylko 1 glos "na nie"!!!!) w ULTER-a - narazie mam go 2-gi dzoen, ale jak narazie jest miodzilo - w zasadzie idealnie, chociaz zdaje sobie sprawe, ze jak sie przepali to bedzie glosniej - mam nadzieje, ze nie za bardzo, bo nawet troche glosniej tez bedize OK (poki co to tez kwestia psychiki ze wsluchuje sie w ten bas, bo tak to go w zasadzie nie slychac o ile sie czlowiek odsunie od tylu samochodu) byle nie za duzo, Za swoj z rurka o srednicy 8 cm dalem nie wiele powyzej 300,-. Mam do tego gwarancje 18 m-cy itp etc. Ogolnie mysle, ze polecenie go nawet dzis nie bedzie naciagnieciem zadnym. Osobiscie go dzis zakladalem (oczywiscie mowa o dedykowanym). Nie wiem jak ma sie z montazowymi, bo o ile pamietam do Corsy A nie ma dedykowanych, ale mysle, ze jak do nich zadzwonisz do sie dowiesz.

W zasadzie to tyle, Do 300 to nie masz wiecej mozliwosci (albo ja nei znam takich?!)

Polecam przeszykanie forow dyskusjynych wiekszych stron o tuningu !!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
scotty
Swój
Posty: 637
Rejestracja: 9 maja 2003, o 15:21
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: scotty »

macie stronke producenta tlumikow ze stali nierdzewnej ze szczecina firma gamix, a dokladnie z polic robi to naprawde solidnie bo sam kupilem u niego z 70 sztuk na specjalne zlecenie z niemiec

Polecam

scotty :)

http://strony.wp.pl/wp/gamix/
Obrazek
arts
Forum Master
Posty: 4329
Rejestracja: 9 cze 2001, o 02:00
Lokalizacja: WPR ............
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: arts »

zna ktos moze tlumik k.malona, caly z nierdzeki, wzur ala mugan ? jakies opinie ?
REN
Weteran
Posty: 1597
Rejestracja: 6 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: REN »

malona omijac duzym lukiem, wszystko rdzewieje po pol roku i mozna co najwyzej wywalic do smieci
c20mboT
bakster
Świeżak
Posty: 69
Rejestracja: 6 lis 2002, o 16:34
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: bakster »

Bierz MG..... Zadne KM czy Malone ktore po roku zardzewieja... Ulter jest dosc glosny.... A Mg jest doskonaly... :-D
arts
Forum Master
Posty: 4329
Rejestracja: 9 cze 2001, o 02:00
Lokalizacja: WPR ............
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: arts »

teoretycznie powinien byc wykonany z nierdzwki wic nie powinien sie rozsypac ... mam zalozonego 2*100 malona no i co tu powiedziec TRAGEDIA, jeszce miesiac i sie rozsypie calkowicie... myslaem wlasnie nad MG, ale zaciekawil mnie ten wynalazek od pana MAOLONA
bakster
Świeżak
Posty: 69
Rejestracja: 6 lis 2002, o 16:34
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: bakster »

Hehe nie mowie CI zebys kupil MG bo jestem przedstawicilem tej formy ale ogolem tlumiki sa porzadne i cena tez atrkacyjna... :-P :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”