Zaparowane szyby w Corsie

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy C.
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Zaparowane szyby w Corsie

Post autor: czester 1 »

Czy wymieniał ktoś z was filtr pyłkowy w Corsie C. Jak się do niego dostać.:)5 Musze go chyba wymienić bo wystarczy że są dwie osoby w samochodzie a mam zaparowane wszystkie szyby prucz przedniej. A może to jest inny powód????? :)5
Obrazek
Retox
Nowy
Posty: 188
Rejestracja: 5 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: warszafka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Retox »

Filtr znajduje się pod przednią szybą. A powód może być faktycznie inny - musisz ustawiać dmuchawę na drugi stopień ciepłego powietrza. Taka już uroda szczelnych aut w zimne czy mokre dni.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

moze np wystarczy wylaczyc wewnetrzny obieg?
u mnie w kazdym razie jak mam wlaczony to automatycznie paruja mi wszystkie szyby.
Obrazek
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

no tak tylko ja mam ten problem także w ciepłe dni. A dmuchawa jest 4 stopniu
Obrazek
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

!markos pisze:moze np wystarczy wylaczyc wewnetrzny obieg?
u mnie w kazdym razie jak mam wlaczony to automatycznie paruja mi wszystkie szyby.
nie mam wewnętrznego obiegu a zawsze uchylam szybę
Obrazek
Retox
Nowy
Posty: 188
Rejestracja: 5 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: warszafka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Retox »

czester 1 pisze:no tak tylko ja mam ten problem także w ciepłe dni.
To może ogranicz spożycie cebuli :-D .
A tak na serio to sprawdź czy dmuchawa w ogóle dmucha. Jeżeli dmucha dobrze to wymiana filtra przeciwpyłkowego nic Ci nie da.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

czester 1 pisze:no tak tylko ja mam ten problem także w ciepłe dni.
????????????????????
a mozesz mi wyjasnic jak to mozliwe? bo mi sie NIGDY cos takiego nie zdarzylo, zeby w cieply dzien zaparowaly mi szyby. poza tym uchylenie okna ZAWSZE powoduje, ze szyby szybciej sie odparowuja...
Obrazek
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

Retox pisze:Jeżeli dmucha dobrze to wymiana filtra przeciwpyłkowego nic Ci nie da.
IMHO jest inaczej. Parowanie szyb zawsze bylo oznaka, ze filtr przydawaloby sie zmienic. Po jego wymianie parowanie szyb ustepowalo, badz bylo ograniczone. To, ze Opel zalecil wymiane filtra co 15 tys km nie znaczy, ze nie mozna czesciej :D
EDIT: czasem nie o to chodzi, ze jak sie wlaczy najwyzszy stopien nawiewu to szyby nie paruja, tylko o to, by nie parowaly przy najnizszym i najcichszym stopniu nawiewu.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2004, o 13:25 przez kubelt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

!markos pisze:
czester 1 pisze:no tak tylko ja mam ten problem także w ciepłe dni.
????????????????????
a mozesz mi wyjasnic jak to mozliwe? bo mi sie NIGDY cos takiego nie zdarzylo, zeby w cieply dzien zaparowaly mi szyby. poza tym uchylenie okna ZAWSZE powoduje, ze szyby szybciej sie odparowuja...
chodzi mi o ciepłe zimą do 10*C
Obrazek
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

kubelt pisze:
Retox pisze:Jeżeli dmucha dobrze to wymiana filtra przeciwpyłkowego nic Ci nie da.
IMHO jest inaczej. Parowanie szyb zawsze bylo oznaka, ze filtr przydawaloby sie zmienic. Po jego wymianie parowanie szyb ustepowalo, badz bylo ograniczone. To, ze Opel zalecil wymiane filtra co 15 tys km nie znaczy, ze nie mozna czesciej :D
EDIT: czasem nie o to chodzi, ze jak sie wlaczy najwyzszy stopien nawiewu to szyby nie paruja, tylko o to, by nie parowaly przy najnizszym i najcichszym stopniu nawiewu.
słyszałem coś o węglowych ,a wy :)5
Obrazek
Retox
Nowy
Posty: 188
Rejestracja: 5 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: warszafka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Retox »

kubelt pisze: EDIT: czasem nie o to chodzi, ze jak sie wlaczy najwyzszy stopien nawiewu to szyby nie paruja, tylko o to, by nie parowaly przy najnizszym i najcichszym stopniu nawiewu.
No, ale Czester napisał, że jemu parują nawet na czwórce. A swoją drogą Czester to ile km ma ten Twój filtr ?
Awatar użytkownika
Hayabusa
Swój
Posty: 983
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hayabusa »

czester 1 pisze:
kubelt pisze:
Retox pisze:Jeżeli dmucha dobrze to wymiana filtra przeciwpyłkowego nic Ci nie da.
IMHO jest inaczej. Parowanie szyb zawsze bylo oznaka, ze filtr przydawaloby sie zmienic. Po jego wymianie parowanie szyb ustepowalo, badz bylo ograniczone. To, ze Opel zalecil wymiane filtra co 15 tys km nie znaczy, ze nie mozna czesciej :D
EDIT: czasem nie o to chodzi, ze jak sie wlaczy najwyzszy stopien nawiewu to szyby nie paruja, tylko o to, by nie parowaly przy najnizszym i najcichszym stopniu nawiewu.
słyszałem coś o węglowych ,a wy :)5
weglowe sa chyba wtedy jak masz klime.

pozdro Haya
Obrazek
Obrazek
Obrazek
corsa C 1.3 CDTI & Seat Leon 1M
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

Retox pisze:
kubelt pisze: EDIT: czasem nie o to chodzi, ze jak sie wlaczy najwyzszy stopien nawiewu to szyby nie paruja, tylko o to, by nie parowaly przy najnizszym i najcichszym stopniu nawiewu.
No, ale Czester napisał, że jemu parują nawet na czwórce. A swoją drogą Czester to ile km ma ten Twój filtr ?
30000km
Obrazek
Retox
Nowy
Posty: 188
Rejestracja: 5 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: warszafka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Retox »

czester 1 pisze: 30000km
:-D Hmmm, no tak. Trzeba było od tego zacząć. To już chyba najwyższy czas na wymianę.
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

czester 1 pisze:30000km
No to pewnie jest caly czarny. Mam nadzieje, ze inne filtry nie maja tyle przebiegu :D
mmike
Świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2003, o 09:24
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: mmike »

weglowe sa chyba wtedy jak masz klime.

pozdro Haya
Weglowe mozna kupic takze do corsy bez klimy i to ponoc wlasnie tamte producent zaleza wymieniac co 15 tys km , te tansze, zwykle zuzywaja sie znacznie szybciej....
Ja juz mialem dosc tego ciaglego kupowania nowego filtra i wstawilem w jego miejsce ramke pod wymiar filtra, na ktora zaczepiam najciensza z dostepnych flizelin. Co jakis czas wymienie tylko flizelinke i szczerze to nie narzekam :) Szybki nie paruja ani zaden syf nie wpada mi do kabiny, a chyba przede wszystkim o to chodzi :)
Awatar użytkownika
Gobo
Nowy
Posty: 473
Rejestracja: 12 wrz 2003, o 13:26
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Gobo »

:D Żeby nie parowały szyby , też dobrze co jakiś czas sprzątać auto najlepiej odkurzaczm , kiedyś czytałem że mnóstwo wilgoci siedzi w fotelach, tapicerce, dywanikach ,nawet jakieś stare papiery to składnica kurzu itp A co do filtru to w B wymieniałem go tak , najperw zdjąłem wycieraczki , potem odkręciłem te plastiki z podszybia , trzeba potem zdjąć uszczelke która jest między komorą silnika ona też trzyma ten plastik . Filtr jest pod tym plastikiem . Prosta sprawa . Ciekawostka :kumplowi w Astrze też tak parowały szyby nawet w lecie , mniej mu parowały przy zamkniętym obwodzie. Sprawdzamy razem a tam co :0 Filtr w opakowniu :grin:
Wyginaj śmiało ciało
mmike
Świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2003, o 09:24
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: mmike »

Gobo pisze:A co do filtru to w B wymieniałem go tak , najperw zdjąłem wycieraczki , potem odkręciłem te plastiki z podszybia , trzeba potem zdjąć uszczelke która jest między komorą silnika ona też trzyma ten plastik . Filtr jest pod tym plastikiem . Prosta sprawa . :grin:
a mozna jeszcze prosciej... mozna pominac zdejmowanie wycieraczek i plastikow podszybia... wystarczy zdjac uszczelke (ta miedzy komora silnika) i odkrecic trzy znajdujace sie na srodku srubki z plastikow podszybia. Wtedy da sie te plastiki delikatnie podciagnac do gory, i juz mamy dostep do filtra :)
Awatar użytkownika
Gobo
Nowy
Posty: 473
Rejestracja: 12 wrz 2003, o 13:26
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Gobo »

mmike pisze:
Gobo pisze:A co do filtru to w B wymieniałem go tak , najperw zdjąłem wycieraczki , potem odkręciłem te plastiki z podszybia , trzeba potem zdjąć uszczelke która jest między komorą silnika ona też trzyma ten plastik . Filtr jest pod tym plastikiem . Prosta sprawa . :grin:
a mozna jeszcze prosciej... mozna pominac zdejmowanie wycieraczek i plastikow podszybia... wystarczy zdjac uszczelke (ta miedzy komora silnika) i odkrecic trzy znajdujace sie na srodku srubki z plastikow podszybia. Wtedy da sie te plastiki delikatnie podciagnac do gory, i juz mamy dostep do filtra :)
:D Tak też można , ale ja od razu robiłem przegląd w stylu "co tam jeszcze jest" przy okazji nasmarowałem te cięgła od wycieraczek, wywałiłem kupe liści i igieł itp :D
Wyginaj śmiało ciało
osman14
Swój
Posty: 873
Rejestracja: 19 sty 2003, o 18:11
Lokalizacja: Plock
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: osman14 »

!markos pisze:moze np wystarczy wylaczyc wewnetrzny obieg?
u mnie w kazdym razie jak mam wlaczony to automatycznie paruja mi wszystkie szyby.
dokładnie + obowiazkowa wymiana filtra :oko:
X14XE MANTZEL its not enough

gift od schricka 264° Nockenwellen
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

dzięki za porady.
I zowu 100 zeta w plecy-qwa
Obrazek
Awatar użytkownika
Gobo
Nowy
Posty: 473
Rejestracja: 12 wrz 2003, o 13:26
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Gobo »

czester 1 pisze:dzięki za porady.
I zowu 100 zeta w plecy-qwa
Ja za swój w B+klima zapłaciłem ok 30 zł :D
Wyginaj śmiało ciało
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

W C jest troszke inaczej niz piszecie.. Wymiana jest co 30000 wg ksiazki obslugowej, opel montuje filtr weglowy (koszt ok. 100zl), ale mozna tez kupic nie gorszy zwykly filtronu za ok. 40zl (mam taki aktualnie i nie widze roznicy, filtr weglowy powinien teoretycznie pochlaniac brzydkie zapachy z zewnatrz, ale to tylko teoretycznie). U mnie bylo tak ze skonczyl sie szybciej (nie pamietam po ilu km), ale oznaka bylo to, ze dmuchawa coraz slabiej dmuchala. Najproscie jest zajrzec i zobaczyc jak wyglada. Wymiana jest prosta, mozna tylko odciagnac troche plastik i da rade wymienic, nic nie trzeba odkrecac, demontowac itp..
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
shreek
Swój
Posty: 796
Rejestracja: 4 sty 2004, o 11:47
Lokalizacja: krakow - kryspinow
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: shreek »

o ile sie ciekawych zeczy mozna tu dowiedziec

ogladne se swoj filtr
moze jeszcze oprocz pierscieni i aku musze filtr wymienic
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

shreek pisze:ogladne se swoj filtr
moze jeszcze oprocz pierscieni i aku musze filtr wymienic
mozesz sobie wymienic nawet na zapas, przy pozostalych kosztach to tego wydatku nawet nie zauwazysz :D No i filtr oleju i nowy olej, skoro juz pierscienie wymieniasz, nie?
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: Porszak »

mnie tez szybki jakos za mocno paruja tej zimy,nawet nie wiedzialem ze ten filtr sie wymienia :zakrecony: ,ja go tylko wytrzepalem z kurzu i wlozylem :grin: ,ale czarny jeszcze nie byl .....na szczescie.czy Wam tez sie tak strasznie kurz zbiera na desce rozdzielczej?
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

Jak zdarza mi sie pare razy palic w samochodzie to potem kurz raz dwa sie pojawia jak nie pale tzn teraz to nie zbieraz sie szybko ale w porownaniu z ojca focusem to sie w corsie zbiera strasznie
..::CTM#117::..
shreek
Swój
Posty: 796
Rejestracja: 4 sty 2004, o 11:47
Lokalizacja: krakow - kryspinow
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: shreek »

no to ten olej z filtrem jak dla mnie jest sprawa oczywista, ale ja to zostawiam mechanikowi - wiesz nigdy nie wymienialem pierscionkow w aucie (raz tylko w WS 125, jesli ktos wie co to jest :), a jak on cos spieprzy a latwo z pierscionkami to ja nic nie strace nie? hehe?
pozatym to juz bedzie drugi komplet olej+filtr w tym miesiacu ale to szczegol....
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

!markos pisze:a mozesz mi wyjasnic jak to mozliwe? bo mi sie NIGDY cos takiego nie zdarzylo, zeby w cieply dzien zaparowaly mi szyby...
zamknij sie z dziewczyną w aucie, to zobaczysz :oko: :-P
Obrazek.. Wybierz sobie cel, a potem idź... idź pod prąd
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

sorki że wracam do tego tematu , ale mam jeszcze pytanie jak długo można jeżdzić bez tego filtra. :)5

PS. jak go wyjołem to jakby był cały w sadzach a dmuchawa chodzi 2 razy szybciej :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”