Problem z elektrozaworem (cewką) w LPG! Dlaczego się psują?

ODPOWIEDZ
wnui
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 7 sie 2006, o 22:31
Lokalizacja: Świdnik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Problem z elektrozaworem (cewką) w LPG! Dlaczego się psują?

Post autor: wnui »

Witam mam na imię Irek i jestem ze Świdnika, jeżdzę Oplem Corsą A z 1992 r. silnik 1,2 gaźnik z instalacją gazową I generacji. Ogólnie wszystko jest w porządku czyli mogę jeździć zarówno na benzynie jak i na samym gazie bez żadnych problemów. Jednak już 3 razy musiałem wymieniać elektrozawór (jedna osoba stwierdzila ze jest to cewka a nie elektrozawór więc nie jestem pewien jaka jest poprawna nazwa tej części) przy butli, a samochód mam dopiero od końca lutego 2006 roku więc myśle, że dość często mam taką awarię. Już 3 razy zdarzyło mi się że po zatankowaniu do pełna gazu odjechałem ze stacji a po chwili samochód nie chcial jechać, tak jakby skończyl się gaz. Oczywiście po przełączeniu na benzynę mogłem jechać dalej. Czy może mi ktoś napisać jaka może być tego przyczyna? Dodam że mam instalację firmy LOVATO.
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Problem z elektrozaworem (cewką) w LPG! Dlaczego się psu

Post autor: -=m&m=- »

wnui pisze:Witam .........
instalacją gazową I generacji.
witaj, generalnie to pytanie jest bardziej skierowane do jakiegoś forum o LPG :oko:
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
wnui
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 7 sie 2006, o 22:31
Lokalizacja: Świdnik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wnui »

Witaj, słyszałem ze gazownicy nie polecaja zakładania instalacji gazowych do niektórych samochodów, jesli dobrze pamietam to kolega mowił mi chyba o fordzie focusie, dlatego zamniesciłem tp pytanie na tym forum. Samochód kupilem z założoną instalacją więc myślałem ze bedzie wszystko o.k. ale teraz sie zastanawiam czy corsa tez nei jest takim samochodem. Pytałem na forum typowo gazowym ale bez wiekszego rezultatu, pomyslalem wiec ze moze ktos kto ma taka sama corse z instalacja gazową spotkal sie z tym problemem, ale jesli zasmiecam forum to wywalicie mój post, pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”