[CB] montaż rozpórki dolnej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mazur
Nowy
Posty: 194
Rejestracja: 9 maja 2006, o 18:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

[CB] montaż rozpórki dolnej

Post autor: Mazur »

Montaż rozpórki dolnej w Corsie B to naprawdę prosta sprawa. Potrzebna będzie nam oczywiście rozpórka np. stalowa Wiechers dedykowana.

Obrazek

Niestety w moim przypadku okazało się, że mocowanie jest za krótkie. Nie wiem jak to możliwe w produkcie dedykowanym tej firmy. Poniżej zdjęcia które dokładnie pokazują o co chodzi.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Problem rozwiązałem w taki sposób, że oddałe rozpórkę w ręce spawacza który wyciął a następnie przyspawał kawałek blachy który był dłuższy i tej samej grubości. Następnie po kolejnej przymiarce uciąłem niepotrzebny kawałek i wywierciłem otwór.

Do montażu potrzebny będzie dostęp do kanału, dwa klucze 15 i rozpórka. Odkręcamy dwie śruby mocujące wahacz do nadwozia, przykładamy rozpórkę i przykręcamy :-D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Cała filozofia. Problem rodzi się gdy otwory do montażu w rozpórce nie pokrywają się ze śrubami jak w moim przypadku ale jak widać wszystko można we własnym zakresie ogarnąć :)
Awatar użytkownika
MrSpike
Nowy
Posty: 131
Rejestracja: 11 lut 2008, o 15:31
Lokalizacja: WWA
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CB] montaż rozpórki dolnej

Post autor: MrSpike »

Mazur pisze: Niestety w moim przypadku okazało się, że mocowanie jest za krótkie. Nie wiem jak to możliwe w produkcie dedykowanym tej firmy. Poniżej zdjęcia które dokładnie pokazują o co chodzi.
proste jek konstrukcja cepa - buda Ci sie juz rozjechala i to nie najmniej widze. u mnie tez nie pasowala idealnie - brakowalo kolo 0,5 cm, ale wystarczylo rozwiercic lekko oba otwory...

pozdr
corsarz c20xe - DO SPRZEDANIA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”