Przerobka lamp AngelEyes tak by swiecily dlugie i mijania

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LETIS
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 24 cze 2007, o 13:45
Lokalizacja: Radwanice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Przerobka lamp AngelEyes tak by swiecily dlugie i mijania

Post autor: LETIS »

Z racji tego ze wiele z nas ma lampy ktore maja osobne zarowki od swiatel mijania i długich i w momencie przelaczenia na długie gasły mijania(czyli nasze soczewki) przedstawiam schemat mojego autorstwa odnośnie przerobienia instalacji w naszych corsach.
Sprawa jest bardzo prosta, koszt niewielki (ok 5-10zl za przekaznik) czas pracy ok 10 minut.
Potrzebujemy:
Śrubokręt krzyżakowy
Obcinaczki
opaski zaciskowe sztuk z 3
Lutownica z cyna i kalafonia
Izolacja i koszulka termokurczliwa
Przekaźnik z podstawką (ja kupilem przekaźnik w sklepie z alarmami samochodowymi 40A) ważne żeby miał 5 styków oznaczonych numerami 30,85,86,87,87a.

Przystepujemy do działania:
Rozkrecamy obudowe stacyjki (3 srubki od spodu 2 srubki pod kierownica patrzac na nia), zdejmujemy ją i wyciągamy przełącznik kierunkowskazów. odklejamy tasme izolacyjną która trzyma peszel wokół wiązki do przełącznika. zgodnie ze schematem podłączamy przekaźnik :
Obrazek

Mase musimy znaleźć w innym miejscu (na schemacie zaznaczyłem jako uziemienie ale każdy będzie wiedział o co chodzi). przed złożeniem sprawdzamy funkcjonowanie całego sprzętu. Dobrze izolujemy. skladamy podpinając przekaźnik na opaski zaciskowe. Cieszymy sie z efektu :)
C14SE :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”