Problem ze stacyjką

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy C.
ODPOWIEDZ
bartlak85
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2009, o 13:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem ze stacyjką

Post autor: bartlak85 »

Witam!
Od pewnego czasu mam problem z działaniem stacyjki, a mianowicie po paru jej uruchomieniach (ok.5-10) nie chcą mi sie zapalić wszystkie ikony jakie zawsze widnieją przed odpaleniem samochodu. Świecą tylko dwie z lewej strony (czerwona ikona pasów bezpieczeństwa i żółta ikona znajdująca się pod nią). Samochod przy tak dzialajacej stacyjce nie chce zapalic (rozrusznik kręci) albo zapali i po sekundzie zgaśnie. Sprawdzalem bezpieczniki i są Ok. Przeczyściłem je wraz z przekaźnikami, oczywiscie przy odłączonym akumulatorze. Nawet podczas jazdy widze ze cos jest nie tak, bo potrafi mi "paść" cała stacyjka, dosłownie gaśnie i po chwili się zapala (towarzyszy temu chwilowe zapalenie się ikony od hamulca ręcznego "!"). Moj model samochodu to Corsa C. Nie wiem czy to coś z immobilaiserem czy też zwyczajnie kostka stacyjki jest do wymiany. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuje :)
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Problem ze stacyjką

Post autor: fotograf »

Po pierwsze skoro masz Corse C 1.2 to oznaczenie silnika będzie raczej X12XE bo wybrany silnik przez Ciebie w profilu to gaźnikowiec pochodzący z Corsy A i może mylić.
Co do problemu to jeśli dobrze zrozumiałem masz problem nie ze stacyjką ale z licznikiem i nie zapalającymi się wszystkimi kontrolkami. Jeśli tak to zapraszam do przeczytania tych tematów bo już o tym było :

viewtopic.php?f=43&t=65629
viewtopic.php?f=43&t=66737
viewtopic.php?f=43&t=66776
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
bartlak85
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2009, o 13:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem ze stacyjką

Post autor: bartlak85 »

faktycznie zle zaznaczyłem, dzieki za poprawkę :) no w sumie chodzi o licznik :) dzieki za linki.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Problem ze stacyjką

Post autor: Porszak »

a silnik to z12xe
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”