Rodzinne kombi

Kupujesz Corse lub inne auto??? Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed zakupem.
Zablokowany
Awatar użytkownika
KO$TEK
Nowy
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2009, o 23:27
Imię: Michał
Lokalizacja: KRA
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Rodzinne kombi

Post autor: KO$TEK »

Witam!
Niektorzy juz zapewne wiedza, ze powiekszyla mi sie rodzinka a co za tym idzie od pewnego czasu rozgladam sie za wiekszym komfortowym dupowozem. Poczatkowo byla wizja na Paska B5 2.8 synchro, ale koszty eksploatacyjne tego samochodu raczaj przekreslaja zakup tego autka.
Pojawila sie wizja na Astre G kombi z motorkiem 1.8 (125km) ew. 2.0 (136km). Nie wiem czy slusznie, ale jakos skreslilem z kregu poszukiwan motor 2.2 (147km), jesli niepotrzebnie, skorygujcie prosze. Auto ma posluszyc 3-5 lat, pewnie mnie zabijecie ale tylko i wylacznie lpg. Z wyposazenia najistotniejsza klima, dodatki jak skora czy szyberdach mile widziane;)
Budżet do wykorzystania (zakup + ogarniecia auta do jazdy jakies 15-17tys pln)
Dzis z mehesem ogladalismy taka: http://otomoto.pl/opel-astra-elegace-C20377982.html
Autko troche zapuszczone. Po zakupie lekka reka trzebaby dolozyc 4-5tys pln, a ze wlasciciel nizej niz 14tys nie chcial zejsc wiec sie nie dogadalismy.
Na oku mam:
http://otomoto.pl/opel-astra-edition-20 ... 27414.html
http://otomoto.pl/opel-astra-elegance-b ... 34113.html
http://otomoto.pl/opel-astra-bogate-wyp ... 90047.html
http://moto.allegro.pl/opel-astra-2-0-1 ... 68975.html
http://otomoto.pl/opel-astra-gaz-klima- ... 53816.html

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/show ... geNumber=2

I tu kilka prosb do Was koledzy & Kolezanki. Gdyby do ktorejs z ww. mogl ktos zajechac obejrzec, zdac relacje, bo na kilkudniowa wyprawe po Polsce niestety nie moge sobie pozwolic, a w Malopolsce nie ma z czego wybierac (oczywiscie zobowiazuje sie zwrocic koszty z tym poniesione, tylko blagam, w granicach rozsadku;)
Druga prosba to Wasze pomysly na rodzinne kombi w ww. parametrach. Niekoniecznie musi byc Opel, choc chyba sie przywiazalem.

Z gory dzieki!

P.S.
W watku mile widziane komentarze Markosa :grin:
Awatar użytkownika
!rafi
Nowy
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:50
Imię: Rafał
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Rodzinne kombi

Post autor: !rafi »

A czemu nie myślisz o Vici B ?
Awatar użytkownika
KO$TEK
Nowy
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2009, o 23:27
Imię: Michał
Lokalizacja: KRA
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rodzinne kombi

Post autor: KO$TEK »

Hmm... Sam nie wiem... Jakos tak ja skreslilem w przedbiegach. Za Twoja namowa znalazlem taka:
http://otomoto.pl/opel-vectra-2-2-16v-1 ... 92208.html
Ktos z Wawy bylby w stanie obejrzec? Zwroce koszta. Zyczliwi proszeni o kontaktna pw.
Awatar użytkownika
koni
Świeżak
Posty: 68
Rejestracja: 6 lip 2010, o 19:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rodzinne kombi

Post autor: koni »

a octavia kombi?? dobre autko w dezlu...
czarna Corsa B 200km+ (w remoncie)
Awatar użytkownika
!rafi
Nowy
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:50
Imię: Rafał
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Rodzinne kombi

Post autor: !rafi »

KO$TEK pisze: pewnie mnie zabijecie ale tylko i wylacznie lpg.
koni pisze:a octavia kombi?? dobre autko w dezlu...
Czytamy ze zrozumieniem :-?

Anyway wracając do tematu, Ja osobiście śmigam Vici B, ale w sedanie i z motorkiem 2,0 + lpg II gen. Demon prędkości to nie jest, ale średnio w mieście bierze jakieś 10-11 lpg. Mój rekord na trasie jaki udało mi się uzyskać to 6,3 PB/100. Jak będziesz jakąś oglądał to zwróć uwagę na kolektor wydechowy, bo niestety pękają, a sprawna używka to towar deficytowy i niekoniecznie tani. To samo tyczy się motoru 2,2, kolega jeździ Omega B FL z takim silnikiem + lpg(sekwencja) i jest z niego zadowolony, kwestia żeby trafić na nie zakatowany egzemplarz ;)
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Rodzinne kombi

Post autor: mehes »

Ot
Szukaj Ko$tek fury,może jak pojedziemy do Warszawy spotkamy się z !markosem
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Rodzinne kombi

Post autor: STELMI »

nie wiem czemu tak na LPG się uparłeś, moja Octavia (90KM) spala podczas dojazdów do pracy (7km) ok 7l na 100km. Żaden LPG tyle nie da rady spalić w aucie o podobnej wadze. Kolejna sprawa - eksploatacja:
Ja jeżdżę Octavią od ponad 3 lat, w 2003r ojciec kupił ją w salonie. Przez te 8 lat oprócz rzeczy typu oleje, klocki, tarcze, rozrządy wymieniany miałem raz przepływomierz i raz czujnik temp na licznik oraz raz czyszczone kierownice w turbosprężarce i teraz niedawno tuleje na wahaczach z przodu i tylne łożyska. Obecnie mam 183k km przebiegu, nie bierze ani kropli oleju i nie wmówisz mi, że nawet Corsa z LPG taniej będzie jeździć od Skodilaka, który jest o połowę cięższy i nieporównywalnie wygodniejszy.
Ostatnio zrobiłem z przyczepą po warmii i mazurach 850km, przyczepa z wysoką plandeką, ja mam ciężką nogę (momentami jechałem nawet 150km/h), na przyczepie ok 300kg + ona sama, a spalanie miałem w okolicach 7-7.1 l/100km. W DE na autobahnie byłem w stanie zejść do 4,2 jednak cały czas równo jadąc 120km/h.
Smalcyk
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 425
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 22:38
Imię: Marcin
Lokalizacja: Anglia - Harlow
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Rodzinne kombi

Post autor: Smalcyk »

a nie myślałeś o omedze? jest bardzo komfortowa , za te pieniądze można kupić stosunkowo młodą omege z zdrową blachą
było C14SE - 101 KM 120 NM
Później C14NZ -seria
Obecnie C16XE - obecnie seria :->

Pomogłem ? wciśnij pomógł :)
Awatar użytkownika
koni
Świeżak
Posty: 68
Rejestracja: 6 lip 2010, o 19:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rodzinne kombi

Post autor: koni »

!rafi pisze:
KO$TEK pisze: pewnie mnie zabijecie ale tylko i wylacznie lpg.
koni pisze:a octavia kombi?? dobre autko w dezlu...
Czytamy ze zrozumieniem :-?
to czytaj sam ze zrozumieniem - piszac o gazie chce miec taniej a dezel wlasnie w skodzie jest tani w eksploatacji

ps. dzis smignalem wawa -wroclaw -wawa, alhambra 110 kucy w dezlu i spalanie w trasie 6,1l.
po miescie wychodzi ok 7,5l.
czarna Corsa B 200km+ (w remoncie)
Awatar użytkownika
!rafi
Nowy
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:50
Imię: Rafał
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Rodzinne kombi

Post autor: !rafi »

kolego koni, nie rzucaj się tylko czytaj dokładnie, nie debatujemy tutaj co jest bardziej ekonomiczne, tylko o aucie dla kostka, który napisał że chce tylko i wyłącznie lpg ;)

a co do tematu to jeśli chcesz wygodny i szybki dupowóz to tylko i wyłącznie Omega 3,0 V6 ;) w gazie na trasie spokojnie 10-13 literków, a w mieście to jakoś od 14 się zacznie ;) górnej granicy nie poznałem ;)
Awatar użytkownika
koni
Świeżak
Posty: 68
Rejestracja: 6 lip 2010, o 19:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rodzinne kombi

Post autor: koni »

madremu jedno zdanie wystarczy a ... reszte sam sobie dopowiedz

a dwa - proponujesz auto, ktore w utrzymaniu bedzie co najmniej tak samo kosztowne jak passat 2.8 :zakrecony:

ps. dla formalnosci niech wypowie sie autor watku i bedzie jasne...
czarna Corsa B 200km+ (w remoncie)
Awatar użytkownika
KO$TEK
Nowy
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2009, o 23:27
Imię: Michał
Lokalizacja: KRA
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rodzinne kombi

Post autor: KO$TEK »

Wow... Dawno mnie tu nie bylo i prosze jaka sie dyskusja wywiazala... Dzieki wszystkim za odpowiedzi, temat zostal kilka dni temu domkniety - kupilem VB (krotki zabraz pojazdu: kostkowy-dupowoz-nr-2-tatusiowoz-t69886.html). Autko b. zadbane i w dobrych pieniadzach. Fakt, troche sie za nim zjezdzilismy, ale mam nadzieje ze za kilka lat potwierdze przekonanie, w ktorym tkwie teraz ze warto bylo :D

3.0 V6... chodzilo po glowie, ale az tyle pod butem do zwyklego "taśtania" :oko: mi nie trzeba, a poza tym nie spotkalem chyba tego motoru w kombi; ogladalismy nawet VB Irmscher 194km w kombi, ktore pewnie bym wzial, ale strzasznie zajezdzone bylo

Omega... W dniu wyjazdu byly 2 na oku, ale jak sie okazalo nim dojechalismy sie sprzedala (inna sprawa ze na moje oko VB ladniejsza 8) )

Astra... Tez w kregu poszukiwan, ale nie udalo sie znalesc nic ciekawego i nie zajezdzonego...

Skoda... Z tego co szukalem w ww. pieniadzach moglbym co najwyzej kupic Fabie, a to auto przeraza mnie bryla i wykonaniem wnetrza. Octavia, jasne, b. przyjemne wozidlo...

Diesle... Odrzuca mnie od nich truma z dziecinstwa... Fiat Uno 1.7D...Cholerny klekot... Ten pojazd rodzicow sprawil, ze juz chyba kazdy TDIk swiata bedzie dla mnie za glosny... Co ekonomii jazdy, wole jezdzic w miare dynamicznie na lpg niz podkladac cegle w dizlu za te same piniadze. Ot, tak mam.

P.S.
Jeszcze raz dzieki wszystkim za odpowiedzi w watku :)2
Zablokowany

Wróć do „Zakup kontrolowany - Kupujemy auto”