Felgi odnowienie / regeneracja / osad na nich

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fara
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 10:18
Imię: Michał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Felgi odnowienie / regeneracja / osad na nich

Post autor: Fara »

Witam, mam taki problem, mianowicie kiedyś myłem sobie auto i zawsze pryskałem felgi takim cudownym specyfikiem z firmy moje auto do czyszczenia felg następnie wystarczyło je spłukać, nigdy nie było z tym problemu lecz pewnego razu gdy myłem auto spryskałem je ale okazało się że są one gorące, miałem spory problem ze zmyciem tego lecz potraktowałem je pastą polerską lekko ścierną dało to trochę ale jak są mokre to dalej widać to ustrojstwo. zrobił się taki jakby kauczukowy osad czy możecie mi powiedzieć jak mam je wyczyścić żeby tego nie było? Będę bardzo wdzięczny jak mi ktoś poradzi bo chciałbym aby na wiosnę były jak nowe żeby Corsin się ładnie prezentował :-)
patryk98719
Świeżak
Posty: 83
Rejestracja: 16 lip 2012, o 20:17
Imię: Patryk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Felgi odnowienie / regeneracja / osad na nich

Post autor: patryk98719 »

są odnowione czyli starte do czystego aluminim? bez lakieru. jesli bez to weź staliwem różnej szorstkosci :)
Awatar użytkownika
Fara
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 10:18
Imię: Michał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Felgi odnowienie / regeneracja / osad na nich

Post autor: Fara »

nie, felgi wyglądają jak zawsze tylko miejscami mają taki dziwny nalot "gumowy" jak się poleje je wodą. Chodzi mi o to czy są jakieś pasty dobre do czyszczenia takiego ustrojstwa.
yosh
Nowy
Posty: 425
Rejestracja: 12 sty 2011, o 23:37
Imię: yosh
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Felgi odnowienie / regeneracja / osad na nich

Post autor: yosh »

Kiedyś odświeżałem felgi pastą " commandant 4 " , świetna pasta , niestety nie należy do tanich.
Zasadniczo jest przeznaczona do ręcznego polerowania karoserii , ale na felgach również zdaje egzamin.
Awatar użytkownika
Fara
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 10:18
Imię: Michał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Felgi odnowienie / regeneracja / osad na nich

Post autor: Fara »

o no i to jest konkret, może to zastosuje bo może to da radę, ja stosowałem k2 tempo i trochę pomogło
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

W takim wypadku kazda pasta zadziala tak samo. K2 tez moze byc, wszystko jedno.

Na przyszlosc - takiej gownianej chemii typu "kowalski wchodzi i kupuje, bo napisane, ze ladnie zmywa", nie uzywa sie do mycia czegokolwiek poza ewentualnie silnikiem. Jedyne co robi to niszczy wszystko co sie tym spryska.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fara
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 10:18
Imię: Michał
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Felgi odnowienie / regeneracja / osad na nich

Post autor: Fara »

markos ale powiem Ci że ona zawsze fajnie działała na ten osad z hamulców tylko nigdy nie miałem gorących felg a były gorące przez to że hamulce miałem do zrobienia, więc to też tak na dwa razy, teraz klocki mi nie syfią już tak więc problemu nie będzie tylko chce je doprowadzić do ładu :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i Opony”