Piszczenie po wymianie szczęk

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy B.
ODPOWIEDZ
kalwiremi
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 10:05
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Piszczenie po wymianie szczęk

Post autor: kalwiremi »

Ostatnio po wymianie szczęk hamulcowych pojawiło mi się lekkie piszczenie, jakby kotka obdzierać ze skóry.

Kiedy występuje:
- kiedy auto porusza się z prędkością do 25 km/h (hamowanie i ruszanie);
- przy lekkim wciśnięciu hamulca (jak hamuję z całej siły to nic, potem jak ruszam też nic, tylko jak lekko zahamuję);
- piszczenie jest cykliczne, tak jakby co obrót koła;
- piszczy tylko jedna strona;

Rozebrałem nawet jedno koło i poluzowałem samoregulator, bo wcześniej właśnie to koło skręciłem "na styk" wg instrukcji, no i myślałem, że jednak za bardzo szczęki się rozpierają. Poprawiłem na luźniej, później hamulcem popracowałem, żeby samoregulator się odpowiednio rozkręcił. No i znowu z dzień było spokoju, ale teraz znowu piszczy. Poza tym wydaje mi się, że piszczenie nasila się jak bębny i szczęki się rozgrzeją.

Co wg was może być przyczyną.
yosh
Nowy
Posty: 425
Rejestracja: 12 sty 2011, o 23:37
Imię: yosh
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Piszczenie po wymianie szczęk

Post autor: yosh »

Na ogół problem leży w okładzinach z niższej półki , bardzo często nie posiadają fazowania na krawędziach co powoduje rezonowanie i pisk .
Załam ( oszlifuj ) krawędzie na początku i końcu każdej okładziny pod kątem około 30- 45 stopni , tak aby powierzchnia fazy miała około 5-7mm. i problem powinien zniknąć.
Onimusha
Świeżak
Posty: 67
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 00:18
Imię: Robert
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczenie po wymianie szczęk

Post autor: Onimusha »

Nie koniecznie okładziny muszą być z niższej półki żeby piszczeć. Chodzi o % zawartość opiłków metalu zawartą w szczęce, oczywiście im więcej tym lepiej hamuje ale piszczy i szybciej się wszystko wyciera. Ogólnie za piszczenie jest odpowiedzialny rezonans tak jak to napisał kolega wcześniej, zrób tak jak napisał i prawdopodobnie będzie ok, bo zakładam że przed złożeniem wszystko wyczyściłeś w bębnie.
kalwiremi
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 10:05
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczenie po wymianie szczęk

Post autor: kalwiremi »

Niestety nic nie pomogło, dalej piszczy to jedno koło, na drugim jest ok.

Myślicie, że bęben mógł zostać źle wytoczony? Ewentualnie coś jest z czopem/łożyskiem? Czy wymiana klocków na takie z wyższej półki, powiedzmy TRW czy coś podobnego, pomoże rozwiązać sprawę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”