corsa b - vectra b, skrzynia basowa problem z wydmuchem

Zablokowany
Testarossaxxx
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 20 paź 2012, o 19:03
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

corsa b - vectra b, skrzynia basowa problem z wydmuchem

Post autor: Testarossaxxx »

siemanko wszystkim, jako że vectra b to już mój drugi nabytek otóż mam z lekka małą pomoc do was, przełożyłem sprzęt z corsy b widoczny na zdjęciu poniżej aczkoolwiek mam problem z tym że nie mam tak efektu ciśnienia wydmuchu podczas bassu, wszystko jest ok tylko nie ma któredy iść wydmuchane powietrze ze skrzyni basowej, w corsie b tak nie miałem było wiele lepiej bo wystarczy zdjąć półkę i git natomiast jak na zdj widać wydmuch jest od góry i nad skrzynią są stalowe fabryczne połączenia, ale zapewne półka tylnia jest zdejmowalna? będę musiał robić dziurę na wylot powietrza w półce i ciąć ten szkielet vectry co jest pod półką? jeśli znacie inne rozwiązanie to ppomóżcie, zależy mi tylko na ostrym p... bassem:) hehe

Obrazek
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: corsa b - vectra b, skrzynia basowa problem z wydmuchem

Post autor: STELMI »

W VB nie ma sciaganej półki w sedanie, jest stalowa, więc albo mniejszy bas albo młotek i przecinak ;)
Testarossaxxx
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 20 paź 2012, o 19:03
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: corsa b - vectra b, skrzynia basowa problem z wydmuchem

Post autor: Testarossaxxx »

STELMI pisze:W VB nie ma sciaganej półki w sedanie, jest stalowa, więc albo mniejszy bas albo młotek i przecinak ;)

napewno nie ma stalowej półki, aczkolwiek pod nią jest stal ale półka jest wykonana z tego samego prawie tworzywa jak i w corsie b, może trochę twardsza się wydaje, dobra a odnośnie ścięcia, czy najlepiej było by dać jakiś płaskownik pospawaćc coś ala rozpórka? żeby buda trzymała? czy to nie ma nic z tym wspólnego? estetycznie by to wyglądałoby czy musiałbym się bawić z włóknem szklanym żeby powypełniać niektóre elementy żeby nie było żadnych dziur
szymi870
Nowy
Posty: 238
Rejestracja: 2 lis 2008, o 10:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: corsa b - vectra b, skrzynia basowa problem z wydmuchem

Post autor: szymi870 »

Najlepiej złóż kanapę ,mam nadzieję ,że przy ostrzejszym hamowaniu odczujesz swoje ukochane "pierd***ięcie (w głowę całą tą skrzynią) i trochę rozumu wróci Ci do głowy
Testarossaxxx
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 20 paź 2012, o 19:03
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: corsa b - vectra b, skrzynia basowa problem z wydmuchem

Post autor: Testarossaxxx »

szymi870 pisze:Najlepiej złóż kanapę ,mam nadzieję ,że przy ostrzejszym hamowaniu odczujesz swoje ukochane "pierd***ięcie (w głowę całą tą skrzynią) i trochę rozumu wróci Ci do głowy
zamiast krytykować to zachowaj swoje zdanie dla siebie a nie tylko Twoje zdanie się liczy mistrzu
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Moze najzwyczajniej w swiecie wyjmij glosniki z polki, bo sa tam kompletnie zbedne? :zakrecony:

Swoja droga fajne audio... Pewnie niezle puka.. 5 przecznic dalej :pig:
Obrazek
Testarossaxxx
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 20 paź 2012, o 19:03
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re:

Post autor: Testarossaxxx »

!markos pisze:Moze najzwyczajniej w swiecie wyjmij glosniki z polki, bo sa tam kompletnie zbedne? :zakrecony:

Swoja droga fajne audio... Pewnie niezle puka.. 5 przecznic dalej :pig:
tak tam jeszcze są obok tych głośników tweetery wsadzone, więc narazie głośniki wyjmę może lekkaa różnica odczuwalna będzie ale to jeszcze nie to, skrzynia 600 W RMS 1800 W RMS a wzmak dls a6 mono 1200 W RMS :D piekielnie mocny, dlatego jak skrzynie kupywalem troche za słabą bo dałem na 60 % mocy we wzmaku w radiu ustawione na 0- bass dalem na vol 46-47 max i po jakims czasie głośniki mi się lekko podpalały, a dokładniej to cewka, no ale teraz dałem niżej do 40 % na wzmaku więc jest git miałem to w corsie b zostawić bo tam było idealnie tylko że właśnie wkłaadając V-kę do corsy pomyślałem że bez sensu audio jak mam pomruk V-ki w dodatku cięższa ze sprzętem, zrobiłem przekładkę ta skrzynia pasuje idealnie w vectrze b, a żeby włożyć taką skrzynię musiałem siedzenia zzłożyć z tyłu i od tamtej strony włożyć skrzynie przodem po długości dokładnie na styk i troche półkę odgiąć żeby weszła, a wchodziła obcierająć ścianką max 1-4 mm :D
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Super historia... Chodzilo mi raczej o to, ze glosniki z tylu sa w ogole zbedne (wysokotonowe tez) przy takim bezsensownym napie*dalaniu basem. Lubisz chyba krew z uszu, wiec przenies te gwizdki na przod, moga byc jako dodatkowe, tak czy siak bedzie fatalnie, ale za to duzo halasu.

Oraz naucz sie pisac po Polsku, bo oczy krwawia :)18
Obrazek
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: corsa b - vectra b, skrzynia basowa problem z wydmuchem

Post autor: STELMI »

no nie życzę Tobie pobytu z urazem akustycznym na oddziale laryngologii jak to mnie swego czasu spotkało.... (tyle, że nie od łupania basem a od pobytu na strzelnicy w wojsku). Nie mówię, że też kiedyś basu nie lubiłem, ale sam bas nie ma sensu, kiedyś pewnie to zrozumiesz...
Awatar użytkownika
KubaTurbo
Świeżak
Posty: 58
Rejestracja: 23 paź 2011, o 04:02
Imię: Jakub
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: corsa b - vectra b, skrzynia basowa problem z wydmuchem

Post autor: KubaTurbo »

Z sedanani zawsze był problem żeby uzyskać dobry bass. W omedze tez miałem problem i dlatego przesiadłem się na Corse. Znam pare sedanów które startują w zawodach ale zamiast kanapy z tyłu mają sam szkielet nadwozia bo strasznie i kanapa blokowała. Ja u siebie w cb musiałem pożegnać się z półka. Tak wiec jak na moje to pozostaje Ci przedłużenie obecnego portu żeby mieć go w tylniej półce.
Lepiej żyć krótko a ekstremalnie, niż długo i nudno...
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: corsa b - vectra b, skrzynia basowa problem z wydmuchem

Post autor: Wydra9 »

Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest system 3d z przodu odpowiednie wygłuszenie drzwi wzmocnienie plastików i ewentualnie głośniki na półce z tyłu ale cięte nisko na zwrotnicy w okolicy 100 - 200hz, ale nie jakieś śmieszne elipsy ;)

STELMI: Fajnie, że odpisałeś na temat z Września, ale następnym razem musisz wiedzieć, że takie górnictwo nie jest zbyt mile widziane. Tym bardziej, że jesteś na forum już tyle lat to powinieneś o tym wiedzieć ;)

Zamykam temat, bo jest wyczerpany
Zablokowany

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”