problem z hamulcami

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy B.
ODPOWIEDZ
gufi96vp
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2013, o 17:47
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

problem z hamulcami

Post autor: gufi96vp »

Witam praktycznie od zawsze miałem stosunkowo miękki pedał hamulca, ostatnio doszło nierówne hamowanie kół osi tylnej. Oddałem samochód do mechanika, wymienili samo-regulatory + odpowietrzanie po moim przejechaniu się uznałem ze jest gorzej jak było pedał wpada prawie do końca a auto stawia dalej bokiem tylko wcześniej do prawej a teraz do lewej. Po kolejnym odpowietrzaniu brak różnicy, więc uznali że uszkodzony jest regulator siły hamowania widać że łapa za którą zaczepiona jest sprężyna z jednej strony jest urwana. I moje pytanie brzmi czy jeżeli jest faktycznie uszkodzony to ma to wpływ na to że tył bierze mocniej lub słabiej czy jeszcze rozkłada siłę pomiędzy poszczególne koła? bo miękki pedał to raczej źle odpowietrzony układ na 90% bo przed ich naprawa byłem na rolkach i rozkład sił był taki (nie wiem co to za jednostka):
LP=2.05
PP=1.95
LT=1.00
PT=0.6
Ostatnio zmieniony 12 paź 2013, o 11:42 przez gufi96vp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: problem z hamulcami

Post autor: wolga85 »

Miękki pedał mogą powodować przewody ,a konkretnie te gumowe odcinki przy zwrotnicach i połączeniu karoserii z tylną belką (pompują się jak balon). Ja jeszcze obczaił bym amorki bo u siebie szukałem problemu w hamulcach a problemem z obracającym się autem podczas hamowania były padnięte amory z tyłu.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
sview
Świeżak
Posty: 99
Rejestracja: 23 lip 2013, o 13:25
Imię: Radek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: problem z hamulcami

Post autor: sview »

A odpowietrzane jest o najdłuższego do najkrutrzego przewodu?
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: problem z hamulcami

Post autor: mehes »

gufi96vp pisze: Po kolejnym odpowietrzaniu brak różnicy, więc uznali że uszkodzony jest regulator siły hamowania widać że łapa za którą zaczepiona jest sprężyna z jednej strony jest urwana. I moje pytanie brzmi czy jeżeli jest faktycznie uszkodzony to ma to wpływ na to że tył bierze mocniej lub słabiej czy jeszcze rozkłada siłę pomiędzy poszczególne koła?
-tak ma wpływ na sile hamowania
gufi96vp pisze: LP=2.05
PP=1.95
LT=1.00
LP=0.6
LP=0.6 słabo to koło
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
gufi96vp
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2013, o 17:47
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: problem z hamulcami

Post autor: gufi96vp »

tył rozwiązany hamuje ok oba kola równiutko, natomiast miękki pedał to sprawdzę te gumowe przewody i raczej na 100% odpowietrzanie. Jak sie zapytałem mechanika jak odpowietrzał bo w oplu hamulce są X to jego odp była a co to za różnica i tak trzeba wszystkie odpowietrzyć.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Fajnie, ze masz problem z hamulcami w dziale o problemach z hamulcami. Nie wpadlibysmy na to nigdy, gdybys nie napisal. A moze by tak tytulowac watki zgodnie z ich zawartoscia? :-?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”