Wymiana przewodu hamulcowego , koszty?

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy B.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pitervip
Świeżak
Posty: 50
Rejestracja: 15 cze 2012, o 15:31
Lokalizacja: WLKP/Turek
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Wymiana przewodu hamulcowego , koszty?

Post autor: pitervip »

Witam
Koledzy i koleżanki (o ile są tu jakieś), ma do Was takie oto pytanie. Zacznijmy od tego że, wczoraj zobaczyłem jak mi płyn hamulcowy cieknie, a pedał hamulca jest miękki, okazało się że jest dziura w przewodzie hamulcowym od strony kierowcy, i musiałem mieć wymieniony cały przewód od strony maski aż pd złączkę przy tylnym kole. Dzisiaj byłem u mechanika i mi to chłopaki z warsztatu zrobili, tylko zastanawiam się na ceną. Kwota za całość (robocizna czyli, wymiana przewodu i odpowietrzanie układu hamulcowego, przewód miedziany z końcówkami , 0.5 litra płynu), wyniosła 127 zł. Jak myślicie czy to dużo , czy mało, i czy ten przewód jest dobry jakościowo? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2072
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Wymiana przewodu hamulcowego , koszty?

Post autor: ja37 »

Myslę,że cena dobra, miedź jest droga.
Kiedyś kupowałem mały kawałek przewodu do tylnego koła, tam było ze 30cm i zapłaciłem jakoś 25zł.
A tu widzę, że ze 2 metry poszło, do tego płyn i robocizna.
Trzeba było samemu wymienić.
Sam przewód pewnie z 70zł byś zapłacił.
ziomas1233
Świeżak
Posty: 99
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 19:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana przewodu hamulcowego , koszty?

Post autor: ziomas1233 »

Dobra cena, nie zdarli z CB, ja kiedyś kupowałem dorabiając 4 sztuki na tył do wersji z abs-em, to 160 wyniosło.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Chwila, czy dobrze rozumiem sens tego wątku... Zleciłeś naprawę, zrobili, zapłaciłeś, a teraz zastanawiasz się czy to dobra rurka i czy aby nie za drogo? A co by było, gdybyś na forum uzyskał odpowiedź, że rurka jest z gównolitu i przepłaciłeś o jakieś 200% w stosunku do obiegowej ceny za taką usługę? :facepalm:
Obrazek
Awatar użytkownika
pitervip
Świeżak
Posty: 50
Rejestracja: 15 cze 2012, o 15:31
Lokalizacja: WLKP/Turek
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re:

Post autor: pitervip »

!markos pisze:Chwila, czy dobrze rozumiem sens tego wątku... Zleciłeś naprawę, zrobili, zapłaciłeś, a teraz zastanawiasz się czy to dobra rurka i czy aby nie za drogo? A co by było, gdybyś na forum uzyskał odpowiedź, że rurka jest z gównolitu i przepłaciłeś o jakieś 200% w stosunku do obiegowej ceny za taką usługę? :facepalm:
Napisałem tego posta, po prostu żeby porównać koszty wymiany z innymi użytkownikami, może ktoś też będzie musiał zlecić wykonanie podobnej naprawy, to już mniej więcej będzie miał porównanie. Cel czysto informacyjny i czysta ciekawość z mojej strony. Na szczęście nie decydujesz o tym co można i czego nie można pisać na forum.
Awatar użytkownika
Peter
Nowy
Posty: 351
Rejestracja: 20 gru 2012, o 22:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana przewodu hamulcowego , koszty?

Post autor: Peter »

Ja za 5 m przewodu miedzianego płace 35 zł (Cena dla mechanika ) jak to się mówi w sklepie....
płyn hamulcowy 5l coś koło 90zł , nowe końcówki po 4 do 5 zł ... Robocizny nie liczę bo wszystko robię sam ... Ale za 2m przewodu miedzianego , 2 koncówki , trochę płynu nie więcej jak 40 zł do max 50 zł ... Reszta to koszty robocizny itp itd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”