Corsa C 2001 1.0 Prędkościomierz, licznik nie działa

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy C.
ODPOWIEDZ
dawidopelcorsac2001
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 23:39
Imię: Dawid
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Corsa C 2001 1.0 Prędkościomierz, licznik nie działa

Post autor: dawidopelcorsac2001 »

WItam, proszę o pomoc.
Posiadam opla corse c z 2001 r. z silnikiem 1.0
Nie działa prędkościomierz i licznik kilmetrów. Wskazówka prędkościomierza ani drgnie , kilometraż utknął na 116 tyś. a licznik kilometrów z punktu a do punktu b nabija po 0.1 przy każdym odpaleniu auta.
Wielokrotnie przeglądałem fora i myślałem ze wystarczy wymienic czujnik abs znajdujący się w lewym przednim kole . Wymieniłem i dalej nic .
Wie ktos może gdzie leży problem ?
Może jakis bezpiecznik ? ( tylko który ) a moze mechanizm w liczniki się zepsuł ?
Co radzicie ? Od czego zacząć ?
Awatar użytkownika
Zynio
Swój
Posty: 529
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:32
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Miasto smoka (Kraków)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Corsa C 2001 1.0 Prędkościomierz, licznik nie działa

Post autor: Zynio »

dawidopelcorsac2001 pisze:WItam, proszę o pomoc.
Posiadam opla corse c z 2001 r. z silnikiem 1.0
Nie działa prędkościomierz i licznik kilmetrów. Wskazówka prędkościomierza ani drgnie , kilometraż utknął na 116 tyś. a licznik kilometrów z punktu a do punktu b nabija po 0.1 przy każdym odpaleniu auta.
Wielokrotnie przeglądałem fora i myślałem ze wystarczy wymienic czujnik abs znajdujący się w lewym przednim kole . Wymieniłem i dalej nic .
Wie ktos może gdzie leży problem ?
Może jakis bezpiecznik ? ( tylko który ) a moze mechanizm w liczniki się zepsuł ?
Co radzicie ? Od czego zacząć ?
Witam jest w tym aucie abs wiec on wysyła sygnały do licznika no chyba ze ci się liczniku świeci abs no to nie działa abs i nie nalicza sygnałów
dawidopelcorsac2001
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 23:39
Imię: Dawid
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C 2001 1.0 Prędkościomierz, licznik nie działa

Post autor: dawidopelcorsac2001 »

Juz działa . Dosyć nietypowa sprawa . Brakowało tzw. koronki która przychodzi pod czujnik abs . zamówiłem koronke na allegro za 25 zł :) podczas montażu koronki zobaczyłem napis na pół ośce , corsa 1.2 i sie lekko wkur .. ciężko było to dopasować bo pół ośka do 1.2 sie różni troszke od tej do 1.0. Po paru godzinach majsterkowania udało sie i licznik zastartował ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”