Corsa by Zioo mały comeback...

Tutaj umieszczamy opisy aut nie spełniających założeń forum Nasze Projekty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Imię: Adam
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Corsa by Zioo mały comeback...

Post autor: Zioo » 24 gru 2018, o 01:24

Siema, jakiś czas mnie nie było, z różnych przyczyn, ale w sercu Corsa więc jestem :D

Jadę z nowym projektem, tym razem od zera i startuję z najlepszą corsą w historii opla, czyli Corsa A polift z niezniszczalnym 1.0 10s 4biegowym gaźnikiem na łańcuchu... miałem identyczną 11 lat temu i jest to typowy czołg nie do zaje..chania... :D
Coś więcej ?
- Corsa A lift 1992 3d totalny golas kupione z przebiegiem 71tys km od dziadka - stan budy- kosmos
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obecnie auto ma ponad 80 tyś, jest po blacharzu ( spody drzwi, dolne błotniki, podstawa aku, wewnętrzne tylne nadkola, kawałek podszybia + Nowa szyba z paskiem słonecznym- dodam niedługo foty) oraz pełne zabezpieczenie spodu z nadkolami
Obrazek
Obrazek

Plan jest prosty (teoretycznie)
- swap z 1.0 na gaźniku na c16se czyli rasowe Gsi CA - silnik ogarnięty ( szukałem CB z c14se żeby było łatwiej - chciałem mały blok i pełny wtrysk nie mam budrzetu na c20xe- które jak miałbym wsadzać to tylko z turbo, więc poszło klasycznie 8 zaworów i takie serce jakie szło w serii)
Obrazek
Astra trafiła się w dobrych piniądzach, dobrym stanie i blisko, więc poszło... już przerobiłem jej mocowanie linki gazu i wywaliłem dławik na motylu przepustnicy.
Swap upierdliwy z racji gaźnika i astry jako dawcy ale pompę paliwa dam zewnętrzną i zrobię powrót paliwa do tego baku co jest
- swap hebli na 256 (już w posiadaniu)
- zawieszenie gwint ta tesco pewnie wejdzie
- felga napewno 14" jeszcze myślę, mam exipy narazie starczą ale... czas i hajs ...
- z zewnątrz chciałbym pakiet Gsi ( głównie progi) reszte się ogarnie, poluje na tylne dymione MHW
- Wnętrze ... pełne zegary lub kadett E w digitalu, ewentualnie po obd wjadę z tabletem lub gaigery ( wyjdzie w praniu), klasyczny kierownik momo (leży i czeka)
od dłuższego czasu mam pomysł na skórę z alfy 147, ale ciężko znaleźć w idealnym stanie - kubeł z CB nadal mam, ale tu nie planuje drastycznych środków...
- trochę na dalszy plan idzie ... Doładowanie kompresorem... tak, kompresor już mam od jakiegoś czasu miał być do innego projektu ale został porzucony .. chciałbym osiągnąć 150km z doładowaniem w tym konkretnym silniku i tyle taka wizja... wyjdzie to będzie, nie to trudno...
Obrazek
Eaton z mietka ...

Całość nadejdzie wraz z pogodą, latem 2019 mam zamiar na CA z c16se i już będzie dobrze .. reszta wyjdzie w praniu

Czego szukam:
-4-2-1 z c20xe do zrobienia wydechu
-człowieka, który ogarnie na seryjnym kompie strojenie ( strasznie dziwnie rozkłada się moc i mam wrażenie, że czegoś mocno brakuje, żeby szło liniowo- jeszcze nie hamowałem, ale mam w planach, przed swapem) + rev limiter (jak nie to wsadzam det 3)
-stary emblemat Calibra
Obrazek
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504

Awatar użytkownika
raf02
Nowy
Imię: Rafał
Model: Corsa B
Silnik: X14XE 90PS
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Corsa by Zioo mały comeback...

Post autor: raf02 » 31 gru 2018, o 20:30

Super, corsa naprawdę wygląda jakby miała tylko kilka lat, szkoda że taki golas ale po Twoich modyfikacjach będzie naprawdę niezła sztuka.
Jak ją będziesz potem użytkował? jakiś motorsport czy może weekendowy wozik?
Trzymam kciuki za projekcik.

Awatar użytkownika
Maćko
Nowy
Silnik: C16SE 100PS
Been thanked: 1 time

Post autor: Maćko » 10 sty 2019, o 16:02

O, jakiś nowy ciekawy projekt z fajnymi planami i realizacją. Podoba mi się, kibicuję!

Awatar użytkownika
Zioo
Nowy

Post autor: Zioo » 6 lut 2019, o 00:05

raf02 golas jest, ale bardzo dobrze bo masa wrogiem przyśpieszenia :D motosport raczej nie, chyba że jakieś trackday na torze bez ciśnien... szkoda mi trochę

Obecnie Corsa stoi grzecznie i czeka, aż zrobi się ciepło...
jeszcze w zeszłym roku weszły nowe przeguby (nie wiem, czy zostaną przy nowej skrzyni ale tanie były)
Obrazek

Poszedłem o krok dalej i większość rzeczy pomimo tego, że jest sprawne z racji wieku i tak wyleci...
Czyli zbieram fanty w kupę ... pierwsza część już "skatalogowana"
Obrazek
Polibuszy nie będzie bo nie chcę iść aż tak radykalnie, gwint też w opcji bardziej miękkiej
Wachacze przednie będę usztywniał, wszystkie elementy zawieszenia jak belka, wachacze ,drążki reakcyjne + zaciski pójdą w kolor

Silnik nadal jeździ w Astrze i ma się całkiem dobrze, po wyjęciu też przejdzie małe odświeżenie

i tak trochę na deser... będą grzane dupy Recaro :D
Obrazek
ale to w sobotę dopiero jadę je odebrać
Obrazek

Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Imię: Grzesiek
Silnik: Z20LET 200 KM
Has thanked: 2 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: ja37 » 9 lut 2019, o 21:15

Oddawaj fotele :)

Awatar użytkownika
Zioo
Nowy

Post autor: Zioo » 10 lut 2019, o 22:53

ja37 pisze:
9 lut 2019, o 21:15
Oddawaj fotele :)
Oddam i owszem, ale do tapicera :P żeby jeden szew poprawił ...
nie wiem jak to będzie pasowało ( szczególnie tył) ale będę kombinował, żeby całość weszła i wyglądała :D
Obrazek

Narazie weszła do C3 i przyjechała do Łodzi :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Imię: Grzesiek
Silnik: Z20LET 200 KM
Has thanked: 2 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: ja37 » 11 lut 2019, o 17:05

Z czego one są?
Przydały by mi się same przednie takie :)
Dużo dałeś?

Awatar użytkownika
Zioo
Nowy

Post autor: Zioo » 11 lut 2019, o 23:39

ja37 pisze:
11 lut 2019, o 17:05
Z czego one są?
Przydały by mi się same przednie takie :)
Dużo dałeś?
Zioo pisze:
24 gru 2018, o 01:24
od dłuższego czasu mam pomysł na skórę z alfy 147, ale ciężko znaleźć w idealnym stanie
ogólnie drogie nie są ( lekkie niestety też)
szukałem z pół roku takich, żeby były w bdb stanie a i tak jeden szew jest do poprawienia
Obrazek

Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Imię: Marcin
Silnik: C16XE 109PS
Has thanked: 0
Kontakt:

Post autor: Porszak » 18 lut 2019, o 19:26

Dobra opcja, takich rarytasów już prawie nie ma.
http://www.nascar.strefa.pl
ObrazekC16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm

Awatar użytkownika
Zioo
Nowy

Post autor: Zioo » 27 lut 2019, o 21:19

Porszak pisze:
18 lut 2019, o 19:26
Dobra opcja, takich rarytasów już prawie nie ma.
prawie nie ma to czarnych lampt fifft czy mhw na tył, które mocno pragnę i chyba skończy się na folii
no i pełnych zegarów też ze świeczką szukać... ponad 200euro cenią... raczej wjedzie w miejsce zegarów zestaw autogauge vdo look...

Z nowości:
nabyłem zestawy naprawcze przednich zacisków 256 razem z tymi sprężynkami/tłumikami drgań, łożyska kół przód i na wszelki wypadek cylinderki na tył ..
czyli zawieszenie i hamulce już mam w sumie wszystko i doczekać się ciepełka na dworze nie mogę, a już bym z chęcią belkę i przedni zawias zrzucał do czyszczenia, malowania i montowania wszystkiego.

Żeby tapicerka się zgadzała poszedł pikowany skaj w paski (karo chyba zbyt burdelowe by było) na boczki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I w/po pracy wziąłem na warsztat zaciski z jarzmami ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jutro powinna farba przyjść i pójdą w kolor a jak wyschnie to wiadomo nowe tłoczki gumki i zestaw gotowy do aplikacji.
Kolor idzie żółty na zaciski jak i na belkę i wachacze/drążki ... dlaczego tak? biała corsa, czarne dodatki, reszta żółte.. prawie opel motorsport :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Zioo
Nowy

Post autor: Zioo » 14 maja 2019, o 22:39

Jak zawsze wszystko idzie zgodnie z planem... What ? no no no.. NIE K...wa
1. Farba do zacisków miała tragiczny kolor, potrzeba zmiany...
2. tuleje belki i drążków reakcyjnych, i ich wprasowanie wołały o pomstę... więc jednak poliuretan jedzie w to miejsce.. belka od ręki, reakcyjny doszedł w majówkę...
3. wcześniej kupiony zestaw 256mm na przód jednak ma problem.. - tarcza opiera się o jażmo i ma większy otwór niż piasta...
4. Fotele z alfy wejdą na przód ( super) chwilowo tylko przypasowane - trzeba wspawać mocowania, kanapa tył to już większa rzeźba...
5. Garaż do roboty ogarnięty na szybko, stwarza problemy ( trzeba było zrobić światło etc), ale da się robić...

Corsa wjechała!!
Obrazek

Co się okazało podczas rozbiórki...
Przednie tarcze i klocki ( na zaciskach typu dunlop) ORI GM, można numery odczytać
Bębny Ori - numery do odczytania, ale co mnie zniszczyło... Ori NITOWANE szczęki Pagida ( numer do odczytania) w zajebistym stanie - jedynie cylinderki nowe weszły- do reszty nie można było się doczepić
Nie mam wielu zdjęć, przykro mi ale podniecenie, brudne ręce etc...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejna ciekawostka - Corsa nie dała się postawić na 4ch kobyłkach, tylko 3ch ... 4ta od miesiąca stoi ale tylko udaje, że działa - tak sztywna buda

Do sedna... zasadniczo jest prawie wszystko złożone, jutro odpowietrzam hamulce, i pasuję felgi ( narazie zima stal z twingo - do przeglądu - aaa zapomniałem są gotowe koła (prawie) tył yokohama a5xx, przód markgum S1- super miękkie - ale na przegląd mimo homo na markguma jakoś nie mam odwagi założyć - wsio w 185/55 r14)

Teraz najgorsze... na dzień dzisiejszy już wiem, że c16se nie wjedzie w tym roku... niestety...
Pojawił się niespodziewanie drugi biały Ninja na stanie - budżet wywaliło mi w kosmos, ale musiałem go kupić ( mało nie kosztował a na wejściu zrobił koszta, o które walczę ze sprzedającym)
Obrazek
Obrazek
Ford Scorpio 2.0 dohc automat 1994r 90k km wszystko ori... niestety skrzynia nie wrzuca 4tego biegu.. uwalona wiązka ( już ogarnąłem) uwalony elektrozawór, lub tłok 4tego nie wiem, tego już nie ogarnę sam... więc tu jest priorytet, bo sprzedający "niby " się poczuwa ... wyjdzie w praniu
Obrazek

Bym zapomniał... kierunki przód miałem plan na pomarańczowe- kupiłem motipa - nie polecam muszę teraz to zmywać ( kolor z dupy mleczny), na tylne lampy kupiłem czarnego - po testach na astrze- daje radę (foto soon)
Z UK doszły naklejki SRi ( celowo nie chciałem GSi )
Oraz trochę, przez znajomego, który kupił bliźniaczą CA i wsadził c20xe nabyłem zegary
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Auta”