1.0 wycięcie tłumika środkowego

Wszystkie informacje o elementach układu wydechowego Corsy A.
ODPOWIEDZ
piotr105
Świeżak
Posty: 27
Rejestracja: 12 lut 2002, o 00:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

1.0 wycięcie tłumika środkowego

Post autor: piotr105 »

czy jak opróżnię zawartość mojego tłumika środkowego w mojej corsie A1.0L 86' przypomnę ze ten model ma dwa tłumiki, mam na myśli wycięcie tego pierwszego od silnika a końcowy zostawię czy moja furka kochana nie będzie za głośna i co z przeglądem ??????? :)
Awatar użytkownika
cyberpooh
Weteran
Posty: 1186
Rejestracja: 15 lut 2002, o 00:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: cyberpooh »

glosna to napewno bedzie a z przegladem to nie wiem.
Post powered by E46 150KM 330Nm :D Before:CB 1.4 16V 90KM
Bazy danych ... Ekstranet, Intranet, Aplikacje bazodanowe

STOP Ciotom Drogowym
PABLO
Swój
Posty: 515
Rejestracja: 22 maja 2001, o 02:00
Lokalizacja: OLSZTYN
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: PABLO »

Ale nie qumam po co ci to ??
Żeby głośniej chodziła czy żeby była lekka czy masz go aż tak zkorodowanego ??
Wywalasz ostatni tłumik i wkładasz nowy np. K.MALON i masz fajnego BASSA i bez problemu na przeglądach.
Obrazek
gonzo
Nowy
Posty: 108
Rejestracja: 22 cze 2002, o 22:04
Lokalizacja: krakow
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: gonzo »

a skąd jesteś piotrze ja mam wywalony ostatni seryjny i wsadzony sport ryczy do 95 db i jeszcze mi sie nikt nie przyczepił na przeglądzie a przejechał już 3 przeglądy
piotr105
Świeżak
Posty: 27
Rejestracja: 12 lut 2002, o 00:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: piotr105 »

ja jestem z gorzowa, tlumik mam dobry ale chce wiedziec czy na przegladzie to mi przejdzie jak go wywale i czy nie bedzie zbyt glosny
- beny -
Nowy
Posty: 332
Rejestracja: 14 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Ślonsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: - beny - »

Bawilem sie troche wydechem w silniku 1.2. Tam procz 2 tlumikow jest jeszcze puszka katalizatora, ktory po oproznieniu moze pracowac jako puszka roprezna. Jak wywalisz srodkowy tlumik i zastapisz go rura to najprawdopodobniej samochodzik nie stanie sie nadmiernie glosny ale dzwiek wydobywajacy sie z niego bedzie przypominal dzwiek starego poloneza na wysokich obrotach - czyli nic fajnego. Tlumik srodkowy pracuje jako puszka rozprezna i jakby na to nie patrzec jest potrzebny, a skoro przy tym nie wadzi wiec po co go wywalac??? Jak juz chcesz go koniecznie usunac to wykombinuj przynajmniej w jego miejsce jakas inna puszke rozprezna... najlepsza bedzie taka w ksztalcie dowoch stozkow polaczonych ze soba podstawami, przy czym pierwszy z nich musi miec kat podstawa/bok 7-10 stopni, natomiast drugi okolo 45 stopni.
Przeglad powinienes przejsc... ale zalezy to od nastawienia miska ze stacji diagnostycznej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”