Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Reguły Forum

W celu zapewnienia bezproblemowego użytkowania forum i uniknięcia problemów, zapoznaj się proszę z kilkoma prostymi regułami panującymi tu. W przypadku jakiś niejasności lub pytań skontaktuj się z kimś z Ekipy forum.

Naszym celem jest utrzymanie miłej i sympatycznej atmosfery, reguły te pomogą zapewnić, iż ludzie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach będą dobrze się tu czuli i korzystali z naszego forum.

 1. Główne Reguły

  1. Forum Corsasport.pl jest podzielone na działy. Przed założeniem nowego tematu przeczytaj opis działu aby upewnić się, że piszesz w właściwym miejscu. Zasada ta wiele wybacza jednak użytkownicy, którzy pomimo przenoszenia postów przez Ekipę forum do odpowiedniego działu nagminnie ją łamią mogą otrzymać ostrzeżenie.
  2. Temat postu powinien odzwierciedlać jego treść, pokrótce opisywać problem. Jako temat nie podawaj nic nie mówiącego hasła jak Pomocy albo Mam problem. Poprawna nazwa tematu to gwarancja na łatwe wyszukiwanie i czytelne przeglądanie przez osoby zainteresowane. Niezastosowanie się do tego przepisu może spowodować nawet usunięcie całego wątku.
  3. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady netykiety a także zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego. Forum ma służyć wymianie poglądów i informacji, ale w sposób kulturalny i z poszanowaniem odbiorcy. Użytkownicy nieprzestrzegający tej zasady zostaną natychmiastowo zbanowani. Nazwa użytkownika, która zostanie uznana za obraźliwą zostanie natychmiast zmieniona a do użytkownika zostanie wysłana Prywatna wiadomość z prośbą o wybranie innej bardziej właściwej nazwy.
  4. Prywatnym animozjom dawaj wyraz wyłącznie w listach prywatnych. Nie ma nic bardziej denerwującego i żenującego, niż oglądanie grona publicznie wyzywających się osób. Za złamanie tej zasady użytkownik otrzymuje ostrzeżenie a posty zostają usunięte.
  5. Nie obrażaj nikogo, staraj się tego nie czynić publicznie nawet gdy masz ku temu powody. Zanim publicznie kogoś ocenisz w jakikolwiek sposób, przemyśl to na spokojnie i dwukrotnie. Za złamanie tej zasady użytkownik otrzymuje ostrzeżenie.
  6. Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "edytuj", żeby je poprawić. PISANIE WIELKIMI LITERAMI jest uznawane za krzyk. Nagminne łamanie zasad ortografi oraz krzyczenie będzie karane ostrzeżeniem.
  7. Wszystkie zasady dotyczą sie również systemu wiadomości prywatnych.
 2. Pomoc

  1. Pomoc udzielana jest wyłącznie przez forum. Nie jest udzielana przez wiadomości prywatne, komunikatory itp. Powodem tego jest fakt, iż pomoc udzielana prywatnie służy tylko jednej osobie natomiast pomoc udzielana na forum przynosi korzyści wszystkim użytkownikom forum.
  2. Wstrzymaj się od przesadnego podbijania tematów do momentu upłynięcia sensownej ilości czasu potrzebnej do udzielenia odpowiedzi. Nadmierne podbijanie tematu może doprowadzić do ostrzeżenia.
  3. Nie żądaj natrętnie pomocy od reszty użytkowników tej strony. Użytkownicy tego forum pomagają w miarę swoich możliwości i dzielą się swoja wiedzą dobrowolnie. Takie żądania nie są mile widziane i mogą prowadzić do ostrzeżenia.
  4. Nie powtarzaj (dubluj) tematów czy postów.
 3. Spamowanie

  1. Spam nie jest tolerowany pod żadną postacią.
  2. Zabronione jest reklamowanie konkurencyjnych serwisów internetowych, oraz konkurencyjnych przedsięwzięć na łamach forum Corsasport.pl, tj tematy, posty.
 4. Sygnatury

  1. Motywy graficzne w podpisach nie mogą przekraczać wielkości 468 x 60 pikseli i wagi 12kb. Obrazki rzucające się w oczy, animowane lub we flashu nie są dozwolone w podpisach.
  2. W podpisie nie używamy czcionki większej niż domyślna. Podpis może zawierać 5 linijek tekstu bez grafiki lub 2 linijki tekstu z grafiką.
  3. Linki w podpisach są ograniczone do 5 linków do stron, i nie mogą się powtarzać (tzn. 5 linków do tej samej strony jest niedozwolone) Linkowane strony nie mogą być nadmiernie komercyjne. Reklamowanie swoich stron jest dozwolone.
  4. Zawartość podpisu musi być zgodna z głównymi zasadami strony.
  5. Zawartość podpisu może zostać usunięta a prawo do posiadania podpisu zabrane jeśli użytkownik zlekceważy prośbę Ekipy forum o zmianę lub usunięcie zawartości.
 5. Avatary

  1. Avatary użytkowników mogą zawierać delikatną animację. Ale nie mogą rzucać się w oczy lub przyciągać wzroku animacją.
  2. Avatary podlegają tym samym prawom co posty.
  3. Avatar może zostać usunięta a prawo do posiadania avatara zabrane jeśli użytkownik zlekceważy prośbę Ekipy forum o zmianę lub usunięcie zawartości.
 6. Moderacja

  1. Rola moderatora jest zarezerwowana dla moderatorów. Jeśli zauważysz zachowanie niezgodne z zasadami forum skorzystaj z przycisku Zgłoś ten post widocznego przy każdym poście. Użytkownicy, którzy stale będą przypisywać sobie prawa moderowania zostaną ostrzeżeni.
  2. Administrator może wymagać przeczytania prywatnej wiadomości w przypadku podejrzenia naruszenia zasad forum.
  3. Ekipa forum zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia każdego posta o każdej porze na tym forum. Podjęcie decyzji o tym co zostanie zakwalifikowane jako złamanie regulaminu, spam, wulgaryzm pozostaje w gestii Ekipy forum a nie użytkowników. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do zbanowania każdego kto z premedytacją narusza zasady forum.
  4. Zasady te dotyczą większości występujących przypadków jednak nie przewidują wszystkiego. Dlatego zastrzegamy sobie prawo do podjęcia środków jakie uznamy za stosowne tak aby zapobiec nadużyciom.
  5. Nie kontaktuj się z członkami Ekipy forum w celu moderacji (przenoszenia, kasowania, dzielenia, łączenia) postów lub tematów. Użyj w tym celu przycisku „ Zgłoś ten post” widocznego przy każdym poście. Użytkownicy proszeni są również o nie nadużywanie tego przycisku do nie koniecznej moderacji.
 7. Ostrzeżenia & Bany

  1. W przypadku naruszenia przez użytkownika głównej zasady forum zostanie on upomniany przez członka Ekipy poprzez wiadomość prywatną. Upomnienie to nie wlicza się do ogólnej puli ostrzeżeń.
  2. W przypadku kolejnego złamania przez użytkownika tej SAMEJ reguły Moderator nałoży oficjalne ostrzeżenie.
  3. Spieranie się z członkiem Ekipy forum po otrzymaniu ostrzeżenia będzie prowadziło do natychmiastowego przyznania kolejnego ostrzeżenia. Po przekroczeniu trzech ostrzeżeń użytkownik zostaje zawieszony (tymczasowy ban).
  4. Jakiekolwiek próby ominięcia zawieszenia (tymczasowego bana) będą prowadzić do trwałego zbanowania.
  5. Użytkownicy, którzy czują, że zostali niesprawiedliwie ostrzeżeni proszeni są o kontakt z Administratorem.
  6. Cztery ostrzeżenia w przeciągu 90 dni oznaczają natychmiastowy trwałe zbanowanie, ostrzeżenia wygasają po upływie 90 dni.

Highway Rules MOD © 2008 StarTrekGuide