Ładowanie akumulatora przez alternator

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy A.
ODPOWIEDZ
BlackOpel1
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2009, o 22:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ładowanie akumulatora przez alternator

Post autor: BlackOpel1 »

Witam mam Corse A 1.4 NV gażnik i zauważyłem jakieś dziwne ładownie przez alternator.Sprawdziłem akumulator na silniku wyłączonym miał bagatela 18v a po odpaleniu autka ładowanie alternatorem było 20 v !! co to za jakieś dziwne zachowanie ładownia miał ktoś taki przypadek ? .pozdro
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: dziwne ładowanie akumulatora przez alternator

Post autor: wolga85 »

Albo masz uszkodzony miernik albo regulator napięcia na alternatorze. wydaje mi się miernik coś ci szwankuje bo przy 20 V z żarówek w reflektorach robią się ksenony i nie świecą długo do tego chyba jednostka sterująca powinna wyrzucić checka. Ja miałem 16 V w maluchu i wodę z niego w tydzień wygotowało a światła jarały tak że klosz pękł od gorąca.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: dziwne ładowanie akumulatora przez alternator

Post autor: Zioo »

wolga85 pisze:Albo masz uszkodzony miernik albo regulator napięcia na alternatorze. wydaje mi się miernik coś ci szwankuje bo przy 20 V z żarówek w reflektorach robią się ksenony i nie świecą długo do tego chyba jednostka sterująca powinna wyrzucić checka. Ja miałem 16 V w maluchu i wodę z niego w tydzień wygotowało a światła jarały tak że klosz pękł od gorąca.
u mnie bylo w escorcie 24v ladowanie :P xenony taaak :D szyby w niecale 2 sec sie opuszczly etc.. ale padly diody w alternatorze, i wymiana regulatora na nowy nic nie dala :/
\
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
BlackOpel1
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2009, o 22:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: dziwne ładowanie akumulatora przez alternator

Post autor: BlackOpel1 »

Sytuacja się wyjaśniła miernik miał słabą baterie i dlatego takie głupie wskazania ,już wszystko jest O.K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”