Problem z VB ECU.

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy B.
ODPOWIEDZ
chris.lkr
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 9 lut 2013, o 18:10
Imię: krzysiek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem z VB ECU.

Post autor: chris.lkr »

Witam.
Jeśli wbiłem się nie w ten dział co powinienem, to bardzo proszę o przeniesienie do innego. Zacznę może od początku. A więc jakiś czas temu zakupiłem VB ze swapem z X18XE na C18XEL. Nie jestem znawcą w tych tematach. Wydawało mi się że jest wszystko OK. Po dokładnych oględzinach w domu okazało się, że został wymieniony sam silnik natomiast wiązka silnika oraz ECU pozostały te z X18XE. Na jednym z portali aukcyjnych zakupiłem sterownik do C18XEL. I tu pojawił się zoonk. Przy próbie uruchomienia silnika na sterownika, który jest dedykowany do danego modelu nawet nie zaskoczyła pompa paliwa. Autko nie odpaliło.
I tu moja wielka prośba do Was. Potrzebuję w miarę dokładnego schematu wiązki silnika do c18xel, może nie być w pl języku, ewentualnie gdyby ktoś z Was posiadał wtykę do ECU do c18xel to bardzo bym prosił o fotki z widocznymi przewodami do pinów, to mógłbym je porównać z tymi od x18xe. Jeden ze znajomych mechaników poradził, że może właśnie problem polega na przepięciu jakichś pinów we wtyczce do ECU.
Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
prymasso
Użytkownik Premium
Posty: 217
Rejestracja: 5 mar 2009, o 22:38
Imię: Adrian
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Problem z VB ECU.

Post autor: prymasso »

Zmieniając kompa ogarnąłeś też immobiliser? Czy na samej podmianie się skończyło?
...i zapamiętajcie obywatele i obywatelki: To ja tutaj jestem Pan Sowa i ja wiem lepiej ;)
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Problem z VB ECU.

Post autor: ja37 »

Piny kompletnie sie nie zgadzają, więc schemat niepotrzebny.
Coś masz pomieszane i sam nie wiesz, co.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”