Zmiana tarcz

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy B.
ODPOWIEDZ
Kriso12319
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2016, o 22:42
Imię: Krzysiek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zmiana tarcz

Post autor: Kriso12319 »

Witam. Jestem tu nowy i mam problem z wymiana tarcz. Problem polega na tym, że mam nowe tarcze i klocki wentylowane 236x20 wczesniej miałem zwykłe pełne tarcze, teraz chciałbym troszkę zmienic układ hamulcowy i dać wentylowane tarcze. Napewno zacisk, jarzmo musza być inne, dokładnie nie wiem jakie powinny być, że pracuje jako mechanik to spojrzałem sobie na dane samochodzików, które mają takie same wymiary tarcz, z tego co wyczytałem to corsa c 1.0 i astra 1.6 tylko nie wiem dokładnie jakie powinno byc jarzmo w sennsie rozstaw śrub, bo jak kupie zacisk to odrazu z jarzmem. Od razu mówie że na zime jest 13 cali felga także nic więcej nie wejdzie.
darco16v
Nowy
Posty: 191
Rejestracja: 24 lip 2014, o 09:22
Imię: Darek
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zmiana tarcz

Post autor: darco16v »

Rozstaw śrub mocowania jarzma do zwrotnicy jest taki sam jak w każdej innej corsie B ,tigrze A , astrze F , calibrze , vectrze B, omedze. Jedynie sam zacisk i jarzmo będzie nieco inne. Zakup jarzmo z zaciskiem od wersji na tarcze wentylowane i przykręć. Ja założyłem w tigrze tarczę 284 na zacisku i jarzmie od omegi. Wszystko pasuje plug & play
Kriso12319
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2016, o 22:42
Imię: Krzysiek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zmiana tarcz

Post autor: Kriso12319 »

Dzisiaj zabrałem się za corsinkę, kupiłem zacisk i jarzmo od astry f zamontowałem, i zacząłem odpowietrzać i problem zaczął się właśnie w trakcie odpowietrzania, hamulec był nadal miękki, przejechałem się po parkingu i corsinka nie hamuje, znaczy coś tam zwalnia ale nie tak jak powinno być. Pytanie brzmi co to ? Pompa nie wyrabia ?
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Zmiana tarcz

Post autor: wolga85 »

Do stalowej 13 max wejdzie wentylowane 256x20 z corsy B 1.4 i 1.6 GSI
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Kriso12319
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2016, o 22:42
Imię: Krzysiek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zmiana tarcz

Post autor: Kriso12319 »

Wszystko jest już okej wystarczyło jeszcze raz odpowietrzyć i wszystko jest już okej. Dzięki za pomoc :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”