Wyciek płynu wspomagania, pompa

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego Corsy B.
ODPOWIEDZ
Karas
Świeżak
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2011, o 18:42
Imię: Karas
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Wyciek płynu wspomagania, pompa

Post autor: Karas »

Witam. Dziś spotkała mnie nie mija niespodzianka otóż po przejechaniu ok 25 km usłyszałem dziwne świszczenie przy skręcaniu. Otwieram maskę a tu wyciek płynu w zbiorniczku do wspomagania płyn jakby zaczął się gotować, zgasilem silnik i po chwil patrzę, a tu dwie plamy pod corsa. Jedną większą tam, gdzie leci że zbiorniczka a druga w okolicy alternatora. I teraz takie pytanie czy wystarczy wymienić płyn wspomagania bo może ten tracił swoje właściwości lub gdzieś się coś zapchalo czy zostało mi tylko wymienić pompe?
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Wyciek płynu wspomagania, pompa

Post autor: mehes »

Wspomaganie działało właściwie, nie przycinało się?
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Karas
Świeżak
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2011, o 18:42
Imię: Karas
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wyciek płynu wspomagania, pompa

Post autor: Karas »

tak działało idealnie. Teraz też jest tylko przy skręcaniu słychać też zgrzyt. A płyn po chwili robi się pomarańczowa pianą. Powiedzieli mi w warsztacie że łożyska w pompie poszły... Tylko, tak od razu jak wszystko było ok?

-- 11 lip 2012, o 22:29 --

wyjaśnione... Poszły łożyska w pompie i zaczęło nabierać powietrza i płuc płynem niestety... Teraz pytanie czy do mojego motoru pasują jakieś inne pompy, albo czy ktoś z forum posiada taka pompe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Kierowniczy”