Wydech

Wszystkie informacje o elementach układu wydechowego Corsy A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Wydech

Post autor: YAQB »

Witam!

Nie bylo mnie pare dni i sie dorwalem do forum i naprodukuje kilka postow - bo kilka problemow sie pojawilo :D

Wydech - wysr..l mi sie srodkowy tumik :D Koncowy mam chyba przelotowy (taki z pikna koncowka - kupiony od Kristo - buczacy heh). Czy wyciecie srodka i wstawienie samej rury nie podniesie jeszcze bardziej generowanego halasu (bo ten "oryginalny" chyba jest i tak przelotowy)? No i tak jak wyzej - gdzie TANIO dokonac takich experymentow (i/lub kupic ew. srodek jesli bedzie glosno) ?
CTM #204
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Środkowy jest niby przelotowy, ale i tak hamuje (rozpręża) spaliny. Napewno jego nieobecnośc wyczujesz przy obciążonym silniku, np. jak przybutujesz pod górą. Ale hałas też wzrośnie i to sporo, bo wbrew pozorom środkowy daje bardzo dużo.
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

bez srodka bedzie glosno.. zajebiscie glosno rzeklbym.. przykladem niech bedzie moja corsa..


co do wydechu - kazdy tlumikarz ci to zrobi, ja jezdze na lopuszanska naprzeciwko skancaru, po drugiej stronie ulicy jest taki maly wjazd za stacja esso jadac od strony wloch, jest taka spora tablica, nie sposob ominac :oko:
Obrazek
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

Geometrie czy tylko zbieznosc? Bo jak zbieznosc to ja ostatnio robilem za 40zl, fakt, ze na starszym sprzecie, ale ustawili dobrze.

PS. Myslicie, ze wyciecie srodkowego przy komorowo-przelotowym koncowym moze dac jakies pozytywne efekty? Bo jakos mi juz cicho w tym samochodzie :-D :oko:
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

jak ci cicho to se wytnij, sprawdzisz, a jak ci sie znudzi halas to wlozysz spowrotem :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
sasiadwroc
Nowy
Posty: 258
Rejestracja: 1 sty 2005, o 16:33
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sasiadwroc »

!markos pisze:bez srodka bedzie glosno.. zajebiscie glosno rzeklbym.. przykladem niech bedzie moja corsa...
niekoniecznie :lol: u mnie jest przelot bez niczego po drodze :) przy rurach 55mm, a na koncu puszka bez wytłumień, ale za to 3 komorowa. I jest cicho. Tylko przyjemne buczenie :)... no fakt, że przy granicznych obrotach zaczyna bzykać jak N-grupa w Astrze :-D
Zdjecie ostatniego daje taki efekt, że nie mogę przypomnieć sobie swojego imienia :oko:
Drobny cwaniak ;)
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Corstek pisze:Swietnie geometrie robia jeszcze u Biernackiego na chlodnej 120 zl w corsie bodajze wychodzi, ale bez faktury spokojnie za 100 zrobia.
Maja teraz nowy sprzet tam, huntera z kamerkami, dobry do obnizanych aut np.

Co do tlumika to daj znac gdzie wymieniles czy cos, bo mam to samo do zrobienia.
Z wydechem chyba zaryzykuje wstawienie samej rury, bo aktualnie nie bardzo mam wolne fundusze. Z tej samej przyczyny ogranicze sie chyba do ustawienia samej zbieznosci ... no coz.
CTM #204
radzio_gsi
Nowy
Posty: 403
Rejestracja: 14 sty 2005, o 19:33
Lokalizacja: 4turbo.pl
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: radzio_gsi »

o to wez zmierz prezyspieszenia i zobacz czy bedzie lepiej, jak bedzie lepiej to tez wywale srodek
sponsorzy zalogi radecki & boczek:
http://www.wulkan.net.pl
http://www.balansbieli.pl
http://www.futura.pl

http://www.4turbo.pl - po to by szybkie auta byly jeszcze szybsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”