Corsa d 1,4 90km szarpanie spadek mocy check engine

Wszystkie informacje o elementach układu wydechowego Corsy D.
ODPOWIEDZ
pin1906
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2016, o 19:09
Imię: Paulina
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Corsa d 1,4 90km szarpanie spadek mocy check engine

Post autor: pin1906 »

Witam, potrzebuję pomocy w diagnozie mojej Corsy.
Objawy : kilka dni temu ruszam w dłuższą trasę po przejechaniu 3km czuć lekkie szarpnięcie, myślę autko przyłączyło się na gaz i troszkę przydusiło się jadę dalej sądząc, że to wina słabego gazu. Trasa 400 km kilka razy znów szarpnęło przy podnoczeniu biegu jakby się dlawiło. Ale osiągi bez zastrzeżeń autostrada lecę spokojnie 190km/h wszystko ladnie. Postój kilka godzin znowu po ruszeniu szarpie delikatnie i się dusi przejechane do noclegu stało całą noc, rano problem ten sam ale bardziej nasilony. Skończył się gaz więc stacja jadę dalej i wiem że to już nie paliwo bo problem nadal jest ba nawet się nasilił. Okolice gór więc wiadomo silnij bardziej dostaje w du... Na wzniesieniach mamy pas to wyprzedzenia nie ma opcji auto ma slaba moc nie ma mowy o wyprzedzeniu tira bo jade ok 80 km/h z górki rozpęd i do 100/110 km/h jakoś się bujną i leci. Zwalniam redukcja i do ok 3 tyś obrotów podszarpuje i nie ma mocy żeby przyspieszyć muszę piłowac na dość wysokich obrotach. Po przejechaniu 150km laweta i powrót do domu bo problem cały czas taki sam. Po przełączeniu na benzynę problem nadal taki sam. Zgaszenie silnika odczekanie nic nie dawało.
Aa i check engine co jakiś czas miga trzy razy, najbardziej wtedy kiedy mocniej się dlawi, kontrolka ta świeci się u mnie cały czas ponieważ jest coś z sonda lambda więc nie wiem czy sprawdzenie bledu metoda gaz hamulec daje poprawny wynik. Wo wychodzi mi coś takiego 5325331 nie ma 10 migniec a chyba tak powinno być z tego co czytałam. Dzwoniłam dziś do okolicznych warsztatów ale nikt nie ma czasu żeby zajrzeć co się dzieje. Po moim opisie sytuacji ilu mechaników tyle opinii od świec przez zapchany katalizator, silniczek krokowy itd.
Ostatnie wymiany : olej filtr, komputer od gazu reduktor, filtry od gazu.
Corsa d 1,4 2007r 90km

Macie jakieś pomysły co to może być i jak się tego pozbyć?
Czy można jakoś to sprawdzić bez podpinania do komputera?
Jeśli ktoś będzie pytał dlaczego nie zatrzymałam się itd widząc problem to była 2 w nocy i niestety żadnego mechanika w okolicy więc została mi tylko laweta.
Mam nadzieję, że jakiś magik z forum podpowie mi co można zrobić z tym fantem bo w poniedziałek niestety trzeba jechać do pracy a nie bardzo mam czym i ostatnie pytanie czy coś może groźnego się stać jeśli jeszcze przyjadę w takim stanie kilkadziesiąt km?

Podpięłam pod kompa błędy P0141 p0136 p0301 chyba wiem co robić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”