2.0 problem z maglownica albo innym elementem zawiasu

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia Corsy A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kerni
Nowy
Posty: 237
Rejestracja: 8 cze 2008, o 16:40
Lokalizacja: kernigarage.pl
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

2.0 problem z maglownica albo innym elementem zawiasu

Post autor: kerni »

tak jak w temacie ...

auto po dosc ostrym treningu (kilku krotnie pojechany na 120% mocno forfun z pelnymi bokami i agresywnym napadaniem zakretow 15km odcinek) zaczelo dziwnie sie zachowywac.
Objaw jest taki ze kierownica zaczela dziwnie lekko pracowac w obie strony, czasami szarpiac (mocne szarpniecia nie do utrzymania) lub poprostu dziwnie sie zachowuje w czasie kontry (jak by sie rozjezdzaly kola w 2 strony)
Przejzalem wstepnie zawieszenie i wszystkie elementy gumowe oraz sworznie sa ok.
Lozysk od amorow nie sprawdzalem, poniewaz nie mam dostepu.
Auto stracilo geometrie, i zmienia sie ona pod wplywem jazdy (raz jedna raz droga strona, raz slabiej raz mocniej)

Co to moze byc? Maglownice mam dorga w razie czego jednak wymiana w ca 2.0 bedzie mocna problematyczna wiec wczesniej wole sie upewnic czy to nie cos innego ...gdzie szukac przyczyny, czy wjechanie na stacje diagnostyczna moze pokazac przyczyne?
Obrazek
HANI
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 4 maja 2008, o 21:34
Lokalizacja: krzyżanowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [cA2.0] problem z maglownica albo innym elementem zawiasu

Post autor: HANI »

siemka sprawdż sobie jeszcze raz swożnie pod wahaczam ja tak miałem w clio poluzowały sie śruby i koła sie rozjeżdzały wystarczy jeden i juz szarpie kierownica a za chwile gdy wyprostujesz znow szarpnie?!
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: [cA2.0] problem z maglownica albo innym elementem zawiasu

Post autor: Porszak »

dokladnie sprawdz wszystkie sruby, tak na oko czesem moze ci umknac, ale mysle ze na stacje mozesz jechac. moze nawet nie zaplacisz nic jak dobrze pojdzie
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
kerni
Nowy
Posty: 237
Rejestracja: 8 cze 2008, o 16:40
Lokalizacja: kernigarage.pl
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [cA2.0] problem z maglownica albo innym elementem zawiasu

Post autor: kerni »

pisalem ze sprawdzilem wszystko do czego mialem dostep :pig: (srobki, sworznie, gumy itp) :P
...po rozebraniu okazalo sie ze posypalo sie lozysko, poprsotu rozpadlo i peklo, piasta przez to luzno latala, poniewaz sroba nie dociskala jej do lozyska ktorego praktycznie nie bylo :oko:
...w maglownicy cos stuka, ale dziala puki co dobrze, wszystkie inne elementy zawiasu sa w perfekcyjnym stanie ...w dupe dostala tez spawana oska, ale mam 2 nowe z przegobami :-D puzzle poskladam w piatek w nocy i jazda dalej rajdowac :twisted:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”