Naklejka na szybie...jak odkleić?

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy A.
ODPOWIEDZ
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Naklejka na szybie...jak odkleić?

Post autor: qomo »

witam


dzis zmieniam szybe....i coi zrobic zeby odkleic naklejke z numerami?


czy lepiej sobie odposcic...jakie koszty w urzedzie za nowa?
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

wytnij ten kawałek szyby. raz próbowałem ściągać i nie zejdzie w jednym kawałku
Obrazek.. Wybierz sobie cel, a potem idź... idź pod prąd
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

u kumpla podgrzalismy delikatnie opalarka i zeszla bez problemu :grin: tylko nic na sile jak bedzie sz odklejal a bedzie za mocno trzymac to podgrzej ja znow ciut mocniej i tak pare razy i zejdzie. przykleic spowrotem tez nie problem bo powinien stary klej zostac ew na brzegach bedzie lekko odstawac ale to zalatwi juz kropelka
..::CTM#117::..
Awatar użytkownika
Gobo
Nowy
Posty: 473
Rejestracja: 12 wrz 2003, o 13:26
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Gobo »

AdamXXL pisze:wytnij ten kawałek szyby. raz próbowałem ściągać i nie zejdzie w jednym kawałku
:oko: Zejdzie , koleś jak mi zmieniał szybe to odkleił , miał jakby taką szeroką "żyletke" z uchwytem (może żyletka to złe słowo ale nie wiem jak to nazwać) i mocno przejechał po szybie pod naklejką ciągnąc za nią od góry i odkeił :D
Wyginaj śmiało ciało
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

Zyletka jest skuteczna, ale nie oszczedza szyby, najlepszy sposob to tak jak napisal Budzio - na cieplo, tylko ostroznie z ta temperatura..
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

ja zrywałem bez cudactw bo miała być nowa a stara w kosz, więc się nie bawiłem :grin: tak wiec sorki za poprzednią wypowiedź nic nie wnosi :oops:
Obrazek.. Wybierz sobie cel, a potem idź... idź pod prąd
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

endo pisze:Zyletka jest skuteczna, ale nie oszczedza szyby, najlepszy sposob to tak jak napisal Budzio - na cieplo, tylko ostroznie z ta temperatura..
ee tam....i tak zyba do ywalenia...jutro sie tym pobawie... :grin:
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

nie chcąc zakładać nowego tematu o tym samym pytam:
@ qomo : na co przyklejiłeś tą naklejkę?

Budzio pisze:u kumpla podgrzalismy delikatnie opalarka i zeszla bez problemu :grin: tylko nic na sile jak bedzie sz odklejal a bedzie za mocno trzymac to podgrzej ja znow ciut mocniej i tak pare razy i zejdzie. przykleic spowrotem tez nie problem bo powinien stary klej zostac ew na brzegach bedzie lekko odstawac ale to zalatwi juz kropelka
a czy kropelka nie wyżre w niej dziury ?

W sobote wybili mi przednią szybę :-( no i w pzu zgłsiłem kradzież magola :oko: i mam teraz pytanie: czy miał ktoś z was już odszkodowanie za taką kradzież - dodam że nie mam papierów na te radio- jak to w pzu obliczają?
Obrazek
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

moim zdaniem tak:
jesli radio stanowiło seryjne wyposażenie auta (jest zapisane na polisie) to można sie o odszkodwanie starać.
jeśli nie ma radia na polisie nie ma co marzyc - nie było ubezpieczone.
Ja jak ubezpieczłem samochód zawsze ubezpieczałem osobno radio - cos. kolo 30 zl to kosztowalo.

no i musisz udowodnic,ze radio zabezpieczyles przed kradzieza (dotyczy szuflad, panelówek itp) czyli musisz miec np. panel. Jesli to była szuflada (a watpie :oko: ) to nie ma szans, jesli razem z panelem ukradli to tez raczej nie ma szans - panel powinienes przy sobie miec.

to chyba wszystko
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: -=m&m=- »

AdamXXL pisze:ja zrywałem bez cudactw bo miała być nowa a stara w kosz, więc się nie bawiłem :grin: tak wiec sorki za poprzednią wypowiedź nic nie wnosi :oops:
ja ostatnio miałem możliwość posłuchania panów mechaników jak przeklinali klienta, który zażyczył sobie przeklejenia naklejeczki. Siedzieli sobie z opalarką i tak debatowali, że skoro stać pana na nową szybkę w aso to 50 pln wydac to nie duży koszt ( oczywiście nie dam sobie głowy uciąć czy tyle to kosztuje) a skończyło się i tak na tym, że cyferki zostawały na szybie :-P
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

czester 1 pisze:magola :oko:
czego?
czester 1 pisze: i mam teraz pytanie: czy miał ktoś z was już odszkodowanie za taką kradzież - dodam że nie mam papierów na te radio- jak to w pzu obliczają?
Sprawa jest prosta: radio nie bylo ubezpieczone (jesli nie jest seryjne) - nie ma kasy, niezaleznie od tego, czy masz na nie jakies papiery. Nie bez powodu ubezpieczenie car-audio jest potwornie drogie.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

kubelt pisze:
czester 1 pisze:magola :oko:
czego?
juz nie chcialem pytac :lol:

anyway.. kubelt ma racje. seryjne radio - prosze bardzo, nieseryjne - doubezpieczasz, ale to slono kosztuje. jesli nie miales doubezpieczonego sprzetu, do dostaniesz kase tylko za szybe.

@ qomo:
naklejeczki zdejmuja u kazdego speca od szyb 8)
cieplo powinno pomoc, ale nie wiem, czy opalarka to nie za duzo ciepelka jak na taka naklejeczke :grin:
Obrazek
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

Chester - przednia znaczy czolowa?? :0 :0
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: Porszak »

endo pisze:Chester - przednia znaczy czolowa?? :0 :0
tak przeciez na niej jest naklejka.

potwierdzam jesli masz dodatkowe ubezpieczenie to masz zwrot. nie wiecej niz 50zl kosztuje doubezpieczenie radia, to jest jakos procentowo obliczane, kazda firma ma inne stawki troche. doubezpieczzyc mozna wszystko oczywiscie

Czesterowi tego radia nie ukradli..... czytaja dokladnie

no i co to jest to mogle?-- radio jak mniemam
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

Kurbat pisze:moim zdaniem tak:
jesli radio stanowiło seryjne wyposażenie auta (jest zapisane na polisie) to można sie o odszkodwanie starać.
jeśli nie ma radia na polisie nie ma co marzyc - nie było ubezpieczone.
radio było wpiasane w polisie (typ ,model,cena 2500) oraz były robione zdięcia radia przy ubezpieczeniu
no i musisz udowodnic,ze radio zabezpieczyles przed kradzieza
pierwsze słysze
czyli musisz miec np. panel. Jesli to była szuflada (a watpie :oko: ) to nie ma szans, jesli razem z panelem ukradli to tez raczej nie ma szans - panel powinienes przy sobie miec.

to chyba wszystko
jeżeli masz radio z panelem a ukradną ci i panel i radio to dostajesz 50% wartości radia
Obrazek
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

kubelt pisze: Sprawa jest prosta: radio nie bylo ubezpieczone (jesli nie jest seryjne) - nie ma kasy, niezaleznie od tego, czy masz na nie jakies papiery. Nie bez powodu ubezpieczenie car-audio jest potwornie drogie.
papierów na nie właśnie nie mam i musiałem napisać takie oświadczenie w pzu że nie posiadam na nie papierów- mogły mi się przecież zgubić :lol:
@ markos: magol - to się tak mówi u nas ,a u was to pewnie car-audio ale mniejsza o to. Doubezpieczenie mówili mi że robi się wtedy gdy wartość sprzetu przekroczy jakąś wartość( chyba 3000)
Obrazek
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

Porszak pisze:potwierdzam jesli masz dodatkowe ubezpieczenie to masz zwrot. nie wiecej niz 50zl kosztuje doubezpieczenie radia, to jest jakos procentowo obliczane, kazda firma ma inne stawki troche. doubezpieczzyc mozna wszystko oczywiscie
Jasne, ze wszystko, ale za jaka cene :D Nie pamietam juz stawek, ale IMHO byly wieksze niz 50 zl, jak sie orientowalem w sytuacji. Krotko mowiac stawki byly na tyle wysokie, ze usiadlem z wrazenia i podziekowalem grzecznie :D
czester 1 pisze:radio było wpiasane w polisie (typ ,model,cena 2500) oraz były robione zdięcia radia przy ubezpieczeniu
No to calkowicie inna sytuacja.
czester 1 pisze:jeżeli masz radio z panelem a ukradną ci i panel i radio to dostajesz 50% wartości radia
Masz to gdzies na pismie, mozesz mi to pokazac? Bo wierzyc mi sie nie chce. Panel od skradzionego radia ( o ile zostalo to zaznaczone, ze forma zabezpieczenia panela to zdejmowany panel) jest tym samym co dokumenty i 2 komplety kluczy od skradzionego samochodu podczas zadania wyplaty ubezpieczenia - po prostu mus.
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

kubelt pisze: Masz to gdzies na pismie, mozesz mi to pokazac? Bo wierzyc mi sie nie chce. Panel od skradzionego radia ( o ile zostalo to zaznaczone, ze forma zabezpieczenia panela to zdejmowany panel) jest tym samym co dokumenty i 2 komplety kluczy od skradzionego samochodu podczas zadania wyplaty ubezpieczenia - po prostu mus.
Ja nie twierdze że panel to forma zabezpiczenia ale jeżeli masz zdejmowany panel to musisz go oddać w pzu inaczej dostajesz 50% kasy tak mnie poinformowali
A ja mam zdejmowany i obracany (disc mask + czy jakoś tak) a w pzu powiedziałem że on się tylko maskuje ( gorzej będzie jak sprawdzą po modelu :( )
Co z tego wyniknie to was poinformuje :oko:
Obrazek
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

czester 1 pisze:Ja nie twierdze że panel to forma zabezpiczenia
Wedlug TU jest :D
czester 1 pisze:ale jeżeli masz zdejmowany panel to musisz go oddać w pzu inaczej dostajesz 50% kasy tak mnie poinformowali
Warunkiem wyplaty kasy jest oddanie panelu. A ze w przypadku jego braku dostaje sie tylko 50% to pierwsze slysze. Moze cos zmienili... ale to az dziwne, bo to malo rozsadne, ma pewno z punktu widzenia TU.
REN
Weteran
Posty: 1597
Rejestracja: 6 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: REN »

a najlepiej o tym walku gadac na forum, napewno nikt tego nie bedzie czytac ...
c20mboT
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

czester 1 pisze: jeżeli masz radio z panelem a ukradną ci i panel i radio to dostajesz 50% wartości radia
to chyba by wtedy radia co tydzen kradli... :-? :0
[quote="!markos
anyway.. kubelt ma racje. [/quote]
a ja nie mam racji :oko:
REN pisze:a najlepiej o tym walku gadac na forum, napewno nikt teg
a ja nie mam racji :oko:
REN pisze:a najlepiej o tym walku gadac na forum, napewno nikt tego nie bedzie czytac ...
ja to czytam :oko:
Awatar użytkownika
Hiv
Weteran
Posty: 1447
Rejestracja: 17 mar 2004, o 12:51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hiv »

Kurbat pisze:
czester 1 pisze: jeżeli masz radio z panelem a ukradną ci i panel i radio to dostajesz 50% wartości radia
to chyba by wtedy radia co tydzen kradli... :-? :0
[quote="!markos
anyway.. kubelt ma racje.
a ja nie mam racji :oko:
REN pisze:a najlepiej o tym walku gadac na forum, napewno nikt teg
a ja nie mam racji :oko:
REN pisze:a najlepiej o tym walku gadac na forum, napewno nikt tego nie bedzie czytac ...
ja to czytam :oko:[/quote]

Coś tu się pomerdało... hehe [/quote]
a ja nie mam racji :oko:
REN pisze:a najlepiej o tym walku gadac na forum, napewno nikt teg
a ja nie mam racji :oko:
REN pisze:a najlepiej o tym walku gadac na forum, napewno nikt tego nie bedzie czytac ...
ja to czytam :oko:[/quote]

Coś tu się pomerdało... hehe :oko:

Radia trza pilnować i już!!! :-D :-D :-D
Może znów corsa...
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

a więc po miesiącu sprawę z pzu zamknąłem - musiałem się z nimi troche poawanturować (gdyż zmieniły się znów przepisy i gdy się ni odda pananela to kasy nie ma) bo sprawdzili mnie po modelu i panel się wyciąga. Tylko uratowało mnie to że panel się maskuje i musiałem im to wmawiać że to też jest jakaś forma zabezpieczenia radia.
Ogółem za całość dostałem 4600 :lol: uwielbiam tą firme
Obrazek
kubelt
Swój
Posty: 708
Rejestracja: 22 wrz 2003, o 13:28
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kubelt »

czester 1 pisze:gdyż zmieniły się znów przepisy i gdy się ni odda pananela to kasy nie ma
Mowilem... No offence, ale moze zle zrozumiales pracownika TU albo owy pracownik byl pierwszy dzien w pracy, ale IMHO nigdy takiego przepisu nie bylo. Przeciez to jest sprzeczne z jakimkolwiek rozsadkiem a argumentow mam na peczki.
Jak chcialem ubezpieczyc sprzet to sie mnie pytali, czy wzmacniacz ma jakies zabezpieczenia, jak np zdejmowany panel :0 Gdyz to by mialo sluzyc jako zabezpieczenie (i brak tego uniemozliwialby wyplate odszkodowania). Bezpiecznik im nie wystarczal :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”