Jak zdjąć kierownicę

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy A.
ODPOWIEDZ
Matys
Nowy
Posty: 183
Rejestracja: 13 lip 2004, o 00:35
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Jak zdjąć kierownicę

Post autor: Matys »

Niby wydaje się to oczywiste - zdejmuje klakson odkręcam śróbkę i już (przynajmniej tak było w maluchu :D), niestety w Corsie to nie działa :(
Szarpałem dosyć mocno :x ale kierownica nawet nie drgnie, więc pomyślałem sobie, że jeszcze coś trzeba odkręcić albo gdzieś podwadzić...
Możliwe żeby to się tak zapiekło ?

HELP :)23
Corsa A 1.4i C14NZ
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

corsa ma kiere na wielokilnie ktory rozdzerza sie ku dolowi...wiec trzeba odkrecic srubke i ciagnac naginac i kombinowac tak zeby zeszla to jedyny sposob :oko:
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
kamiloooo
Post Mistrz
Posty: 2168
Rejestracja: 11 lip 2004, o 17:45
Imię: Kamil
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: kamiloooo »

wodkreciles juz wszytsko.... wiecej srubek nie ma.... pozostaje Ci szarpanie i mocne uderzanie w punkcie 14.45 :-D :grin: z gory (nie od dolu).... jest ciezko ja sciagnac ale w koncu pusci :grin: :-D
Obrazek
arts
Forum Master
Posty: 4329
Rejestracja: 9 cze 2001, o 02:00
Lokalizacja: WPR ............
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: arts »

ja zaparlem sie o pedaly i ciagnolem :lol: .... az z tego wszystkiego kiera walnolem w glowe :bardzozly: ale skubana zeszla
kozzi
Weteran
Posty: 1879
Rejestracja: 16 gru 2002, o 00:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kozzi »

Witam!!
Niewiem czy w Corsie A jest tak samo mocowana kierownica jak w Corsie B, ale kiedyś miałem ten sam problem :-? . Ściągłem ją dopiero potym jak kilka razy udezyłem młotkiem w tą śrube która trzyma kierownice :oko: :grin:
Opel Corsa B 95r. - SPRZEDANE
Subaru Impreza STi MY04 EU-Spec - SPRZEDANE
Ford Fiest 98r. - SPRZEDANE
Audi A3 Sportback 1.8 TFSI oraz VW Golf 6 1.8 TSI
Bronek_84
Nowy
Posty: 456
Rejestracja: 6 mar 2004, o 23:55
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Bronek_84 »

Stary dobry sposób: weź kawałek drewienka i lej w niego młotkiem obstukując kierę "od środka". Nie chodzi tu o to aby ją jeszcze mocniej nabić lecz obruszać
Nie zbadane są pokłady ludzkiej wyobraźni® :-D
gregorix
Nowy
Posty: 231
Rejestracja: 4 lis 2003, o 16:15
Lokalizacja: Radzymin koło Wa-wy
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: gregorix »

ja u mnie użyłem ściągacza :-D nic prostszego :oko:
@@@CTM#288@@@
Corsa B C14SE
ThomasTsT
Nowy
Posty: 438
Rejestracja: 12 cze 2004, o 13:44
Lokalizacja: Łodz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: ThomasTsT »

To proste nameczyłem sie ale wymysliłem.. 2 osoby jedna sieda i łapie za kierownice i ciagnie do tyłu... druga podchodzi z młotkiem i kawałkiem rurki i wali besposrednio w koniec drazka(tam gdzie wczesniej była nakretka) nic sie nie uszkodzi bo tam jest sprezyna ktora zamortyzuje uderzenie...
BRAWIMEX
Nowy
Posty: 264
Rejestracja: 6 sie 2004, o 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Jak zdjąć kierownice :( ?

Post autor: BRAWIMEX »

Matys pisze:Niby wydaje się to oczywiste - zdejmuje klakson odkręcam śróbkę i już (przynajmniej tak było w maluchu :D), niestety w Corsie to nie działa :(
Szarpałem dosyć mocno :x ale kierownica nawet nie drgnie, więc pomyślałem sobie, że jeszcze coś trzeba odkręcić albo gdzieś podwadzić...
Możliwe żeby to się tak zapiekło ?

HELP :)23
Ja bez sciągacza juz sie nie podejmuje zrywania kierownicy, bo zeszła po tygodniu walki.Ale mam juz własny sciagacz i się juz nie bede pocil.Szkoda,ze tak dużo kosztował.Młotek i kierownica??Nie radze!Chyba, ze ktoś najpierw wyciągnie zegary.Mi część robocza młotka wypadając z części chwytowej zbiła szybke od zegarów i teraz mam pajączka:(
Pirr
Świeżak
Posty: 93
Rejestracja: 25 gru 2004, o 19:39
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Pirr »

Hej ja młotka też bym raczej nie polecał :P ja w swojej corsie kiere ściągnełem dopiero we 2 osoby sam nie dałem rady a polegało to na tym że jedna osoba złapała za kierownice z prawej a jedna z lewej strony i na zmiane ciągneliśmy kierownice aż w końcu zeszła musieli byście widzieć ucieche po zdięciu kierownicy trwało to wszystko 0,5h Pozdrawiam :)
1.0 12v
kozzi
Weteran
Posty: 1879
Rejestracja: 16 gru 2002, o 00:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kozzi »

Pirr pisze:Hej ja młotka też bym raczej nie polecał :P ja w swojej corsie kiere ściągnełem dopiero we 2 osoby sam nie dałem rady a polegało to na tym że jedna osoba złapała za kierownice z prawej a jedna z lewej strony i na zmiane ciągneliśmy kierownice aż w końcu zeszła musieli byście widzieć ucieche po zdięciu kierownicy trwało to wszystko 0,5h Pozdrawiam :)
trochę temacik odgrzebany, ale powiem Ci kolego że u mnie dwie osoby siciągały i bez młotka się nie obyło :oko:
Opel Corsa B 95r. - SPRZEDANE
Subaru Impreza STi MY04 EU-Spec - SPRZEDANE
Ford Fiest 98r. - SPRZEDANE
Audi A3 Sportback 1.8 TFSI oraz VW Golf 6 1.8 TSI
sir_Dave
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 13 paź 2003, o 11:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sir_Dave »

Jak juz sie chwalimy - u mnie sciagalo 3 mechanikow - 2 sciagacze powyginane. Zeszla dopiero po ponacinaniu gumowka :-x . Oczywicsie kiera do wyrzucenia.
corsa b 3d x10xe
Awatar użytkownika
kamiloooo
Post Mistrz
Posty: 2168
Rejestracja: 11 lip 2004, o 17:45
Imię: Kamil
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: kamiloooo »

u mnie gosc 15 minut poszarpal, postukal i bez zadnych narzedzi pieknie sciagnal..... :grin: :-D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”