woda w corsie

Wszystkie informacje o elementach nadwozia Corsy C.
ODPOWIEDZ
mariusz76
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

woda w corsie

Post autor: mariusz76 »

Witam!
Mam problem z moją corsą (typ c rocznik 2003), od jakiegoś czasu po obfitym deszczu w momencie ruszania wylewa się woda na nadkole tuż pod wajchą otwierającą maskę, po stronie kierowcy. Samochód był sprawdzany przez mechanika oraz była sprawdzana szczelność szyby jednak nic nie wyszło. Proszę o jakąś wskazówkę bo już nie mam pojęcia co to może być. Pozdrawiam! :(
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: woda w corsie

Post autor: fotograf »

My też Cię witamy...
po pierwsze zmień oznaczenie silnika bo na 100% wybrałeś je źle. Ja też miałem problem ale z Corsa B. Okazało się że pod akumulatorem zrobiła się dziura i tamtędy lało. Żeby znaleźć przeciek wystarczy przez chwilę lać miejsce na sam0chdzie z węża i patrzeć w środku gdzie dokładnie leci. najlepiej gdybyś zdemontował w tym miejscu plastiki żeby jednoznacznie określić miejsce. Oglądanie "na sucho" i po wierzchu raczej nie przyniesie rezultatu
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
mariusz76
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: woda w corsie

Post autor: mariusz76 »

Cześć! Fakt silnik wpisałem źle zaraz to naprawię, natomiast jeżeli chodzi o lanie wodą to zrobiłem to we wrześniu łącznie z demontażem plastiku i nic. Nie było nawet kropli wody ani przy ruszaniu ani przy ostrych skrętach samochodem. Kolejna ulewa i woda z powrotem pokazała się na nadkolu. Nie jest to duża ilość ale sam fakt jest bardzo wkurzający, jest jesień, opady deszczu częste i optymizmem to mnie nie napawa. Szczerze to zastanawiam się już nawet nad serwisem ale podobno mogą mnie nieźle ogolić z kasy a usterki i tak nie znaleźć. Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: woda w corsie

Post autor: wolga85 »

A spróbój polac od strony dzwii może wiązka od dzwii (wiązka od dzwii idzie w gumie pod zawiasem) jest nieszczelna i tamtędy leje).
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
marcin_kukula
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2009, o 10:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: woda w corsie

Post autor: marcin_kukula »

witam, tez miałem problemy z cieknącą wodą. Lało mi sie spod akumulatora, a także osłony filtru kabinowego - wystarczą małe dziurki jak w moim przypadku i w aucie mamy akwaruium.....bo jakiś sprytny zrobił dziury śrubokrętem w osłonie..
mariusz76
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: woda w corsie

Post autor: mariusz76 »

Cześć! Mam w planach właśnie sprawdzenie filtra kabinowego i tak szczerze to mam nadzieję,że to będzie właśnie to. Wszystkie inne możliwości już wykluczyłem. Jeśli to nie będzie to, to nie pozostaje mi nic innego jak rozebrać samochód na części i złożyć je z powrotem ha ha . Chyba, że będzie to sprawa podszybia a pan fachowiec od szyb zmaścił sprawę. Szczerze to zaczyna mi brakować i pomysłów i cierpliwości. Pozdrawiam !!
stan993
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2009, o 21:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: woda w corsie

Post autor: stan993 »

Witam.Ja mam problem w corsie c 1,7dti 2003 pod dywanikiem od strony kierowcy po jeździe w czasie deszczu jest mokro, dywaniki mokre w okolicy pedału gazu i niżej ; wymieniłem szybę nic :[ ,uszczelnione przejście wiązki kabli nic :[ ,uszczelniona obudowa filtra przeciw pyłkowego nic :[ ,zostało jeszcze serwo i klimatyzacja do sprawdzenia, może ktoś z was ma jakiś inny pomysł, prosze o radę bo mnie już sz....g trafia, pozdrawiam i proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: woda w corsie

Post autor: wolga85 »

Zostaje jeszcze otwór na kolumne kierownicy w ścianie grodziowej.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”