powiększam fele :D

ODPOWIEDZ
svinx
Świeżak
Posty: 35
Rejestracja: 6 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

powiększam fele :D

Post autor: svinx »

Pytanie brzmi nastepująco, są jakies przeciwskazania co do montazu oponek
185/60/14 nie bedze nic i nigdzie ocierało? I czy warto czy trakcja duzo sie poprawi? bo w planach mam jeszcze b6 zamontowac i stabil.

chce je naciagnac na fele 14" 4x100 5.5" et35 z VW dobrze to bedzie lezec? i czy jak załoze b6 to nie bedzie ocierac? [nie chce ostrej gleby]

http://www.bazar-pneu.cz/admin/produkty/9" onclick="window.open(this.href);return false;)185%2055%2015%20Mabor%20Sport%20Jet%204ks.jpg

takie oponki mam do kupienia okazyjnie:D pytanie czy firma MABOR jest godna polecenia? bo w sumie nie słyszałem jeszcze...

Pozdrawiam
THIS IS CORSA!
Corstek
Nowy
Posty: 448
Rejestracja: 9 kwie 2003, o 02:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: powiększam fele :D

Post autor: Corstek »

Lepiej załóż 185/55/14, bo to jest odpowiednik seryjnych kół w corsie. Jeździłem na obu i lepiej się jeździ na 55 - mniej tłucze, lepiej w zakrętach, bo mniej się kładzie, lepiej przyspiesza.
Nie zapomnij o tylnim stabilizatorze. Bierz oba z corsy gsi/tigry do 1997 roku, bo wtedy były najgrubsze. Z przodu 26 mm, tył 18 mm. Super drogi stabilizator h&r czy eibacha sobie daruj, szkoda pieniędzy.

Jeżdżę na takich stabilizatorach połączonych z utwardzonym b6 i seryjnymi sprężynami i sobie bardzo chwalę. Bilsteina utwardzałem do niższych sprężyn, ale zrezygnowałem z takiego obniżenia.
B x14sz
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: powiększam fele :D

Post autor: Porszak »

na 98% nic nie bedzie obcierac przy 185/60, al ei tak najlepiej byloby przymierzyc
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
kruszyn1
Swój
Posty: 992
Rejestracja: 22 sie 2006, o 19:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: powiększam fele :D

Post autor: kruszyn1 »

jeździłem na takim zestawieniu na seryjnej glebie i nic nie obcierało, co prawda miałem to tylko na jednym kole (zapas ma 5,5cala) ale w tym jednym kole wszystko było dobrze
Kadett 2.0 8v aktualna zbawka
Opel Corsa B GSi++... c20xe on board... była...
nie polecam usług tuningowych z "NowyDwórMazowiecki/Jabłonna"...
svinx
Świeżak
Posty: 35
Rejestracja: 6 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: powiększam fele :D

Post autor: svinx »

Powiem tak, nie stac mnie na jakies szlaeństwa typu... "mega drogie stabilizatory"
Dlatego zakładam mesko wyglądajace lekkie stalowe 14" z dobrą gumą i gra gitara. A jak bede miał za duzo hajsu to kupuje b6 i zakładam to na seryjne springi, to chyba dobry mix prawda?

Bedzie w ludzkich kosztach a dla studenta na miasto jak znalazł;)
Pytanie przy takiej gumie, moje c12nz w CA duzo wiecej spali? TERAZ spala mi ~6.5 w zime było 10 :grin:

Na wstepie wydaje sie najwazniejsze a nie napisałem jaki woz... :-P oczywiscie CA... do niej tez podejda te stabile co pisałes? coś sie zmienia w Waszych opiniach? Sory za zamęt :grin: :-P
THIS IS CORSA!
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: [CA]powiększam fele :D

Post autor: Porszak »

no to jakby wypada pisac to wczesniej :)6 , bo wszystkie odpowiedzi dotyczyly CB :lol:
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
svinx
Świeżak
Posty: 35
Rejestracja: 6 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CA]powiększam fele :D

Post autor: svinx »

no to klops :-P a już się cieszyłem. (w obronie mogę powiedzieć, że nikt nie pytał :grin: :grin: :grin: )
W ten czas jak jest z rozmiarem koła w CA? 14 powinna sie zmiescic chyba na luzie? no i pytanie czy szer. 5.5" cala i ET35 jest ok do CA? czy przejscie ze zwykłej feli 155/70/13 zrobi odczowalną róznice [trakcja]?

no i jak juz meczymy temat :-D to mam 2 pytania:
1. czy amor i stabil od CB podejdzie do CA? mysle o tych do 1997
2. jak sie mają bile b6 do seryjnych springow?
THIS IS CORSA!
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: [CA]powiększam fele :D

Post autor: Porszak »

1. podejdzie
2.maja sie tak ze mozesz kupic i zalozyc a mozesz posluchac Corstka i odrazu utwardzie troche
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Sław
Nowy
Posty: 286
Rejestracja: 2 paź 2006, o 12:44
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CA]powiększam fele :D

Post autor: Sław »

Te Mabory sobie daruj, masakryczny szajs. Miałem takie u siebie jak kupiłem auto, rozmiar 185/60/R14. Wystarczyło że lekko popadał deszcz i już przy trochę mocniejszym hamowaniu odzywał się ABS, mega śliska opona na deszczu. Zmieniłem je na wiekowe Micheliny nie pamiętam modelu ale coś zwykłego do dupowozów i o niebo lepiej. Teraz mam Toyo PX4 i w ogóle bajka jest.
svinx
Świeżak
Posty: 35
Rejestracja: 6 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CA]powiększam fele :D

Post autor: svinx »

Felaśki już kupiłem ;] załozyłem na auto ale bez gumy zeby szerokosc ogarnąć i czy ET ok, słowem wygląda FANTASTYCZNIE. aby gumy naciągać i jazda.

Gumy dzisiaj widziałem na jakiejs hondzie... wyglądają zdrowo.
Co do trzymania w tej chwili mam jakies kapeluchowate micheliny 155/70/r13 :grin: ... i na lekko mokrej nawierzchni przy lekkim chamowaniu blokuje koła, gorzej napewno nie bedzie... a za cene 120zł [komplet 4 sztuki] mysle ze warto sie przejechac na nich, przynajemiej ten sezon sprawdzic :D zobaczymy jak będzie. Jakimś tam wyścigowcem nie jestem a do jazdy miejsko-wyscigowej...:D:D [bardziej miejsko]

Co jest wazniejsze, co powinienem pierw zrobic [tu juz sie troszke temacik chyba zmienia :-P ] pierw amory czy stabilizator? co wazniejsze?

I przypomniało mi sie kolejne pytanie... czy hebel 256 zmiesci sie w fele 13" seryjne?... bo takie chce sobie na zime zostawic.
THIS IS CORSA!
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: [CA]powiększam fele :D

Post autor: Porszak »

hebel sie nei zmiesci, a wg mnie stabilizator moze byc pierwszy, a wogole to chyba nie ma roznicy
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
svinx
Świeżak
Posty: 35
Rejestracja: 6 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CA]powiększam fele :D

Post autor: svinx »

no i wszystko jasne :oko:
do zamknięcia [temat] wg mnie bynajmiej.
dzięki ;)
THIS IS CORSA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i Opony”