Nagrzewnica w x10xe

ODPOWIEDZ
kakana
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 08:30
Lokalizacja: Krakowiany koło Warszawy
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Nagrzewnica w x10xe

Post autor: kakana »

Mam corse b 1.0 z 1999. Pare dni temu pokazał sie w kabinie jakiś płyn okazało się , ze to płyn chłodniczy jest niebieski, jak ją kupiłem była zalana wodą więc może dlatego nie załwarzyłem. Czy moze to być problem z nagrzewnicą? a jeżeli tak to czy trudna jest wymiana?
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: Porszak »

tak moze cieknac znagrzewnicy, mialem taki wypadek. kup nowa i najlepiej wygladajajca tak jak oryginal, bo jak kupisz mniejsza to zima odczujesz slabsze grzanie.
wymiana nie jest trudna ale jest troche rozkrecania i gimnastyki przy wyjeciu i wlozeniu.

kup taka http://allegro.pl/item451715893_nagrzew ... ginal.html, ale wlasnie ze wzgledu na problem jaki moze sprawic uzywka radze nowa
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
kakana
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 08:30
Lokalizacja: Krakowiany koło Warszawy
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: kakana »

udało mi się wymienić > do odkręcenia są dwa plastiki. najgorzej było wyjąć nagrzewnice ale się udało.
Awatar użytkownika
corsarz1984
Świeżak
Posty: 82
Rejestracja: 9 sty 2009, o 21:43
Lokalizacja: Bielsko Biała
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: corsarz1984 »

Hej! ja też mam problem z nagrzewnicą, mianowicie: w środku w samochodzie jest zimno nawet jak się jedzie dwie godziny. Ustawiam ciepło na max, wentylatorek na max i dalej zimno :-? . Niby leci ciepłe powietrze ale kurtki lepiej nie zdejmować :D . Czy nagrzewnica może być zapchana?, czy to coś innego?
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: fotograf »

Zobacz czy masz dość płynu chłodzącego - jeśli będzie go za mało to nie będzie grzało :oko: i upewnij się czy masz sprawny termostat bo od niego też wiele zależy :oko:
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
Awatar użytkownika
corsarz1984
Świeżak
Posty: 82
Rejestracja: 9 sty 2009, o 21:43
Lokalizacja: Bielsko Biała
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: corsarz1984 »

Płyn wymieniałem 2 tygodnie temu, jest max, co do termostatu temperatura wody cały czas 90 stopni no chyba że stoje w korku to 96 i włącz się wentylator więc wszystko w porządku.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: Porszak »

moze klapka regulucjaca przeplyw powietrza przez nagrzewnice, cieplo-zimno, nie dziala i leci zimne caly czas
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
corsarz1984
Świeżak
Posty: 82
Rejestracja: 9 sty 2009, o 21:43
Lokalizacja: Bielsko Biała
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: corsarz1984 »

Klapka działa, leci ciepłe powietrze a jak wrzucam zimne to leci zimne, ale nie jest w stanie nagrzać samochodu cały czas jest zimno prawie tak samo jak na zewnątrz. Możliwe że niema dobrego obiegu w nagrzewnicy ? tak mi się przynajmniej wydaje.
Awatar użytkownika
jajko288
Świeżak
Posty: 92
Rejestracja: 5 lut 2009, o 13:03
Imię: Kamil
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: jajko288 »

Ja również mam problem z nagrzewnicą, CHYBA? Cały czas leci zimne powietrze. W tamtym tygodniu zobaczyłem że brakuje wody w zbiorniczku uzupełniającym więc dolałem i jakby trochę pomogło. Co dziwne, zauważyłem to wcześniej że wskazówka od temp. wody dochodzi do 91 i wraca, nie chce dalej. Patrzyłem przewody idące z silnika do nagrzewnicy i 1 gorący 2 ciepły. Co radzicie.
Mazda 3 BK
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: fotograf »

Jak wyżej już napisałem - sprawdź termostat, być może zablokował się w pozycji otwartej i cały czas woda krąży w dużym obiegu, a silnikowi trudno osiągnąć odpowiednią temperaturę.
Odpal zimny silnik i złap za gruby gumowy wąż idący od termostatu (tam pod plastikiem od rozrządu) i jeśli zacznie się nagrzewać to znaczy że termostat do wymiany. Powinien być ciepły dopiero przy otwieraniu termostatu. A to dzieje się w temp +/- 90 st. w zależności od założonego termostatu
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
Awatar użytkownika
jajko288
Świeżak
Posty: 92
Rejestracja: 5 lut 2009, o 13:03
Imię: Kamil
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: jajko288 »

Dziś rano sprawdziłem i jest tak że po odpaleniu gruby przewód od termostatu nagrzewa się od razu. Na początku roku wymieniany był rozrząd i również termostat, bo czytałem że potem trzeba jeszcze raz rozrząd wymienić by wyjąć termostat, gdyby jakby coś się stało z termostatem. Więc skoro termostat był wymieniany to coś innego szwankuje . Wczoraj jak chciałem rozgrzać samochód to doszło do 90 i zaczęło spadać na dól po kilku km treaśie, a dziś również po kilku km doszło do 98 za 2 kreskę i wiatrak zbił temp. trochę przed 2 kreskę 94. Obie próby na postoju.
Mazda 3 BK
marcin_kukula
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2009, o 10:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: marcin_kukula »

witam,
miałem podobny problem, autko też słabo grzało. W moim znalazłem przyczynę. Okazało się że w panelu sterowania ogrzewaniem, regulator (pokrętło od nawiewu ) było źle włożone i nie otwierało przewiewu do końca.
Awatar użytkownika
jajko288
Świeżak
Posty: 92
Rejestracja: 5 lut 2009, o 13:03
Imię: Kamil
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: jajko288 »

Nie zawsze człowiek ma czas by natychmiast się zająć usterką. Dzięki za podpowiedzi. Problem jak wyżej drucik spadł z pokrętła na panelu środkowym. A z tą wodą to normalne że wskazówka prawie wcale nie rusza się. Ma na to wpływ że zamiast wody krąży płyn?
Mazda 3 BK
bestb
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: bestb »

a czy ktos moze opisac czynnosci zwiazane z wymiana nagrzewnicy?
kakana
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 08:30
Lokalizacja: Krakowiany koło Warszawy
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nagrzewnica CORSA B 99'

Post autor: kakana »

Trzeba odkręcić plastiki od spodu nie trzeba wyjmować deski rozdzielczej. trzeba zdjąć te dwa plastiki i troszkę się nagimnastykować z wyjęciem nagrzewnicy- ale wszystko jest do zrobienia mniejwięcej co gdzie masz na zdjęciu
klima.jpg
klima.jpg (110.5 KiB) Przejrzano 6019 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja”