pomoc w wyborze glosnikow corsa b

ODPOWIEDZ
AreK091
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2011, o 04:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

pomoc w wyborze glosnikow corsa b

Post autor: AreK091 »

witam. potrzebuje pomocy jakie głośniki wsadzić do corsy na przód + jakas tuba na tyl, na calosc moge przeznaczyc max 400zl.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Wybieraj mozliwie kolorowe pudelka! No i duzo mocy musi byc, conajmniej 150 watow na przod i ze 300 na bas.


:pig:
Obrazek
Karczo_27
Nowy
Posty: 274
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 21:18
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: pomoc w wyborze glosnikow corsa b

Post autor: Karczo_27 »

Hehe :lol:
Kolego tak na poważnie to z takim budżetem dużo nie ugrasz... Lepiej dozbieraj kasy chyba że zależy ci tylko na umc umc umc z bagażnika... I na wstępie odradzam chińskich wynalazków, lepiej na allegro poszukać używkę, ale markowego sprzętu... Jakość dźwięku nie do porównania :oko:
Awatar użytkownika
koza149
Nowy
Posty: 420
Rejestracja: 4 maja 2010, o 19:20
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Szczerców/Bełchatów
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: pomoc w wyborze glosnikow corsa b

Post autor: koza149 »

Zrob sobie dobry przód obędzie się bez 'tuby'.. 400 zł to trochę mało, na przód zakup jakiś lepszy ale tani zestaw, np. Hertz DSK 165, Helix Dark Blue 62.1 zagra ok nawet pod samym radiem pod hertza przydał by się jakiś wzmacniacz. Druga sprawa wygłusz drzwi matami bo bez tego nic tam nie zagra dobrze..
Awatar użytkownika
mr.suchy
Świeżak
Posty: 51
Rejestracja: 10 sty 2010, o 14:26
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: pomoc w wyborze glosnikow corsa b

Post autor: mr.suchy »

Cześć,

Nie chce zakładać nowego tematu więc ożywię ten. Chciałbym kupić głośniku do Corsa, ponieważ obecnie chyba są zamontowane oryginalne z fabryki. Na wyposażeniu mam JVC KD 303. Budżet to aż 260,00 zł :-? Zastanawiałem się nad Hertz DSK 165 i w zestawie są dwa tweetery, link do aukcji http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk-16 ... 27437.html. Nasuwają się następujące pytania.

1. Czy te głośniki podejdą bez kombinowania ?
2. Czy trzeba kupić dystanse. Jeżeli tak to jakie ?
3. Co to za dwie kostki w zestawie, do czego to służy ?
4. Czy tweetery wejdą w oryginalne miejsce bez kombinowania ?
5. Czy lepiej dopłacić np.50,00 zł i kupić inny zestaw.

Przeważnie słucham RMF Max, Polski Rap. Nie mam zamiaru robić z auta studia poprzez wygłuszanie drzwi. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Opel Corsa B 1.4 X14SZ, ver. 3 drzwiowa, szyberdach, 2x AIR BAG. Dziennik wydatków
Obrazek
Awatar użytkownika
truckerek
Nowy
Posty: 197
Rejestracja: 20 maja 2012, o 10:36
Imię: Sergiusz
Lokalizacja: Opalenica WLKP
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: pomoc w wyborze glosnikow corsa b

Post autor: truckerek »

Ad.1 Może być trochę szlifu, będziesz musiał podciąć trochę blachę.
Ad. 2 Znajomy ma bez dystansów, ale nie wiem jak ma zamontowane. Miał zabawy w cholerę. Musiałbyś poszukać dystansów które są jedną stroną zwężane, żeby o maskownice nie tarły.
Ad. 3 Te dwie kostki kolego to zwrotnice do tweeterów. Przy zakupie zestawu, będziesz miał jeszcze dwie do głośników.
Ad.4 Ja mam identyczne tweetery w miejscu oryginalnych, z tym, że nie mam ich schowanych. Mam wycięte te paseczki i idealnie wchodzą na swoje miejsce. Trochę było kombinowania ze zwrotnicami, ale mam je schowane między wnętrzem drzwi, a szybą. Nic nie tnie itp.
Ad.5 Powinieneś być zadowolony. Brałbym ten zestaw jeśli lubisz się bawić. Jak nie, szukałbym np helixów blue, (ale nie wiem jak z montażem tych) bądź głośników 130 i nie będzie cięcia ;)

Pozdro.
Obrazek
Posty bez polskich znaków pisane za pośrednictwem telefonu :)
Awatar użytkownika
mr.suchy
Świeżak
Posty: 51
Rejestracja: 10 sty 2010, o 14:26
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: pomoc w wyborze glosnikow corsa b

Post autor: mr.suchy »

Domyślnie wchodzi tam 160 mm ?
Opel Corsa B 1.4 X14SZ, ver. 3 drzwiowa, szyberdach, 2x AIR BAG. Dziennik wydatków
Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

mr.suchy pisze:Przeważnie słucham RMF Max, Polski Rap. Nie mam zamiaru robić z auta studia poprzez wygłuszanie drzwi.
Bez wygluszenia wszystko bedzie dudnic, wiec wszystko jedno jaki glosnik kupisz. Moze byc tez polowe tanszy i najlepiej slabszy nominalnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: pomoc w wyborze glosnikow corsa b

Post autor: Wydra9 »

musisz kupić dystanse do głośników 16 cm lub wyciąć sobie z mdf lub płyty wiurowej do drzwi musisz coś włożyć chociażby mate z paneli podłogowych za głośniki i między drzwi i boczki drzwi coś musisz dociąć chyba najtansze rozwiązanie i już coś daje. Wiem ze to nie profesjonalne ale daje radę na początek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”