montaz anteny na dachu a antena FM

ODPOWIEDZ
Goofy1202
Świeżak
Posty: 66
Rejestracja: 5 sie 2012, o 22:48
Imię: Kuba
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

montaz anteny na dachu a antena FM

Post autor: Goofy1202 »

Serwus.

Po dlugim czasie wracam na forum i kieruje do Was jedno pytanko. Mianowicie, zakladam w koncu antene CB na stale- montazowka. Chcialbym to zrobic w miejscu anteny FM, zeby nie wiercic dachu bo poprostu mi szkoda. Do czego zmierzam. Chodzi mi o to czy jakos mozna myknac CB w dziure a FM jakos tak zastapic zeby odbieralo normalnie radio? jakos luzem ja zostawic, albo jakas inna alernatywe zastosowac?

chyba ze nie da rady to podajcie mi inne sensowne miejsce montazu takiej antenki CB. moze na relignu jak sie odsunie ten plastik jakos? albo jakis uchwyt?

antenka nie jest dluga generalnie

pozdro
Awatar użytkownika
corsianek
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 23 sie 2011, o 17:11
Imię: Michał
Lokalizacja: Gowarczów
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: montaz anteny na dachu a antena FM

Post autor: corsianek »

Zastepstwo anteny fm jest w postaci czegos takiego do przyklejenia do szyby np http://allegro.pl/antena-samochodowa-we ... 66147.html a w miejsce starej cb pakujesz :P Ale nie wiem jak ta alternatywna antenka sie sprawuje bo nie mialem:D
Lubie Mę Corse :D
Goofy1202
Świeżak
Posty: 66
Rejestracja: 5 sie 2012, o 22:48
Imię: Kuba
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: montaz anteny na dachu a antena FM

Post autor: Goofy1202 »

wlasnie czytalem o takiej i strasznie odbiega jakoscia od tych montowanych np. w bmw :P dlatego nie zbiera fal ;D myslalem o splitterze cb/fm ale nie wiem na jakiej zasadzie to by dzialalo ;)

a jak zdjac podsufitke zeby jej nie zniszczyc? :P
Awatar użytkownika
corsianek
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 23 sie 2011, o 17:11
Imię: Michał
Lokalizacja: Gowarczów
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: montaz anteny na dachu a antena FM

Post autor: corsianek »

musisz zdemontowac slupki z przodku i te na srodku no i przy bagazniku i te raczki pprzy dachu :D akurat ostatnio swoja zdemontowalem :P
Lubie Mę Corse :D
Awatar użytkownika
prymasso
Użytkownik Premium
Posty: 217
Rejestracja: 5 mar 2009, o 22:38
Imię: Adrian
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: montaz anteny na dachu a antena FM

Post autor: prymasso »

Wiesz co widziałem, tylko nie powiem Ci gdzie bo nie pamiętam czy to było allegro czy conrad, antenę uniwersalną 2w1. Montowało się ją w miejsce fabrycznej z tym, że miała dwa baty jeden do CB a drugi krótszy do radia.
...i zapamiętajcie obywatele i obywatelki: To ja tutaj jestem Pan Sowa i ja wiem lepiej ;)
Goofy1202
Świeżak
Posty: 66
Rejestracja: 5 sie 2012, o 22:48
Imię: Kuba
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: montaz anteny na dachu a antena FM

Post autor: Goofy1202 »

mialem taka antenke kiedys i szalu nie robi niestety. Generalnie zastanawiam sie nad dorobieniam z kawalka grubej blachy uchwytu. Montaz? pod sruba teleskopa tylnej klapy. troche gimnastyki, ale mysle ze spelni swoje zadanie po odpowiednim przygotowaniu blachy ;)

antenka bedzie sztywna, blachy nie bede kaleczyl i mysle ze bedzie estetycznie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”