Radio słabo odbiera - wzmacniacz antenowy?

ODPOWIEDZ
morhol
Nowy
Posty: 182
Rejestracja: 31 sie 2009, o 22:01
Lokalizacja: SPS
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Radio słabo odbiera - wzmacniacz antenowy?

Post autor: morhol »

Witam,
wszystko już sprawdzałem, kabel antenowy, podmieniłem antenę, radio i dalej to samo. Co prawda nie ma tragedii bo mocniejsze stacje odbiera, ale czasem jak się przesiądę do innego samochodu to od razu słychać różnicę. Po prostu instalacja w corsie słabo odbiera. Pytanie czy ktoś stosował różnorakie wzmacniacze antenowe z allegro? Coś tego typu chciałbym zastosować http://allegro.pl/wzmacniacz-separator- ... 14766.html
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Radio słabo odbiera - wzmacniacz antenowy?

Post autor: Zioo »

sprawdzałeś kabel miernikiem, czy ma przejscie, i czy nie ma zwarcia ? wzmacniacz antenowy przy sprawnej antenie, kablu i radiu jest zbędny
ogólnie to w podstawie anteny jest jakiś układ scalony (nie wiem czy to nie wzmacniacz właśnie) ale wiem to tylko dlatego, że miałem ułamaną podstawe, a normalnie chyba nie jest rozbieralna
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Radio słabo odbiera - wzmacniacz antenowy?

Post autor: wolga85 »

Jeśli w corsie jest ori antena lub było ori radio to jest wzmacniacz antenowy tylko trzeba go zasilić. Po prostu połączyć kable w kostce od radia. Do wzmacniacza antenowego idzie kable biało-czarny a z radia powinno być opisane który to.
Za ten post autor wolga85 otrzymał podziękowanie:
morhol (7 kwie 2013, o 15:29)
Ocena: 100%
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
morhol
Nowy
Posty: 182
Rejestracja: 31 sie 2009, o 22:01
Lokalizacja: SPS
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Radio słabo odbiera - wzmacniacz antenowy?

Post autor: morhol »

Udało się rozwiązać zagadkę słabego odbioru. W fabrycznej kostce wychodzącej z auta faktycznie jest biało-czarny kabel, połączony z resztą w jeden pin z czerwono-szarym. Po połączeniu z kostką iso niefabrycznego radia przychodzi on w miejsce biało-niebieskiego oznaczonego jako elektryczna antena (lub wzbudzenie wzmacniacza audio). U mnie był on przecięty i został podłączony kabel remote od wzmacniacza audio, dlatego wzmacniacz antenowy nie miał zasilania. Po podłączeniu owego kabelka mam odbiór jak ta lala.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”