Pomoc w wyborze audio

ODPOWIEDZ
BarteQk
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2012, o 13:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Pomoc w wyborze audio

Post autor: BarteQk »

Panowie :D
Jako że przez wakacje będzie zastrzyk gotówki, to planuje zrobić jakieś porządne audio w Corsie B 3D.
Aktualnie są 2 głośniki seryjne + radio blaupunkt alicante cd32
Nie gra to najgorzej, jednak fajnie byłoby mieć jakieś lepsze audio, i tu mam pytanie do was.
Głosniki chciałbym wymienić na jakieś hertz, myślałem o dsk 165;chyba że polecicie mi coś fajnego w dobrych pieniądzach.
Jak już wymieniać głośniki to i radio, żeby dało radę z tymi głośnikami, co możecie polecić?
No i podstawa, czyli wygłuszenie drzwi, jakie maty polecacie? bo słyszałem że bitumiczne podczas upałów potrafią wypłynąć z drzwi..
No i w dalszych planach jest jakiś wzmak + skrzyneczka do bagażnika.
daavid117
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 27 mar 2012, o 09:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pomoc w wyborze audio

Post autor: daavid117 »

Trochę późno, ale może jeszcze komuś się przyda. Ja to zrobiłem tak:
1. Radio - Clarion CZ301E - piękny wyświetlacz, mnogość ustawień, niezła jakość dźwięku
2. Głośniki przód - Helix Blue 62 odseparowane na dystansach MDF (te starsze, niebieskie), z oryginalnymi zwrotnicami Helix Blue - grają bardzo przyjemnie (przydałby się jednak wzmacniacz :)11 )
3. Głośniki tył - seria, dość mocno ściszona
4. WYGŁUSZENIE DRZWI - maty DEKARSKIE z marketu budowlanego (100zł za rolkę) wewnątrz drzwi (za szybą) + zaklejone nimi wszystkie otwory technologiczne (poza tymi odpływowymi na dole oczywiście). Ci co marudzą, że spłyną mogą do mnie podjechać i spróbować chociaż jedną z blachy zerwać - powodzenia. Ostatnio zrywałem te z otworów technologicznych (montaż centralnego zamka), więc wiem co mówię. Wewnątrz po roku od montażu (auto niegarażowane) żadna mata nie drgnęła na milimetr. Ważne tutaj jest dobre oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. Efekt był zauważalny i wtedy zadowalający. Zewnętrzną część drzwi (między blachą a tapicerką) zrobiłem dopiero teraz przy okazji montażu centralnego zamka i muszę powiedzieć, że efekt wcisnął mnie w fotel. POROSO - to jest odpowiedź na każde pytanie odnośnie wygłuszeń/wyciszeń w miejscach gdzie nie dociera zbyt wiele wilgoci. Wygłuszanie tym to przyjemność, a efekty są wręcz niesamowite (w CB podłoga od podnóżków pasażerów aż pod deskę rozdzielczą jest tym wyłożona). Mam auto w kawałkach, bo robię wygłuszenie tylnych nadkoli, podłogi i wszystkiego co się da właściwie + kilka innych modyfikacji.

Jeśli chodzi o dobre stereo bez skrzyni basowej w bagażniku to w Corsie B trochę o to trudno. Głównie ze względu na problem wibrujących plastików w drzwiach. Trzeba wszystko spasować idealnie żeby dało się słuchać głośniej muzyki. Ja z jednymi drzwiami już sobie poradziłem, a drugie czekają na poprawki jak już poskładam resztę samochodu.
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pomoc w wyborze audio

Post autor: Wydra9 »

Jeśli zależy ci na dobrej jakości dźwięku to poszukaj radia z 24bit procesorem wiem ze jest ich mało bo cala masa jest na 1bit delta sigma, ale warto poszukać jest przepaść. Wzmacniacz na przód musi być ogólnie wzmacniacze w radiu traktuje się jakby ich nie było, najlepiej jakby była w radiu opcja wyłączenia końcówki. Jeśli chodzi o głośniki focal gra ostro szybko, Hertz ma większy bas lecz wycofaną gorę, dls gra super ale są drogie, wygłuszenie drzwi tak naprawdę nic nie daje jeśli chodzi o prace głośnika poza tym że plastiki nie brzęczą a gra na basie systemu z przodu bardzo spada na basie za duży litraż drzwi, dlatego tworzy się odpowiednie obudowy dla głośnika drzwi są lekkie można normalnie się do nich dostać a głośniki graja dużo lepiej ;)
daavid117
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 27 mar 2012, o 09:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pomoc w wyborze audio

Post autor: daavid117 »

Wydra9 pisze:wygłuszenie drzwi tak naprawdę nic nie daje jeśli chodzi o prace głośnika poza tym że plastiki nie brzęczą a gra na basie systemu z przodu bardzo spada na basie za duży litraż drzwi, dlatego tworzy się odpowiednie obudowy dla głośnika drzwi są lekkie można normalnie się do nich dostać a głośniki graja dużo lepiej ;)
Nie no pewnie. Wszystkie firmy montujące maty i inne wygłuszenia w drzwiach się przecież mylą i nie znają się na tym. Wygłuszanie drzwi, jeśli dobrze wykonane daje ogromną różnicę. Czy sugerujesz montaż głośników gdzieś poza drzwiami? Średnie i wysokie powinny być w drzwiach, a niskie w bagażniku. Jak ktoś lubi łomot to niech wstawia w półkę i ze 4.

Poza tym... Kolego... Kropki się stawia na końcu zdania, a nie płynie jednym potokiem słów...
Testarossaxxx
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 20 paź 2012, o 19:03
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze audio

Post autor: Testarossaxxx »

ja mam sprzęt aktualnie do sprzedania, dls a6, + skrzynia basowa 600 W RMS, a wzmak 1200 W RMS, więc to diabeł.... jak jesteś zainteresowany mogę Ci cały zestaw sprzedać, więcej priv, chyba że jesteś zainteresowany czymś z niższej półki
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pomoc w wyborze audio

Post autor: Wydra9 »

Robi się obudowy w drzwiach w odpowiednim litrazu dla głośnika. Owszem robią tak firmy i to nie znaczyze robiąddobrze a nie na skróty. ~60l dla głośnika 16 cm w niby zamkniętej obudowie to za dużo symulacja Hertza es165 dala stratę 4 db przy 70hz rosnąc w dol. Czyli trzeba by suba kręcić do ok 100 Hz aby nie mieć dołka . a to juz jest trochę dudnienie z bagażnika. Poza tym która firma stroi zgodność fazowa dla glosnika wys i midwoof i mid z sub. Liczą na to ze firma konstrukcyjna jest także wróżbita co do aplikacji. A do tego czasem nie da się uzyskać pełnego pasma bez głośnika subniskotonowego. Wyobrazasz sobie stopkę perkusji która puknie w drzwi bez echa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”