Audio w Corsie A.

Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Audio w Corsie A.

Post autor: YAQB »

Witam !

Tytulem wstepu - przegladalem archiwum, ale jeszcze nie wszystko co mnie interesuje tam znalazlem.

Chce wejsc w posiadanie jakiegos naglosnienia w samochodzie, bo teraz tylko slysze szum powietrza :D

Krotka "specyfikacja":
- mam w tylnej polce dziury pod elipsy (tak kupilem)
- jestem w posiadaniu jakiegos radia BlauPunkt (kaseciak, moc WY chyba 4x35W)

Chcialbym miec w samochodzie cos co zagra do sensu. W samochodzie nie musze miec audiofilskiego standardu (w Astrze II rodzicow jak dla mnie jest prawie OK - przede wszystkim glosniki przy niskich tonach "wysiadaja" jak sie gra glosniej). Od razu mowie, ze chce wydac jak najmniej - im mniej tym lepiej przy zachowaniu przyzwoitego poziomu jakosci. Polecicie cos?

Generalnie to moglbym sie popytac w jakis supermarketach elektronicznych, ale wiadomo, ze tam obsluga rzadko ma zielone pojecie o temacie, wiec mysle, ze ktokowiel z Was kto cos mial z tym wspolnego wie wiecej niz oni i cos doradzi?

Dzieki!
CTM #204
Awatar użytkownika
sopel358
Nowy
Posty: 380
Rejestracja: 30 mar 2005, o 20:49
Lokalizacja: Żnin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sopel358 »

no to ja swoim skromnym zdaniem bym ci poradzil na tyl jak juz masz wyciete "jaja" i chcesz to zrobic tanim kosztem a zeby jakos gralo to wstaw sobe jakies boschmanny ja mam takie u siebie i jakos graja nie nazekam puki co a co do radyjka nie wiem dokladnie co tam masz (ja bym zmienil na jakies z CD pioneera najlepiej) ale pod glosniki boshmanna starcza chyba koszt glosnikow kolo 150 zeta na allegro
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Tanio :-?

Powiedzmy, mocne radio i dobre głośniki do tego - takie, które wydajnie przetworzą niższe tony.

Jak zwykle pokusiłbym się o dodanie jakiegoś suba, to najtańsze z efektownych rozwiązań.

Pisz ile masz kasy, czego słuchasz i czego oczekujesz??
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Bronek_84
Nowy
Posty: 456
Rejestracja: 6 mar 2004, o 23:55
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Bronek_84 »

Odnośnie BOSCHMANN'ów. Pamiętam jak mój przyjaciel opowiedał mi pewną historję, kiedy to był na zlocie samochodów sportowych- zabytkowych swoim Oplem Mantą. Jakiś koleś na tym zlocie chciał podobno zaszpanować swoim sprzętem Sony Xplod'a. Zaprosił mojego kumpla na odsłuch. Puścił wszystko naj lepiej jak mógł, robiąc przy tym takie miny :)23 8) 8-) . Kumpel potem zaprosił go do Manty i stwierdził, że jego Boschmann'y nie gorzej grały od Xploda :lol: Kolo od sony podobno zrobił taką minkę :0 :oops: . Nawet nie miał jakiegoś wypasionego radia. ( jakiś stary Gelhard). Były to jedne z pierwszych głośników tej firmy jakie kiedykolwiek widziałem w Polsce. Te Boschmannki były naprawdę solidnie zrobione :)2 . Nie tak jak dzisiejszy masowy chłam.
Nie zbadane są pokłady ludzkiej wyobraźni® :-D
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

A ja tej firmy nielubię, stoi z tymi wszystkimi firstami na równi.
Niewiem jak głośniki, ale po wzmacniaczu ich firmy nie można spodziewać się dużo. Własnie dlatego cieszą mnie ludzie, którzy kupuja ten sheet i sie podniecają 8-) bo mają 400W (a w środku 2 koncówki z radia20W) a następnie robią takie miny :0 jak przebija je stary poczciwy pioneer 2x55W.

Taka uwaga, jak kupujecie wzmacniacz patrzcie zawsze na bezpieczniki a nie na to co pisze na obudowie!!
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

PETERS pisze:Tanio :-?

Powiedzmy, mocne radio i dobre głośniki do tego - takie, które wydajnie przetworzą niższe tony.

Jak zwykle pokusiłbym się o dodanie jakiegoś suba, to najtańsze z efektownych rozwiązań.

Pisz ile masz kasy, czego słuchasz i czego oczekujesz??
W kwestii finansowej - tak jak mowilem - w miare mozliwosci jak najtaniej. Mysle o rozwiazaniach do 200 (gora 250) zeta, no chyba ze z jakiegos wzgledu naprawde warto dorzucic jeszcze powiedzmy 50 zeta - to nie bede "oszczedzal". Co do sub-a to nie chce zajmowac za bardzo bagaznika bo Corsa i tak ma nie wielki, a po 2-gie mam dojazdowke w bagazniku, wiec jest jeszcze mniej miejsca. Ponadto tak jak mowilem mam juz wyrzniete dziury w polce tylniej.

Co do radia - bede chcial wykorzystac to, ktore mam. Blaupunkt o mocy 4x35W.

Czego slucham? Wszystkiego. Czesto poprostu radia, a jesli plyt CD - to lubie i ostrzejsze kawalki (zachodzace o techno i drum'n'bass) jak i rock "nowoczesny" (dire straits, chris rea itp etc), pop, house - ogolnie prawie wszystko.

Oczekuje, ze zestaw przyzwoicie bedzie sobie dawal rade z wydobyciem nie harczacego bassu przy glosniejszym graniu (bo to chyba to jest glowny problem). Bynajmniej nie chce robic "umca-umca show" na ulicach - lubie przyzwoita, akceptowalna jakosc dzwieku (lepsza niz to co mialem seryjnie w poprzedniej Corsie A heh :D - ale bez przesady w druga strone).
CTM #204
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Acha - bylem akurat w Norauto. Co prawda w innym celu niz glosniki, ale do kata audio tez zajrzalem.
Maja tam 2 propozycje w tych granicach cenowych:

1) Magnat Ultra 690 - za 159,-
2) Pioneer TS-A6901 za 219,-

Jakies opinie?

Nie bylem jeszcze w MediaMarkt i Saturnie, bo zaloze sie, ze napewno sa "nieustajace" promocje na najtansze glosniki, tylko pozostaje kwestia, ktore beda najsensowniejsze.
CTM #204
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

co do elpis - nie kupuj nigdy takich ktore maja srednie tony na nozce ktora wychodzi z cewki glosnika niskotonowego - tam bardzo czesto zbiera sie kurz i po dwoch miesiacach glosaniki mozna wywalic
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Hmm - a to sa inne? Nie przygladalem sie nigdy do tej pory, ale chyba prawie zawsze ta stopka wychodzi ze srodka elipsy ?
CTM #204
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

YAQB pisze:Hmm - a to sa inne? Nie przygladalem sie nigdy do tej pory, ale chyba prawie zawsze ta stopka wychodzi ze srodka elipsy ?
nie zwsze czasem jest na obrzerzach kosza zamontowana
corsa A & Audi S3
Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

No w sumie tak - tak sobie wymyslilem, ze moze byc jeszcze na srodku glosnika, ale potrzymywane odpowiednimi "lapami" z obrzeza glosnika.

A wracajac jeszcze do tego kurzu - naprawde ma to taki duzy wplyw? Bo znakomita wiekszosc glosnikow ma wlasnie zamocowanie centralne - czyli, ze wszystkie sie do d. nadaja ?
CTM #204
Awatar użytkownika
sopel358
Nowy
Posty: 380
Rejestracja: 30 mar 2005, o 20:49
Lokalizacja: Żnin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: sopel358 »

wedle mnie nie bo wiele znanych firm wlasnie tak robi i graja ok nie slyszalem jeszcze zeby od kuzu przestaly grac no ale jesli chodzi o zamontowanie wysokich tonow na "obudowie" to sa napewno lepsze z tego wzgledu ze beedziesz mial lepszy bas a jak chcesz wydac kolo 200 zl to zostaw radio i kupuj jakies jaja pioneera radyjko zostaw jakos bedzie gralo bo jak chcesz zeby ci lepiej gralo to juz bys musial wiecej kasy wydac bo oproczy tyluy to na przod bys mosil cos dac jakis sub w bagarznik wmacniacze i takie tak pierdoly.

odnosnie boschmanna to glosniki mam i nie nazekam ale przy jaims zastrzyku kasy bede zmienial a jesli chodzi o wzmacniacze tej firmy to nie polecam lepiej wydac wiecej kasy ale miec sok kakretnego

ps. sory za orty :oops:
Awatar użytkownika
Hiv
Weteran
Posty: 1447
Rejestracja: 17 mar 2004, o 12:51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hiv »

Może znów corsa...
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

To za tą kase tylko jakieś głośniczki, no i porozglądaj się może jakiś malutki wzmacniacz by się znalazł 8-)

Ale wiesz co, popatrz po ile latają zestawy odseparowane - tzn. osobny głośnik wysokotonowy a osobno nisko-średniotonowy. Taki zestawik o niebo lepszy od 3drożnych.
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

No tak, ale tam wszyscy Ci radza zrobic dobry przod, a o tyle nic nie ma. Mam sobie kupic tylnia polke nie pociega i glosniki do przodu i sub-a ? :-D Troche cienko u mnie z kasa ...
CTM #204
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

PETERS pisze:To za tą kase tylko jakieś głośniczki, no i porozglądaj się może jakiś malutki wzmacniacz by się znalazł 8-)

Ale wiesz co, popatrz po ile latają zestawy odseparowane - tzn. osobny głośnik wysokotonowy a osobno nisko-średniotonowy. Taki zestawik o niebo lepszy od 3drożnych.
A jak ja zamontuje zestaw odseparowany z tylca ?
CTM #204
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

tyl to jesli juz to jako uzupelnienie dobrego przodu.. takie moje zdanie. no chyba, ze bez checi na dalsza rozbudowe to wtedy kup polke i wsadz jakies zwykle wspolosiowe 16cm glosniki i bedzie git. a jesli masz miejsce na elipsy to na upartego mozesz kupci jakies tam pierdzikolka duze, ale radyjko z taka moca raczej niespecjalnie je napedzi :oko:
Obrazek
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: pirat »

Widze, ze ile osob, tyle podpowiedzi :oko:

A tak na marginesie, to tylna polke mozesz obciagnac szczurem i dziury sie zaslonia :oko:
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

A ja podreptalem na dol do samochodu, bo kusilo mnie wykrecic te glosniki, ktore sa teraz w samochodzie w drzwiach (wygladaly na shitowe jakies - bo skoro ktos przed sprzedaza wyciagnal elipsy i lezy w bagazniku odciety kabel zasialania (do wzmaka zapewne), to nie zostawilby lepszych glosnikow) no i okazuje sie ze mam jakies JBL 60W (120W peak). Nie znam ich srednicy (mierzy sie sama membrane (12cm) czy razem z koszem ?).
CTM #204
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

!markos pisze:bez checi na dalsza rozbudowe ...

... mozesz kupci jakies tam pierdzikolka duze, ale radyjko z taka moca raczej niespecjalnie je napedzi :oko:
Nie. ROzbudowywac nie mam w zamiaru. Chce zamontowac cos co mnie "zadowoli" i juz. Upgrade'owac nic nie bede w przyszlosci.

Wzmacniacz jakiej mocy +/- bylby potrzebny, zeby jakos to gralo ?


@Pirat - gdzie polakow 2 tam 3 opinie :-P
CTM #204
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

JBL 60W jakieś 2x50W RMS.
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

PETERS pisze:JBL 60W jakieś 2x50W RMS.
?? bo lapie o so chosi ;)
CTM #204
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Wazmacniacz do tych JBLków powiniem mieć 50W RMS.

Chyba 2x50W bo zdaje mi się, że masz 2 głośniki :)
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

przepraszam a co to jest za dziwne tlumaczenie mocy z napisanych 60w na 50w rms i odrazu na moc wzmacniacza?? :zakrecony:
Obrazek
Bronek_84
Nowy
Posty: 456
Rejestracja: 6 mar 2004, o 23:55
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Bronek_84 »

Przyjmuje się, że jeśli na wzmaku nie podają rodzaju mocy np: 50W to jest to 25W RMS. Oczywiście nie dotyczy to jakiś szczurowych wzmaków dla picu. Takie zwykłe tanie radio nie może mieć np. 50W RMS, ponieważ przy 12V (podcza pracy alternatora ponad 14V) nie da się uzyskać takiej mocy bez powielenia w sposób którego nie chce mi się tu tłumaczyć, bo nie o to w tym topicu chodzi :) . Oczywiście sposób odczytywania mocy ze wzmaka nie jest tu regułą.

YAQBie nie pakuj się w jakieś wzmacniacze jeśli nie zamierzasz robić dyskoteki z samochodu :) Kup jakieś używane markowe radio z możliwością podłączenia 4 głośników. Te "starsze" radia wcale nie są złe. Nie kierój się wyglądem zewnętrznym. Takie "nie najnowsze" radio zupełnie wystarczy do rozruszania tylnych głośników 6x9'' (jaja).
Nie zbadane są pokłady ludzkiej wyobraźni® :-D
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

mowilismy o glosnikach. peters napisal, ze "pisane" 60w to 50w rms, co raczej mija sie z prawda. 60w to 60w. moc w szczycie rzeczywiscie mozna wlozyc sobie w tylek, ale ta nizsza to z zasady jest wlasnie moc rms :oko:
Obrazek
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Napiszę jeszcze raz. Głośniki mają 60W mocy ciągłej. Przy budowie systemów CA zostawia się pewną rezerwę, głośnik powinien mieć około 20% większą moc ciągłą od wzmacniacza, aby go nie spalić. Czyli ja bym na te głośniki podał 50W RMS.

A specjalnie pisałem RMS ( bo to jest moc, jaką wzmac może ciągnąć cały czas a nie jakaś sumowana moc PMPO czy PEAK bo możesz kupić wzmacnaicz, który ma 80W ale prawdziwa moc RMS wynosi np.30W)

Poprostu, producenci specjalnie zawyżają moc, posługując się różnymi normami pomiarowymi. Jak pisał Bronek_84, napiecie w instalacji jest stałe, zmienia się tylko pobór prądu - czyli można przyczaić przy bezpieczniku o ch chodzi. Przykładowo wzmak ma bezpiecznik 10A - to 14,4x10=144W - taką moc pobiera. A oddaje jeszcze mniejszą, bo wiadomo są straty, trochę idzie w ciepło. Także moc oddawana będzie w najlepszym przypadku 80% mniejsza od mocy pobranej. To niewiem skąd niektórzy producenci biorą moce 2x200W - przy 10A bewzpieczniku :-P
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Bronek_84
Nowy
Posty: 456
Rejestracja: 6 mar 2004, o 23:55
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Bronek_84 »

PETERS pisze: To niewiem skąd niektórzy producenci biorą moce 2x200W - przy 10A bewzpieczniku :-P
Jak ktoś wnikliwie czytał to co wcześniej ja pisałem to wyczytał, że do osiągnięcia wyższych mocy stopni końcowych potrzebny jest powielacz napięcia, czyli taka mała przetwornica we wzmaku, która podwyzsza nam napięcie zasilające stopnie końcowe (tak są rozw. prof. sprzęty car audio i nie tylko). Dlatego np. wzmak może mieć 2x200W - przy 10A bewzpieczniku :oko: (nie dotyczy tanich, szczurowych bazar pierdziochów :oko: ) .

Dla lepszego zrozumienia tematu mocy wzmacniaczy: Dlaczego większość sprzętów elektrycznych z USA ma grube a nawet bardzo grube kable zasilające? Ponieważ oni mają tam w sieci 120 a nie 240V i przy niższym napięciu jest ciężej przekazać dużą moc. My mamy 2x większe napięcie w sieci i nie mamy takich problemów z przekazywaniem mocy.

heh już sam nie wiem czy jeszcze bardziej Was nie zakręciłem w tym momencie :0 :lol: . Ale jestem z wykształcenia "prawie" elektronikiem i mam skrzywienie zawodowe :-P
Nie zbadane są pokłady ludzkiej wyobraźni® :-D
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

No widze, że czaisz o co chodzi. Przetwornica podwyższa napięcie, np. do symetrycznego 2x45V bo większość koncówek jest właśnie zasilana takim napięciem. Ale ta przetwornica wytwarza wyższe napięcie - natężenie się zmniejsza, za transformatorem!!!!

Bo wiadomo, że jeśli jest przetwornica to pobór prądu przez stopnie końcowe wzmacniacza jest mały, ale napięcie podwyższone.
Ale Bronek_84 bezpiecznik nie zabezpiecza samego wzmacniacza!! Tylko cały układ, razem z przetwornmicą, a ta właśnie żeby dać więcej V musi zjeść więcej Amperów. Dlatego niemożliwe jest, żeby uzyskać 2x200W z 10A. Siedziałem trochę przy elektronice i wiem, że bez budowania przetwornicy można wycisnąć z 14,4V moc około 25W.
Jest taka kość samochodowa jak TDA 1562Q która posiada wbudowaną przetwornicę kondensatorową i wyciąga około 50-60W. Dla wyższych mocy trzeba budowac przetwornice transformatorowe.

Przykładowo BLAUPUNKT GTA200 dysponuje mocą jak sama nazwa mówi 2x100W lub 1x200W - posiada on przetwornicę transformatorową, ale bezpiecznik jest 20A!!!!
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
Szwagier
Weteran
Posty: 1053
Rejestracja: 15 lis 2002, o 09:13
Lokalizacja: Białystok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Szwagier »

nie ma co tu sie klocic i rozwodzic,kto zrozumial ten zrozumial,a kto nie to nie,trudno :oko: moje tylko zdanie ze lepiej miec wiekszy wzmacniacz od glosnikow,bo bardzo niebezpieczne sa znieksztalcenia gdy jest wzmacniacz wkrecony na maxa ktory ma za malo mocy,moze ostro uszkodzic glosnik :-P

Co do rad:za ta kase nie poszalejesz,ale takie zycie,jak masz z przodu te JBL-e to moze najlepiej jest dokupic jakies gwizdeczki i jakis wzmacniacz,zeby pomoc troche dla tego radia,no i pomyslec o wygluszeniu drzwi w zakresie wlasnym,ewentualnie drugie rozwiazanie to kupno "elips" jezeli radio ma 4 wyjscia
Obrazek
Corsa odeszla...jak ja mowie zmienila miejsce zamieszkania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”