zapalil mi sie gaz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zicia79
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 12:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

zapalil mi sie gaz

Post autor: zicia79 »

witam dzisiaj podjechałem na stacje benzynowa i zauważyłem ze mi się z maski kopci a za chwile wyskoczyła buła na masce otwarłem szybko maskę a tam mi się pali wąż z gazu zaraz kolo parownika nie wiem jak to mogło się zapalić co było przyczyna i mam pytanie jak mam odłączyć gaz zęby dojechać pod dom oczywiście na benzynie możne jest jaki zawór bezpieczeństwa bo nie chciał bym się spalić w drodze powrotnej czekam na rady z waszej strony pozdrawiam
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: zapalil mi sie gaz

Post autor: wolga85 »

Na butli zakręcasz gaz (są dwa zawory od lini tankowania i drugi na parownik). Napewno masz nieszczelność. A najczęściej to padają membrany reduktora (powinno się je zmieniać co 5 lat /100 000 km lub wymiana reduktora).
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
Pawelos666
Świeżak
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2011, o 19:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zapalil mi sie gaz

Post autor: Pawelos666 »

mocno do konca do oporu dwa pokretla przy butli. do tego jesli gaz jest w przewodzie i parowniku i nie zszedl... to poluzuj srube od obudowy filtra gazu fazy cieklej.po zakreceniu zaworow w zbiorniku dopiero!
Ostatnio zmieniony 25 lip 2011, o 18:47 przez Pawelos666, łącznie zmieniany 1 raz.
Regeneracja wtryskiwaczy (również DENSO)
Sprzedaż i profesjonalny dobór świec, przewodów WN, części do układów zapłonowych - jeśli potrzebujesz czegoś lepszego, na większy przebieg od 50.000 km do 220.000 km...
GG 540570
Awatar użytkownika
mr_luke
Nowy
Posty: 447
Rejestracja: 29 lip 2010, o 01:13
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: zapalil mi sie gaz

Post autor: mr_luke »

zicia79 pisze:otwarłem
no litości.... :0

Tak jak koledzy piszą, dwa zawory przy butli do oporu. Powinieneś także mieć bezpiecznik przy aku (na +) od instalacji gazowej, który dla pewności też możesz wyjąć :oko:
Corsa - sold
Awatar użytkownika
zicia79
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 12:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zapalil mi sie gaz

Post autor: zicia79 »

dzięki za informacje z gazem niema żartów i dlatego pytam mam dwoje dzieci z którymi jechałem ciekaw jestem czy ktoś już tak miał
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: zapalil mi sie gaz

Post autor: wolga85 »

Ja osobiście widziałem jak borewicz (polonez) zjarał się od gazu. O dziwo butla nie zrobiła bum ,ale może dlatego że staż dojechała i w końcu go zgasiła :-D
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Proponowalbym zaczac uzywac JAKICHS znakow interpunkcyjnych w tresci postow, bo nie daje sie tego czytac.

Nooooo i jak spytalem kolezanke siedzaca w pracy naprzeciw mnie, co zrobilaby, zeby odciac doplyw gazu, to odpowiedziala bez namyslu, ze pewnie zakrecilaby zawor :lol: Kobieta ma ZEROWE pojecie na temat czegokolwiek co techniczne, o samochodach nie wspominajac.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”