jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pit_Bull89
Świeżak
Posty: 96
Rejestracja: 7 sie 2010, o 01:51
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: Pit_Bull89 »

Witam mam problem zauważylem że w corsie jak się nagrzeje to dusi ją na biegu 1 i 2, ja mu gaz a tu dup...a co dziwnego na 3....4....5 idzie już normalnie ale musi się pierw dokulać na ta 3 :-D :-D , na benzynie brak takowych objawów autko jedzie normalnie bez problemu.Instalacja I Generacji. Byłem u gazownika na regulacji i powiedział że najprawdopodobniej reduktor już pada, ale chce to jeszcze jakoś sam sprawdzić . Macie jakieś pomysły??
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: mehes »

Sam sobie odpowiedziałeś,jak na gazie kuleje a na paliwie brak objawów duszenia to wina leży pewno po stronie gazu.
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
Pit_Bull89
Świeżak
Posty: 96
Rejestracja: 7 sie 2010, o 01:51
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: Pit_Bull89 »

mehes pisze:Sam sobie odpowiedziałeś,jak na gazie kuleje a na paliwie brak objawów duszenia to wina leży pewno po stronie gazu.
to to ja wiem że wina gazu ale co może być nie teges? i jak sprawdzić czy to napewno reduktor? Co nie wywale kasy na marne :(
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: mehes »

Najlepiej byłoby podmienić reduktor od znajomego i zobaczyć efekty.
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
Pit_Bull89
Świeżak
Posty: 96
Rejestracja: 7 sie 2010, o 01:51
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: Pit_Bull89 »

mehes pisze:Najlepiej byłoby podmienić reduktor od znajomego i zobaczyć efekty.
Kurde też myślałem o tym lecz brak takowej możliwości :(
Awatar użytkownika
KO$TEK
Nowy
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2009, o 23:27
Imię: Michał
Lokalizacja: KRA
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: KO$TEK »

Ja sam jezdze poki co na reduktorze do ktorego sa zastrzezenia. Znajdz kumatego gaziarza ktory podkreci Ci plywy (przeplywy - jakos tak sie to chyba nazywa) podtlenku lpg - reduktor bedzie podawal wieksza dawke gazu - zwiekszy Ci sie troche spalanie ale autem bedzie sie dalo normalniej jezdzic. Dodatkowo warto wyczyscic silniczek krokowy. Tez tak mialem ze na benzynie bylo wszystko ok a lpg kulalo, a okazalo sie ze wina tkwila nie po stronie instalacji gazowej a ww silniczka wlasnie. Ew. jak juz te 2 patenty nie przejda moze warto pomyslec o wydaniu tych 3 stowek i zapodaniu nowego reduktora?
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: wolga85 »

Prawdopodobnie ktoś ci źle ustawił ten gaz. Reduktor może być uszkodzony w dwojaki sposób . Nieszczelność i tu zależy jaka ,bo albo jedzie gazem spod maski albo trudno odpalić po pozostawieniu na chwile auta (zalewa je na postoju gazem). Drugi to problem z utrzymaniem stabilnego ciśnienia na wyjściu (falujące obroty raz norma raz podniesione gaśniecie ,poprostu raz chodzi raz kuleje) . Jaka to instalacja sekwencja ,zwykły reduktor i regulator krokowy ?
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
Pit_Bull89
Świeżak
Posty: 96
Rejestracja: 7 sie 2010, o 01:51
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: Pit_Bull89 »

instalacja I generacji ustawiana na srube :-D co do ciężkiego zapalania to jest coś takiego ale opisałem to w innym temacie gdyż cięzko zapala na cieplym silniki bez różnicy czy to BP czy LPG , czasem po uruchomieniu auta wskakuja wyższe obroty ale tylko na chwilke

INSTALACJA http://img153.imageshack.us/img153/6056/20110714618.jpg
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: wolga85 »

No to raczej reduktor. Właśnie przy tym porannym problemie z nie ma znaczenia czy BP czy LPG . Zresztą jak reduktor ma więcej niż 5 lat lub 100 000 km to nie ma o czym gadać. Regeneracja (rozkręcenie wymiana membran i wszystkich gumek od zaworów oraz uszczelnienia i czyszczenie) lub wymiana na nowy i oczywiście regulacja w obu przypadkach.

PS Troche się dziwie że ktoś wepchał instalacje 1 generacji do auta z kata i sondą lambda .
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
Pit_Bull89
Świeżak
Posty: 96
Rejestracja: 7 sie 2010, o 01:51
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: Pit_Bull89 »

No ja też się dziwiłem no ale już taka była jak ja braliśmy ,sama instalacja już troche lat ma bo zakładana w 2002 :-D co do wymiany takiego reduktora jak odpowiednio dobrać :)5 :)5 z tego już ciężko coś rozczytać :( i jak wymienie to czy spalanie też troszke spadnie? :)9 a i może ktoś posiada jakiegoś manuala z wymieny lub regeneracji takiego reduktora lub napisze co i jak zrobić? aaaa żeby niezakłądać nowego tematu więc zapytam tu: Jeśli kończy się termin butli co zrobić?gdzie się udać? jakie koszta? Dzieki wszystkim za odpowiedzi Pozdro :)25

ps. może ktoś mi podpowie jaki zestaw naprawczy kupić? i najlepiej też jaki reduktor to coś mysle ze wybiore :)
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: jak sprawdzić reduktor LPG?? dziwne objawy ?:(

Post autor: wolga85 »

Co do butli to wymiana (trzeba kupić nową ). Reduktor dobiera się do mocy silnika . Regeneracja jest w miarę prosta i sporo tańsza tylko trzeba znać model i producenta reduktora. Potrzebne są dwie membrany , dwie gumowe końcówki zaworów (grzybki ) i ewentualne oringi od uszczelnienia. Najwięcej problemów stwarza rozkręcenie bo nie które śruby się urywają.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”