gasnie po zalaczeniu wiatraka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kunso
Świeżak
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:31
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: kunso »

Witam
Mam mały problem, otoz po załaczeniu sie wiatraka samochod na LPG gasnie, na benzynie jest ok.
Najpierw byl problem bo zanim wiatrak sie załaczył to plyn sie gotowal, zmienilem korek bo w poprzednim byla dziurka i "te cus" :D (nie wiem jak to sie nazywa dokladnie) okragle na sprezynce od spodu korka bylo rozwalone oraz wymienilem chlodnice na nowa.Teraz wiatrak sie zalacza i plyn sie nie gotuje, ale autko gasnie.
Jak mialem wiatrak na krotko podlaczony bylo OK i nie gasl.Czy moze to byc wina zbyt wolnych obrotow ?
I pytanie numer dwa czy to normalne, ze wiatrak zalacza sie dopiero po 100 stopniach, a dokladnie przed ta pierwsza kreska co jest po 100, czyli jakies 102 stopnie, bo od 90 do 100 sa 3 kreski czyli co 2,5 stopnia.
Czujnik od załączania wentylatora nowy, termostat raczej tez dobry.
Karas
Świeżak
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2011, o 18:42
Imię: Karas
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: Karas »

czujniki mają tolerancję temperaturowa załączania z tego co wiem. W moim 1.5 td przed wymiana załączał się przy 97 i umarł teraz nowy załącza się w temperaturze 95 st.
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: mehes »

Karas pisze:czujniki mają tolerancję temperaturowa załączania z tego co wiem. W moim 1.5 td przed wymiana załączał się przy 97 i umarł teraz nowy załącza się w temperaturze 95 st.
tolerancja to jedno
kup czujnik który ma indeks temperatury 92 st. bo w oplach występują różne zakresy
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
kunso
Świeżak
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:31
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: kunso »

mowa o czujniku zalaczania wentylatora, tego w chlodnicy?
wymieniany byl na nowy u mechanika i to on go sprowadzal zakres zalaczania 100-95 st. jezeli sie nie myle, ale jakby ktos mogl podeslac link np. do allegro z tym czujnikiem na 92st. to bylbym wdzieczny, podjade tez do tego mechanika niech go reklamuje i moze wymieni na 92st.
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: mehes »

masz odpowiedni czujnik włącza wiatrak przy 100 a wyłącza przy 95
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
master1201
Nowy
Posty: 166
Rejestracja: 4 sie 2010, o 13:43
Imię: Maciej
Lokalizacja: Śląsk - Strzyżowice !
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: master1201 »

Podpinam sie, gdzie znaleźć czujniki co przy mniejszej temp sie wlaczaja ? Jakies strony, sklepy, ktos na slasku ? :D ( mniejszej tj mniej niz 100)
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: mehes »

Co was tak bolą te czujniki?
Fabrycznie są ustawione 100/95 st. i z takimi czujnikiem ma poprawnie działać układ chłodzenia?
Jeśli się gotuje płyn w układzie to coś jest skopane czujnik, zabrudzony układ chłodzenia, pompa wody, zaczął bym od sprawdzenia najpierw tych elementów.
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

master1201 pisze:Podpinam sie, gdzie znaleźć czujniki co przy mniejszej temp sie wlaczaja ? Jakies strony, sklepy, ktos na slasku ? :D ( mniejszej tj mniej niz 100)
Nie wydaje Ci sie, ze wlacznik wentylatora wspolpracuje z termostatem? I jesli wymienisz sam wlacznik, to nie bedzie to mialo wiekszego sensu, bo jesli w ogole cos w tym kierunku robic - to powinno sie wymieniac obydwa te elementy na takie, ktore beda pracowaly w odpowiednim zakresie temperatur.
Obrazek
Awatar użytkownika
kunso
Świeżak
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:31
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: kunso »

pompe mam nowa tydzien temu zmieniana razem z rozrzadem, nowa chlodnica, termostat tez dobry wszystko sprawdzone, dziala jak powinien, korek od zbiorniczka plynu chlodniczego tez nowy, alternator sprawdzony niby wszystko jest w porzadku tylko niepokoi mnie to, ze wiatrak zalacza sie przy 102 stopniach i czy w upalne dni zdarzy on schlodzic wszystko w odpowiednim czasie.Zanim sie załaczy i zacznie chlodzic to jeszcze chwila minie i temperatura pozostaje 102 st. ,a nawet delikatnie wzrasta.Czy tak powinno byc i czy nic nie uwali sie w ten sposób?

Chcialem tez zapytac czy ktos moze zna odpowiedz lub ma jakis pomysl co do pierwszego mojego pytania odnosnie spadania obrotow i gasniecia auta przy zalaczaniu sie wentylatora.Dzieje sie tak tylko na LPG, wczesniej jak mialem walniety korek od zbiorniczka plynu chlodniczego i gdy plyn sie gotowal to tez auto zaraz gaslo.
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: mehes »

jedz do gazownika niech zerknie
co do temperatury płynu chłodniczego -jak sprawdzałeś poprawność działania termostatu?
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
kunso
Świeżak
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:31
Imię: Krzysztof
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: gasnie po zalaczeniu wiatraka

Post autor: kunso »

termostat sprawdzal mechanik przy zmianie rozrzadu, zeby potem znowu go nie zwalac, ja zaobserwowalem tylko ze przy okolo 95st. termostat puszcza i temperatura spada weze tez sa tak jak powinny byc czyli najpierw zimne potem puszcza termostat i weze sa cieple, chlodnica nowa grzeje po calosci tak, ze nie mozna sie dotknac, a wczesniej moglem nawet reka przytrzymac na dluzej.
Chcialem tez napisac ze wczesniej podczas jazdy temperatura byla w granicach 95st. termostat puszczal, spadalo i znow 95st i tak sie utrzymywala, a przy wolnej jezdzie lub postoju zaraz 100st i plyn sie gotowal po zmianie korka i chlodnicy jest 95st. puszcza termostat i temperatura utrzymuje sie 92st. tylko podczas postojow i wolnej jazdy wzrasta i co najwazniejsze nie gotuje sie nawet przy 100st.
Czy tak powinno byc i czy zbiorniczek powinien byc goracy czy jedynie cieply :)5
przepraszam troche sie rozpisalem :lol: ale chce miec wszystko jasne zeby nic nie uwalic powaznego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”