Halogeny w corsie B ( GSI front) [by D12]

Zablokowany
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Halogeny w corsie B ( GSI front) [by D12]

Post autor: D12 »

Witam.
Jako że powstało nowe forum a i mi zebrało się na pisanie. Opiszę know how podłączenia halogeny w corsie. Przy tej okazji wielkie podziękowania dla forumowicza letis, za schemat, pomoc w kilku rozkminkach oraz mike'owi za gratisa w postaci przełącznika.
Potrzebne nam będzie:
1. Cierpliwość
2. Przekaźnik najlepiej oryginał wtedy nie ma problemów z podłączeniem
3. Kable z wtyczkami o ile halogeny ich nie miały. Koszt na szrocie wtyczek z gumowymi uszczelkami ok 2 zł :)
4. Izolacja termokurczliwa
5. Próbnik
Obrazek
Rozprowadzenie okablowania wedle uznania właściciela, w peszlach, na ściagi, luzem, Ja podpiąłem na ściągi bo nie miałem czasu więcej grzebać.
Kable można przeprowadzić przez otwór w ścianie grodziowej przez którą przechodzi linka od sprzęgła. Wyjście dobre ze względu, że gumowa uszczelka poddaje się i przewód nie przeszkadza. Długość kabli nie liczyłem ale kilka metrów jest dobrze mieć i z metr w zapasie.
Poniżej przedstawiam schemat podłączenia instalacji, przygotowany przez letisa i lekko zmodyfikowany przeze mnie. Zwracam uwagę, że można dostać przełącznik halogenów bez podświetlenia przycisków więc pewne działania można pominąć.
Obrazek
Trzeba się również podłączyć pod kostkę przy włączniku świateł. Kiedy wymontujemy przełącznik rozpinamy wtyczkę i wszystko widać wg schematu.
Obrazek
Interesuje nas czerwony przewód w którego musimy się wpiąć -> potem poprzez bezpiecznik wpinamy się w przekaźnik wejście (30)

Dodatkowe informacje:
Oryginalny przekaźnik ma właśnie 4 wyjścia i takie oto oznaczenia (30, 83, 86, 85) poza tym jest na nim wszystko rozpisane co do czego podłączyć.
W razie pytań pisać. Mogę porobić fotki jak to rozłożone pod deską, etc. :-D
STOP Pijanym kierowcom
Zablokowany

Wróć do „Elektryka”