Rozłączający się licznik - Corsa C

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elegancko
Świeżak
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2011, o 19:53
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Rozłączający się licznik - Corsa C

Post autor: Elegancko »

Witam, od pewnego czasu podczas postoju jak i jazdy potrafił mi się rozłączyć licznik, wtedy zanikały kierunkowskazy, opadały wszystkie wskazówki licznika. Czasem auto niechciało zapalić a na desce jak pamiętam świeciła się kontrolka serwisowa i check. Na forach doczytałem się że główną przyczyną będzie rozłączająca i niestykająca kostka licznika i należy docisnąć szybkę licznika. Kilka razy tak zrobiłem rzeczywiście pomogło, niestety ostatnio mimo dociskania auto rano niechciało zapalić. Tak więc wziąłem się za demontaż zegarów, bo słyszałem też że może to być uszkodzony czujnik położenia wału, na szczęście w moim przypadku nie. Przy okazji przeczyściłem kostki TID'a.

Do demontażu potrzeba nam będzie śrubokręta gwiazdkowego oraz gwiazdki amerykańskie, niepamiętam rozmiaru gwiazdki dlatego proponuję zabrać ze sobą cały zestaw gwiazdek.

1. Na pierwszy ogień wyjmujemy schowek znajdujący się z lewej strony pod kierownicą.

2. Dalej odkręcamy (dwie śruby) i zdejmujemy osłonę pod kierownicą.

3. Ściągamy górną osłonę miedzy kierownicą, a licznikiem oraz odkręcamy (2 śrubki) z dolnej osłony, tej zdejmować nie musimy wystarczy poluzować.

4. Okręcamy i wyjmujemy ramke licznika (3 śrubki) pod licznikiem na wysokości klaksonu w kierownicy i góra po środku.

5. Ostatnia operacja to odkręcenie samego licznika (2 śrubki + zatrzask na górze po środku).

Noi mamy wyjęty licznik:

Obrazek

Wyczepiamy kostkę i dokładnie czyścimy styki zarówno w kostce jak i liczniku:

Obrazek

Przy okazji przeczyściłem kostki TID'a (najlepiej chyba igłą):

Obrazek

Obrazek

Po wyczyszczeniu i zamontowaniu samego licznika rezultat zadowalający od razu auto zapaliło i wszystkie kontrolki się święcą:

Obrazek

Teraz składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Jeżdżę już około 2 tygodni codzień i ani razu się licznik nierozłączył, wcześniej potrafił spokojnie 5 razy dziennie:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”