Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Tutaj umieszczamy opisy aut nie spełniających założeń forum Nasze Projekty
ODPOWIEDZ
Bunta
Bez listowiec ;-)
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2017, o 11:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Bunta »

Cześć ! :)
Chciałbym przedstawić swój dość świeży zakup. Pewnie paru osobą samochód będzie dość znany i będą go kojarzyć. Odkupiłem go od poprzedniego właściciela, który miał go w posiadaniu przez 7 lat. Samochód raczej w serii z małymi modyfikacjami.

Plan jest taki, że chce tę Corse zbudować i przygotować pod wyścigi Time Attack i ogólnie Track Day na torach :smile:
Nie będzie to mój pierwszy projekt w życiu ale zdecydowanie ten chce najbardziej dopracować i nim się bawić. Jest to mój trzeci samochód także służy tylko do .... stania w garażu i przejażdżek mających na celu poprawić humor :ROFL:

Na pierwszy plan pójdzie blacharka. Corsa jest BARDZO zdrowa , zwłaszcza jak na swoje lata ale chce dosłownie każdy purchelek i nalot rdzy z niej usunąć by cieszyła jeszcze wiele lat :)

Nie będę spamować teraz odnośnie reszty planów , bo szkoda naszego czasu . Wszystko wyjdzie powoli w praniu i będzie systematycznie na forum opisywane. Samochód czekają duże zmiany :)

Jak coś polecam swój fanpage poświęcony Corsie na FB :) ---> https://web.facebook.com/Opel-Corsa-GSI ... ?ref=br_rs

Poniżej mała prezentacja auta

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Pozdrawiam :hi:
Awatar użytkownika
raf02
Nowy
Posty: 249
Rejestracja: 1 sty 2014, o 00:00
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: Saab B204 Turbo
Lokalizacja: Radzyń Podl.
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: raf02 »

Super, Bardzo ładna Corsa do tego będzie dobrze jeździć to już naprawdę rzadkość.
Też raz na jakiś czas pośmigam swoją po różnych TrackDay'ach ale jak na razie jestem jednym z najwolniejszych ale to głównie przez słaby silnik :wink: :grin:
Kibicuję projektowi i będę bacznie śledził postępy :smile:
Corsa B & Saab | 2.0 Turbo projekt
225HP / 347Nm
Bunta
Bez listowiec ;-)
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2017, o 11:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Bunta »

Zastanawiam sie kolego czy nie komentowalem Twojego kanalu na youtube jak wlasnie upalasz na torze corse... pytalem Cie o zawieszenie wtedy a Ty odpisales ze kit hr cup.... o ile to Ty :grin: :) Dzieki za dobre slowo :smile:
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: ja37 »

Kurde, znajoma buda, ale nie mogę skojarzyć czyja.
Motor akurat fajny na tory, wieksze ciut za ciężkie w zakrętach.
Alm
Użytkownik Premium
Posty: 70
Rejestracja: 24 sie 2014, o 15:56
Lokalizacja: Lbn
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Alm »

Corsa użytkownika Mustang :] Powodzenia w modach :)
Awatar użytkownika
raf02
Nowy
Posty: 249
Rejestracja: 1 sty 2014, o 00:00
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: Saab B204 Turbo
Lokalizacja: Radzyń Podl.
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: raf02 »

Bunta pisze:Zastanawiam sie kolego czy nie komentowalem Twojego kanalu na youtube jak wlasnie upalasz na torze corse... pytalem Cie o zawieszenie wtedy a Ty odpisales ze kit hr cup.... o ile to Ty :grin: :) Dzieki za dobre slowo :smile:
No tak to ja :good:
Jak już będziesz gdzieś śmigał, to również możesz nagrać przejazd, chętnie obejrzę :wink:
Corsa B & Saab | 2.0 Turbo projekt
225HP / 347Nm
Bunta
Bez listowiec ;-)
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2017, o 11:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Bunta »

Ja37 - zastanawiam sie czy nie lepiej wsadzic tutaj prawilne c20xe . Wiekszy I mocniejszy brat a chyba niewiele ciezszy. Ogolnie tylko 4ro cylindrowki wchodza w gre bo V6 za ciezkie do tego co planuje robic z tym autem :)

Alm - dokladnie tak :)

Raf02 - mam nadZieje ze cos podesle w przyszlym sezonie. :)
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: ja37 »

Z c20ne było mi już ciężko w Wyrazowie w zakrętach.
Przód ucieka na zewnątrz.
Corsillac
Świeżak
Posty: 89
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:28
Imię: Meff
Lokalizacja: KCH
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Corsillac »

U mnie na c20ne było całkiem odwrotnie, przód ładnie się składał do zakrętu, ale tył leciał na zewnątrz okrutnie.
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: -=m&m=- »

Jak pamiętam swoją przesiadkę z dłubanego smallblocka na c20xe to miałem wrażenie, że przód mi odjeżdza. Do zakrętów pewnie lepszy byłby dłubany smallblock ale on wyjdzie sporo więcej niż wsadzenie c20xe.

Ps. Wątek poprzedniego właścicela http://corsasport.pl/forum/viewtopic.php?f=89&t=69745
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Bunta
Bez listowiec ;-)
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2017, o 11:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Bunta »

No to wbiliscie mi niezlego klina chlopaki.... :facepalm: bylem niemal w 100% pewny ze 20xe wsadze I bedzie moc na plus nie pogarszajac zwrotnosci .. teraz musze pomyslec. krzesac moc z smallblocka moge , lubie takie zabawy...pytanie czy jest w czym I ten motur jest podatny bo z tego co zobaczylem nie mam pod maska c16xe tylko x16xe ten 106konny... a wiem ze takie polifotwe wydania czasem wiele psuja I odbieraja mozliwosci... chyba najlepszy przyklad to c20xe I pozniejsze x20xev ... :bad:
Wiem ze u mnie jest mapsensor zamiast przeplywki, I egr ktorego nie ma w c16xe...reszta wydaje mi sie niemal taka sama
Ciekawe czy dolotem , kolektorami , wydechem , glowica , walkami I strojeniem ten silnik dorowna seryjnemu 20xe... :roll:
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: -=m&m=- »

"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Bunta
Bez listowiec ;-)
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2017, o 11:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Bunta »

-=m&m=- sliczne dzieki za podrzucenie tego tematu :) napewno skorzystam , bo jest z czego.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Porszak »

jak wrzucisz c20xe to masz wiecej zabawy z zawiasem, trzeba te kg skompensować ustawieniem zawiasu, szersza guma, a w corsie bez ciecia blotnikow wiecej niz 205, mooooze 215 nie wsadzisz szczegolnie jesli obnizysz zawias.
moja majac 176KM jechała jak mocno zdrowe c20xe, a gdzies tam do polowy 4 biegu jak CD opc. przy charakterystyce mocnego wolnossaka nie ma problemu z nadmiarem momentu z dolu. jednak za kase, ktora poszła w ten motor byłoby 300+KM w 20xeT, ale wcale nie jestem pewny czy to T dawałoby mi wiecej fanu niz to co mam i majac w glowie pomysl na wiecej mocy w corsie, myślę o kolejnym i nie jest to silnik z T :grin:
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: ja37 »

Porszak, nie ściemniaj, u mnie 195/15 wymagały naciagania błotników.
Co do mocy sie nie wypowiadam, bo każdy robi na własną odpowiedzialność.
Mam ~ 240, ale się boję więcej, bo z-let jest jakis trefny.
Trzeci silnik ujeżdżam, nie chcę kupować czwartego.
C-let to inna bajka.
Nawet nowszy leh, to też inna bajka.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Porszak »

aaa o takich kosmetycznych podcięciach rantów od srodka to nie mowie nawet. ja podcinałem tylko ranty(na forum nawet fotki wrzucałem-jakis manual moze), ale nadkola mam fabryczne i jest git, zakladam 205/50/15 pilot sport cup i sie mieszcza. mialem na mysli mocniejsza ingerencje w blache.
300+ po zakuciu lub saab
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
norbi_gtn
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2016, o 16:14
Imię: Norbert
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: norbi_gtn »

Witaj,

wszystko zależy od tego gdzie chcesz się ścigać.

Corsa Gsi jest ciekawą propozycją na start w KJS, KZK lub dumnie zwanych torach wyścigowych, które tak naprawdę są ciekawymi arenami gokardowymi (tor jastrząb, tor lódź).

W takim imprezach zwykle jest podział na klasy i z pojemnością 1.6 będziesz przeważnie w maksimum swojej kategorii. Konkurenci to japończyki za równo przednio jak i tylno napędowe. Uważam że przy dobrym przygotowaniu auta i treningowi nie będziesz bez szans a może okazać się że nie raz nawtykasz jakiejś 200 konnej beemce ;)


Tak na prawdę mamy w Naszym kraju tylko jeden prawdziwy tor wyścigowy. Jest Nim tor poznań. Na otwartych TrackDayach jeżdżą tam różne samochody. Od 110konnych Mx5 po 500konne doładowane nissany. Uważam że to nie jest miejsce dla corsiawki i szkoda pary ;)

Dodatkowym plusem pozostawienia oryginalnego silnika 1.6 jest otwarta droga do startu w wyścigach youngtimerów (classicautocup), a w przyszłości do mistrzostw polski pojazdów zabytkowych bo przecież corsa gsi miała homologcję rajdową.

Opelmotorsport górą! ;)
Rays
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:19
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa B GSi - Projekt Time Attack

Post autor: Rays »

No i zdaje się, że projekt umarł.. Szkoda bo dobrze się zapowiadało :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Auta”