Pilot do opla corsa c

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy C.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alinka83
Bez listowiec ;-)
Posty: 7
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Pilot do opla corsa c

Post autor: alinka83 »

Witam,
Mam pytanie co ile wymienia się pilot do zamka centralnego w corsie C? mam corse c z 2003 roku i pilot już prawie nie działa, zdarza sie że nie mogę ani otworzyć ani zamknąć auta, czy konieczna jest wymiana całego pilota czy wystarczy tylko nowa bateria? Aha ostatnio baterię wymieniałam rok temu.
Wogóle to pytam ponieważ w serwisie Opla proponują mi wymianę pilota za ok 200 zł, a bateria kosztuje ok 12 zł. :)5 więc co mam robić ? :)5
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pilot do opla corsa c

Post autor: endo »

alinka83 pisze:wymianę pilota za ok 200 zł, a bateria kosztuje ok 12 zł.
no to chyba oczywiste od czego zaczac ;)
troche dziwne, ze poprzednia bateria wytrzymala tylko rok, ale zmien na nowa + psiknij mikrostyki (tam gdzie wciskasz guziczki - pod ta gumka takie kwadraciki male) preparatem ulatwiajacym przewodzenie typu 'kontakt' - powinno pomoc
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Pilot do opla corsa c

Post autor: fotograf »

Wymień najpierw baterię :D można też miejsca w pilocie gdzie styka się z baterią (+ i -) zmatowić papierem ściernym np 320 bo być może został na nich nalot.
Jeśli okaże się że to nie bateria to wtedy można udać się do serwisu albo innego punktu niekoniecznie ASO gdzie dobiorą nowego pilota :oko:
A bateria będzie na później :lol:
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
piotreks
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2009, o 08:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pilot do opla corsa c

Post autor: piotreks »

Witam,
założyłem nową baterię do pilota (3V). dioda na pilocie świeci się. próbowałem zsynchronizować/zaprogramować pilota (kluczyk+stacyjka, przycisk zamykania drzwi) i nie zadziałało. i teraz nie wiem, czy problem w nadajniku pilota, czy odbiorniku sterownika centr. zamka?

macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu... przyznam, że jest to strasznie irytująca sprawa :bardzozly:

dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”