zardzewiałe podłużnice

Wszystkie informacje o elementach nadwozia Corsy B.
ODPOWIEDZ
evilek
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2009, o 20:57
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Szprotawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

zardzewiałe podłużnice

Post autor: evilek »

Hejka.

Mam do Was bardzo ważne pytanie. Otóż oglądając wczoraj autko na kanale zauważyłem bardzo mocno zgnite podłużnice z przodu. Obydwie są mocno zjedzone. Można śmiało powiedzieć że dziurawe. Czy można je naprawić w taki sposób żeby konstrukcja samochodu nie była zagrożona? Ba. Czy można usunąć rdzę z podwozia całkowicie? W planach mam swap silnika i ogólne dopieszczanie auta i boje się, czy będę mógł to zrobić w tej budzie.
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: zardzewiałe podłużnice

Post autor: mehes »

Wstaw nowe podłużnice i dawaj swapa.
Walka z "rudą "to wyzwanie zwłaszcza jak auto stoi pod chmurką ,jak zrobisz konserwacje fachowo i dobrymi środkami to wytrzyma jakiś czas.
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
evilek
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2009, o 20:57
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Szprotawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zardzewiałe podłużnice

Post autor: evilek »

No ok. Chciałem autko zrobić od podstaw: czytaj, wyczyszczenie całego auta z rdzy i przygotowanie go do dalszych modyfikacji. Tylko czy to się opłaca na zjedzonym aucie ;/ Jestem do niego przywiązany i sprzedawać i kupować nowe mi się nie uśmiecha.
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: zardzewiałe podłużnice

Post autor: mehes »

evilek pisze:czytaj, wyczyszczenie całego auta z rdzy i przygotowanie go do dalszych modyfikacji. Tylko czy to się opłaca na zjedzonym aucie ;/ Jestem do niego przywiązany i sprzedawać i kupować nowe mi się nie uśmiecha.
Decyzja należy do ciebie i zasobności portfela,życze powodzenia
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
marces
Nowy
Posty: 185
Rejestracja: 16 mar 2009, o 12:12
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zardzewiałe podłużnice

Post autor: marces »

podepnę się pod temat, otóż podczas swapu okazało się że podłużnice są zjedzone. Wymieniał ktoś kiedyś spawał nowe ? Jak to wygląda jakie komponenty jakie pieniądze itp.
Była:
Corsa B 94' 1.2->2.0 117KM/169NM. R.I.P 04.08.12 Opera Leśna Sopot
Jest:
Corsa C 03' 1.0 60KM/88NM - dupo wóz
Civic 4g 91' 1.5 90KM/119NM - RallyCar
korop
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2011, o 22:57
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zardzewiałe podłużnice

Post autor: korop »

Ja miałem zardzewiałe podłużnice. I pojechałem do mechanika-spawacza. Wziął, wyciął co zardzewiałe, z blachy nową wykminił (dopasował pod kształt dziury) i mam podłużnice:) Pomalowałem minią, na to bitex i nie rusza nic 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”