wzmocnienie przodu Corsa B

Wszystkie informacje o elementach nadwozia Corsy B.
ODPOWIEDZ
gawron
Nowy
Posty: 220
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:13
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

wzmocnienie przodu Corsa B

Post autor: gawron »

Witam ;) jako że mój samochód jak wiadomo nie jest 1szej młodosci,ale udało mi sie zesapowac w nim silnik mam takie pytanie... jak i czym powzmacniac przód w Corsie?tj pas przedni bude kielichy itp,wiem że pare ludzi składało tutaj rajdowki więc moze cos w tym kierunku robili,a więc konkretnie chciałbym info w których miejscach obspawać bude,ewentualnie jakim materiałem wzmacniali bude itp,z góry dziekuje za każdą informacje :) i KOMENTARZE typu czemu nie zrobiłeś tego przed swapem itp,z góry proszę o odpuszczenie sobie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: wzmocnienie przodu Corsa B

Post autor: STELMI »

gawron pisze:Witam ;) jako że mój samochód jak wiadomo nie jest 1szej młodosci,ale udało mi sie zesapowac w nim silnik mam takie pytanie... jak i czym powzmacniac przód w Corsie?tj pas przedni bude kielichy itp,wiem że pare ludzi składało tutaj rajdowki więc moze cos w tym kierunku robili,a więc konkretnie chciałbym info w których miejscach obspawać bude,ewentualnie jakim materiałem wzmacniali bude itp,z góry dziekuje za każdą informacje :) i KOMENTARZE typu czemu nie zrobiłeś tego przed swapem itp,z góry proszę o odpuszczenie sobie ;)
każde łączenie blach obspawujesz, tj. np 4cm spawu, 4cm przerwy i tak wszystkie łączenia
Dodatkowo dolną belkę wzmacniasz dospawując dodatkową blachę w narożnikach wewnętrznych.Można też zrobić płytę pod silnikiem solidnie mocowaną. Koniecznie sprawdź stan podłużnic przy połączeniu z budą, bo tam często jest korozja i jest to najsłabsze miejsce
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: wzmocnienie przodu Corsa B

Post autor: Porszak »

dokładnie o te miejsca chodzi
wzmocnienia przodu combo by gumis.jpg
wzmocnienia przodu combo by gumis.jpg (354.38 KiB) Przejrzano 1734 razy
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”