Problem z dzwiami,ograniczniki ?

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy B.
ODPOWIEDZ
corBsport
Świeżak
Posty: 33
Rejestracja: 26 sty 2012, o 00:17
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kluczbork/Opole
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem z dzwiami,ograniczniki ?

Post autor: corBsport »

Witam Wszystkich Prosił bym o Pomoc i porady

tzn : mam problem z drzwiami jeszcze nie dawno jak było ciepło było w miarę ok Drzwi chociaż cięzko się zamykały troche to chociaż nie trzaskały i nie piszczały taki dziwny dzwięk . Oczywiście zawiasy nasmarowałem , i zapewne to wina tych durnych OGRANICZNIKÓW , to przez nie źle się otwierają drzwi.

i pytanie czy demontaż pomoże i będzie ok ?
Jak zdemontować .?
Od strony zawiasów ogranicznik ma bolec a od strony kierowcy jest śrubka z podkładką , po z ciągnięciu tego
jak wymontować od środka drzwi ?

czy po demontażu drzwi będą lepiej pracować ?

Czekam na odp Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mr_luke
Nowy
Posty: 447
Rejestracja: 29 lip 2010, o 01:13
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: PROBLEM Z DRZWIAMI OGRANICZNIKI ?

Post autor: mr_luke »

Głupi pomysł bo zamiast naprawić chcesz w pewien sposób upośledzić drzwi (to tak jakby chirurg wolał odciąć noge zamiast ją operować) :pig:

Bez ogranicznika możesz mieć problem, gdy będziesz np parkował na górce, gdy wiatr będzie wiał bo zamiast spokojnie stać otworem będą Cię wkurzać i się zamykać. To jest pierdoła ale ważna. Weź też pod uwagę, że każde nadmierne otworzenie się drzwi może wysować przedni ich rant.

Aby wymontować ogranicznik musisz wybić bolec, odkręcić tę śróbkę i zdjąć boczek drzwi :oko:
Corsa - sold
korop
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2011, o 22:57
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z dzwiami,ograniczniki ?

Post autor: korop »

Mi ograniczniki też strasznie piszczały, drzwi ciężko chodziły i w ogóle kaszana była.
Weź śrubokręt, jakiś "rozpuszczalnik do smarów" (denaturat, nitro, WD-40) i wyczyść metalową część poruszającą się w ograniczniku z brudu (potrzebny będzie śrubokręt lub coś innego z ostrą krawędzie do wygrzebania brudu). Kolejno nasmaruj ogranicznik i powinien znacznie lepiej chodzić. Sam tak zrobiłem w moim maleństwie i teraz miodzio jest. A w dodatku ciężko coś spieprzyć więc piwko do pomocy się przyda :-P
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Problem z dzwiami,ograniczniki ?

Post autor: -=m&m=- »

A może problem leży gdzie indziej?
http://corsasport.pl/forum/wymiana-swor ... 65374.html
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
korop
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2011, o 22:57
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z dzwiami,ograniczniki ?

Post autor: korop »

Racja, wymiana sworznia też może pomóc. Gdy sworzeń jest luźny drzwi przy zamykaniu wydaję następujące po sobie dwa trzaski. Opcje wtedy są dwie, albo sworzeń się wyrobił i wstawiamy nowy jako radzono wyżej i jest git. Druga opcja jest mniej ciekawa. Wyrobienie otworów w ograniczniku. I tutaj też jest opcja nawet tańsza niż sworzeń (2-3 zł). Kupujemy śrubkę 8 mm, nawijamy na gwint teflon/ dajemy koszulkę termokurczliwą i w ten sposób zwiększamy obwód gwintu. Dokręcamy nakrętką samokontrującą i działa:)
Sam tak u siebie poczyniłem i działa.

Porada dotyczy corsy b! W corsie C inaczej to wygląda, i tam nie wiem jak poradzić sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”